Jump to content

Sanctuary


RNA

Recommended Posts

Red bi bio i o njima da otvorimo temu, kad je vec nema. Jedan od pronalazaka Dejva Mastejna, koji im je producirao prvi album. Svirali su i na turneji sa Megadeth i Warlock. Jedna od glavnih faca u bendu je bio Vorel Dejn, a bend se nakon dva albuma rasformirao. Od njegovog lesa nastao je Nevermore. Inace, svirali su power/thrash sa dosta progresivnih upliva! Verovatno i najpoznatija pesma im je 'Die For My Sins', koju su Labyrinth obradili sa Morbijem iz Domine za mikrofonom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe ne mogu da verujem da nema teme...

Nasao sam na netu live iz 1988 iz Detroita ! Izgleda im je predgrupa bila Helloween i jos jedan bend. Regufe Denied mi je jedan od 10 najboljih albuma svih vremena. I mnogo mi vise leze nego Nevermore .

Ah da nasao sam i jedan demo snimak iz 1984 :)hahahaha.

Kakav KULT od benda !

Ah da nasao sam i ovaj Tokio Ressurection's 2cd-a koji izuva takodje :)ahhaha. Pravi old school bootleg !

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warrel Dane i Jim Shepard su nakon obustave rada Sanctuary-a formirali Nevermore. Oba albuma su kult kultova i to je jasno kao dan :rockdevil:

 

Ne znam jeste li procitali da je Jeff Loomis malo prije raspada Sanctuary-a trebao da udje u bend, kao i da je bio na audiciji za gitaristu Megadeth-a. Dave je bio odusevljen s njim, ali samo zbog toga sto je bio klinac nije htio da ga primi u bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Loomis im je bio tour gitarista neko vreme.

Oba albuma su jako dobra, s tim sto mi se prvi mnogo vise svidja.

Sa Refuge-a su mi jako dobre Battle Angels i Die For My Sins a sa Mirror Black-a, kao i RNA shto je naveo, Future Tense, mocne stvari nema sta.

 

Uzdravlje B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekim ljudima kojima sam pustao 'Future Tense' bila je dosadnjikava, ali kad dodje przacina na kraju...

 

Ti neki tvoji ljudi su dosadnjikavi...

Onako laganica na pocetku i onda ona rifcina... bas su dosadni ti tvoji ljudi...

 

Uzdravlje B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Таман сам помислио да нема тема, па да морам поново да је отварам. Али, само је замрла. Ја се сетио после неког времена поново да пустим оба албума, управо иде "Into The Mirror Black"...

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
Verujem da fanove zanimaju klipovi - Live in Essen, Germany 20-05-1988:

01 Battle Angels

02 Die For My Sins

03 White Rabbit

04 Interview

05 Future Tense

 

Download:

http://www.megaupload.com/?d=J7UQZ6J3

 

Enivej, šteta što je zamrla tema o ovom bendu... :D

Хм, верујем да су две од тих песама и интервју завршили на оном прому са Fifth Angel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

US(pravi) Power ti je nešto između Heavy i Thrash Metala, to bila jedna od definicija US Powera, a isto važi i za pravi evropski Power. Drugi "Angel Dust" album "To Dust You Will Decay" je odličan primer.

Ako ti se svidi "Sanctuary" nađi na netu i album grupe "Oliver Magnum".

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...