Jump to content

The Gathering


azal

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Nema sta.

The Gathering mi je jedan od najboljih bendova sa zenskim vokalom. Anneke je nevidjena zenska.

Imam sve njihove oficijelne albume, kao i sve singlove.

Mandylion je ubedljivo najbolji, a za njim odmah Nighttime Birds.

Sto se tice live izdanja, ovaj zadnji "Superheat" je genijalan. Pogotovo video spot na CD-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mandylion i Nighttime Birds i jesu najbolji, bas zbog Anneke koja je u bendu od Mandyliona. Prethodni albumi: Always i Almost a Dance nemaju bas veze sa ova dva vec imaju neki osrednji muski vokal u death fazonu; na albumu How to Measure a Planet? takodje peva Anneke, ali i nije nesto posebno, a poslednji studijski "if_then_else" treba zaobilaziti u sirokom luku jer su upali u nekakvu muljavu elektroniku, nesto kao Theatre of Tragedy na zadnjem albumu, uzas.

 

Dakle: Mandylion i Nighttime Birds i eventualno How to Measure... i to je to sto coveku treba od Gatheringa...

doduse, ne znam kakav je lajv, a i bas me zanima obrada Dead Can Dance sa singla Kevin's Telescope...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi "if_then_else" je sasvim cool CD ako ga slusas objektivno.....

ako no ocekujes gothic metal i samo slusas ispasce da je vrlo kvalitetan melodican rock sa odlicnom atmosferom.

A ako jednostavno nemozes da podneses elektroniku..ok...to je sasvim drugo icon_smile.gif

 

 

azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

quote:

Prvi poslao azal:

pazi "if_then_else" je sasvim cool CD ako ga slusas objektivno.....

 

dobro, de, ako cemo objektivno... icon_smile.gif cula sam 1-2 pesme i prilicno su me razocarale - i same po sebi, a kamoli u odnosu na vec pomenuta 2 albuma...

 

quote:

Prvi poslao azal:

ako no ocekujes gothic metal i samo slusas ispasce da je vrlo kvalitetan melodican rock sa odlicnom atmosferom.

 

ono sto sam cula me je vise podsetilo na jazz... mislim, nacin pevanja i to...

 

quote:

Prvi poslao azal:

A ako jednostavno nemozes da podneses elektroniku..ok...to je sasvim drugo
icon_smile.gif


 

ne, nije u tome stvar... icon_smile.gif

"elektronika" moze biti jako dobra ako se primeni kako treba - tj treba da stvori odredjenu atmosferu... a ovde mi je sve na neki 'smuti-pa-prospi' nacin, kao da su ovi vestacki hteli da ubace neke elektro fazone jer je tako sad popularno - kao sto su i T.O.T. uradili.

 

soror sanguinia

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Evo izvoda iz mog "skromnog" asortimana smile.gif

 

1957. The Gethering- Mandylion

1958. The Gethering- Nighttime Birds

1959. The Gethering- Almost A Dance

1960. The Gethering- Always

1961. The Gethering- How To Measure A Planet (Disc 1)

1962. The Gethering- How To Measure A Planet (Disc 2)

1963. The Gethering- If then else

1964. The Gethering- Superheat

1965. The Gethering- Adrenaline Leaves

1966. The Gethering- Kevin's Telescope

1967. The Gethering- Liberty Bell

1968. The Gethering- Rollercoaster

1969. The Gethering- Strange Machines

1970. The Gethering- The May Song

 

 

Znate sta mogu se sloziti (sa nekim) da im je zenski vokal fenomenalan ali meni se njihova muzika bas nesto i ne dopada...no stvar ukusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

1957. The Gethering- Mandylion

1958. The Gethering- Nighttime Birds

1959. The Gethering- Almost A Dance

1960. The Gethering- Always

1961. The Gethering- How To Measure A Planet (Disc 1)

1962. The Gethering- How To Measure A Planet (Disc 2)

1963. The Gethering- If then else

1964. The Gethering- Superheat

1965. The Gethering- Adrenaline Leaves

1966. The Gethering- Kevin's Telescope

1967. The Gethering- Liberty Bell

1968. The Gethering- Rollercoaster

1969. The Gethering- Strange Machines

1970. The Gethering- The May Song

 

To bre lista iz tvog kataloga???

Aj po

Share this post


Link to post
Share on other sites

sanguinia >>> ono sto sam cula me je vise podsetilo na jazz... mislim, nacin pevanja i to...<<<

 

 

Pa, koliko znam Anneke je pre the Gathering pevala u sastavu Bad Breath. Oni su bili neka mesavina blues i jazz. Tako da nije cudno ako nekad njen vokal podseti na jazz.

 

The Gathering je super band. Spot "Leaves" je stvarno odlican. A i pesma je dobra.

 

How To Measure A Planet je dobar kada hocu da se smirim...fenomenalna atmosfera tokom celog albuma. Kada slusam pesmu "probably built in fifties" tako se osecam dobro i opusteno da ne mogu opisati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, koliko znam Anneke je pre the Gathering pevala u sastavu Bad Breath.

 

O, da, poznat mi je taj podatak - zato me nije ni cudio taj lagani dzez ugodjaj.

 

Inace i meni se sve vise svidja 'How to measure a planet?'... Kad sam ga nabavila pre par meseci cinio mi se pomalo jednolican, ali sad tek shvatam kako ima dobru atmosferu... vuce na dobre stare Flojde smile.gif Cak razmisljam i da uzmem 'if_then_else', toliko me opcinio Annekin glas wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali,sto se tice How to measure a planet?, ne bi trebalo da se zanemari i sama muzika. Mislim da je gitarista stvarno napravio nesto posebno. Pored Anneke, gitarista se izdvaja time sto je iskoristio gitaru u odredjenim trenucima bas onako kako je trebalo da bi se dobio efekat koji ce napraviti dobru atmosferu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice Anneke, procitao sam u jednom interview sa Christofer Johnsson-om iz Therion-om da je postojala sansa da Anneke peva na nekim pesmama. Ali, nazalost, to je ostala samo prica. I sam Johnsson slusa Gathering i zbog toga je i hteo Anneke. Kakva steta...da se to desilo bilo bi da jedan od mojih omiljenih bandova(Therion) svira uz vokal jedne od najinteresantnijih(i mozda cak najkvalitetnijih) pevacica. To bi bila kombinacja....

Ali nista od toga.

 

sanguinia, da li bi mogla da mi preporucis neke od tih bandova iz 70tih koji imaju slicne gitare kao sto su na 'How to measure a planet?'

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...