Jump to content

Helmet


Recommended Posts

jebi ga, nisu ni nu ni metal core ni ono treće ali ovo je kao najlogičnije mesto gde sam otvorio temu o njima pošto su oni začetnici nu metala. meni su oni dobar band. i za maksimalno poštovanje. skoro sam počeo da ih slušam i sviđaju mi se skroz. treba pričati o njima jer su izvršili veliki uticaj na današnju modernu scenu. ajde ljudi...rokajte. šta mislite o njima?

Edited by Kinez

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuo sam ja, davno nabavio neke albume ali ih nikad nisam poslušao kako treba.

Taman kad si otvorio ovu temu ja sam se nakanjivao da ih malo proučim, ali, Tom Jones ne pušta.

Inače, "Unsung" se vrti na Radio X, GTA San Andreas... Na toj stvari zvuče kao vanbračna djeca Ozija Ozborna.

Potrudiću se, obećavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da je tema ovde...taman sam hteo da otvorim jednu na ostala ne-metal muzika ili na hard rocku...posto po mom misljenju ovde sigurno ne pripada..

 

Helmet je jedan od mojih omiljenih bendova ikada...

 

Davno sam poceo da ih slusam...prvo sam nabavio Unsung:the best of...koji mi se nije nesto svideo u pocetku ali kasnije mi je usao pod kozu...Meantime je neverovatan album...stvarno svaka pesma kida...omiljena pesma mi je Disagreable i to mi ide na svakih par meseci na repeat x600...

 

Maksimalne pohvale za muzicko umece benda,..takodje helmet je jedan od mojih glavnih uticaja na nacin sviranja,pravljenja muzike i sl. posto sta oni rade u odredjenim pesmama je zvuk koji najvise volim...

 

naravno ima helmet lose strane...i to mnogo lose..

 

1.Pevanje hamiltona u odredjenim pesmama..npr.u Unsungu peva extra dok u Sinatri ili FBLA peva kao neki mix hc-a i clean-a uz to i repovanje...dernja se ko stoka i to nikada nisam voleo kod njih...

 

2.Produkcija u nekim pesmama potpuno unistava refren/riff/bass itd...

 

Sve u svemu extra bend i pored navedenih mani...ja otprilike volim da slusam pola greatest hits-a pola ne mogu da smislim...

 

takodje poslednja dva albuma posle ponovnog okupljanja su odlicna...pogotovo pretprosli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja je to stvar Disagreable? :| ... s kog je albuma?... mislim da imam sve albume al to nemam.

 

ja sam ih dosta povrshno slushao, ni meni nije preterano uspelo da se udubim u njihovu muziku, al ono shto mi se svidelo stvarno mi se preterano svidelo.... Wilma's Rainbow, In The Meantime, Unsung, MilkToast, Army of Me (bjork), Just Another Victim (live feat House of Pain).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da je tema ovde...taman sam hteo da otvorim jednu na ostala ne-metal muzika ili na hard rocku...posto po mom misljenju ovde sigurno ne pripada..

 

Helmet je jedan od mojih omiljenih bendova ikada...

 

Davno sam poceo da ih slusam...prvo sam nabavio Unsung:the best of...koji mi se nije nesto svideo u pocetku ali kasnije mi je usao pod kozu...Meantime je neverovatan album...stvarno svaka pesma kida...omiljena pesma mi je Disagreable i to mi ide na svakih par meseci na repeat x600...

 

Maksimalne pohvale za muzicko umece benda,..takodje helmet je jedan od mojih glavnih uticaja na nacin sviranja,pravljenja muzike i sl. posto sta oni rade u odredjenim pesmama je zvuk koji najvise volim...

 

naravno ima helmet lose strane...i to mnogo lose..

 

1.Pevanje hamiltona u odredjenim pesmama..npr.u Unsungu peva extra dok u Sinatri ili FBLA peva kao neki mix hc-a i clean-a uz to i repovanje...dernja se ko stoka i to nikada nisam voleo kod njih...

 

2.Produkcija u nekim pesmama potpuno unistava refren/riff/bass itd...

 

Sve u svemu extra bend i pored navedenih mani...ja otprilike volim da slusam pola greatest hits-a pola ne mogu da smislim...

 

takodje poslednja dva albuma posle ponovnog okupljanja su odlicna...pogotovo pretprosli..

to se slažem. ume page u nekim trenucima stvarno da preteruje i ne ume da se kontroliše. ali lik ima jebozoman glas kad zapeva. kad mu ga da onda ga je dao. što se tiče zvuka i to se slažem. ali meni oni u globalu imaju dobar zvuk.

 

nisam slusao poslednji ali size matters mi je totalno los u poredjenju sa ostalim njihovim albumima

ipak, ok album.

meni je size matters dobar. ima do jaja stvari tu. smart, crashing foreign cars, everybody loves you, throwing punches, last breath. u globalu je fin album. nisam ga detaljno preslušao ali je skroz ok ono što sam čuo. monochrome sam malo nešto slušao i ne sviđa mi se nešto preterano. za sada mi se sviđaju dve pesme. ali ću ga preslušati kad tad pa ću ga onda lepo oceniti.

Edited by Kinez

Share this post


Link to post
Share on other sites

Disagreeable je izasao samo kao ep ali se pojavljuje isto i na greatest hits-u...postavicu ti pesmu malo kasnije pa je skini...

 

Inace nije ta pesma bog zna sta ali mi se svidja riff maksimalno...

 

edit:

 

http://www.sendspace.com/file/6ch0pf

 

Edited by darthmaul

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

jbg pre nekoliko meseci (ili bese godina) sam negde otvorio temu o helmetu, mora da je nestala u nekom od slomova foruma

 

sta da kazem, osim da volim sve albume s tim da sam zakazao kod zadnjeg jos ga nisam posteno preslusao, onako natenante... inace helmet mi je jedan od prvih takoreci HARD bendova koje sam slusao (ipak da se ne pobrka nesto, ogradjujem se od HARD kora, tacnije mrzim ga sa sve korovcima ... a pazi ovaj anti-klishe - vozio sam skejt nekada).

 

eto cisto da osvezimo temu posle izlaska monochrome ovog leta... vasi utisci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...