Jump to content

Stephen King


Recommended Posts

Ovih dana sam gledao neke filmove po Kingovim delima, kao i Nightmares and Dreamscapes seriju... lose i dosadno do zla boga. Filmovi Hearts in Atlantis ili Apt Pupil (ajd ovaj drugi jos i nije potpuna propast), zaista bacaju lose svetlo na neke druge, odlicne (Thinner, Langolers, Misery, Needful Things...).

 

Isto i sa knjigama, na svaku dobru, dve dosadne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas ta :da:- Battleground i druga koja mi se svidela je Autopsy Room 4.

 

Ove ostale, steta, nadala sam se da ce ona sa Tom Berengerom i ona sa William H Macyem da budu mnooogooo bolje. Ubedljivo najgore su mi Crouch End i ona sa Jeremy Sistom kad izlazi iz zatvora. Krsh :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana sam gledao neke filmove po Kingovim delima, kao i Nightmares and Dreamscapes seriju... lose i dosadno do zla boga. Filmovi Hearts in Atlantis ili Apt Pupil (ajd ovaj drugi jos i nije potpuna propast), zaista bacaju lose svetlo na neke druge, odlicne (Thinner, Langolers, Misery, Needful Things...).

 

Isto i sa knjigama, na svaku dobru, dve dosadne.

Hm, ja jos nisam procitao nijednu bas dosadnu Kingovu knjigu, ali ih jos nisam sve ni procitao. Do sad najdosadnija mi je bila "Kudzo", a i u "Talismanu" se dosta razvlacio sa nekim stvarima.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas ta :da:- Battleground i druga koja mi se svidela je Autopsy Room 4.

:pivopije:

 

Tacno, zaboravio sam na Autopsy Room, cool je. Samo prica onog lika dok lezi na krevetu je prejaka :cool:

 

@ RNA - Talisman, jedva do pola knjige sam stigao koliko smara...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ RNA - Talisman, jedva do pola knjige sam stigao koliko smara...

Prvih 100 strana je stvarno smor, ja sam ih citao mesec dana, a onda sam ostatak knjige sjebao za dva dana.

Po tome me podseca na prvih 30-tak strana knjige "Dervis i smrt", a koja mi je jedna od omiljenih.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, zaboravih, imenjace ako hoces mogu da ti okacim knjige na engleskom u elektronskom formatu. Prve cetiri u wordu, peta je .txt a sesta html

nisu ni teske, sve ukupno neki 6-7 MB

Je l' to meni rece? Ako da, onda ne treba. Ne volim da citam bilo sta sa kompjutera. Ja sam covek za papir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

IT naravno.

Kao klinac sam mislio da je film strasan, a kada sam procitao knjigu...mada, kada se realno pogleda neke delove nisu ni mogli da ubace u fim(ko je citao zna na sta mislim).

 

na scene tinejdzerskog sexa , recimo ? :)...Misery je OK , u principu ne volim horore pa mi se taj film najvishe dopada..zar nije bila i serija Tommyknockers?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, pošto *nisam* pročitao 4 ili 5 njegovih knjiga, a ostale sam pročitao bar po 2 puta, pokušaću da nabrojim omiljene:

 

1. It

2. The Stand

3. The Dark Tower I-IV

4. Sve pod pseudonimom Richard Bachman - The Long Walk, The Running Man (da, Trkač sa Švarcenegerom je snimljen po ovoj priči, i totalno je usran u odnosu na nju), Thinner, Rage, Roadwork

5. Firestarter

6. Talisman/Black House (zapravo, samo Talisman, druga je skroz nepotrebna)

7. Carrie

8. The Green Mile

9. The Shining

10. Cujo (jebeno tužan)

11. Bag Of Bones

12. The Dead Zone

13. The Dark Half

14. Dolores Claiborne

15. Sve iz zbirke Four Past Midnight - The Langoliers, Secret Window Secret Garden, The Library Policeman, The Sun Dog

I naravno, pogubio sam se - ne znam šta bih stavio pre čega, što važi od 4. stavke sa spiska pa na dalje. :) Ostalo je sve i svašta, a nešto sam verovatno zaboravio... pada mi na pamet 'Salem's Lot i sve zbirke, pa Christine, Night Shift, Desperation, Insomnia, Pet Sematary... čak i potpuno zapostavljena The Eyes Of The Dragon, gde se (ponovo) pojavljuje Flagg. U svakom slučaju, nijedna knjiga mi nije baš loša. Malo lošije su The Cell i From A Buick 8, kao i poslednje 3 knjige iz serije The Dark Tower i Dark House - ostalo mi je sve ok.

 

Od filmova su mi The Shawshank Redemption i The Green Mile vrh, Langoliers, The Stand, The Shining, Creepshow 1 & 2, Carrie, Storm Of The Century i The Firestarter ok (neki malo bolji, neki malo lošiji). Maximum Overdrive je shit, Rose Red đene-đene. Ne mogu da se setim šta sam još gledao od ekranizacija... da, It je golo govno prema knjizi, Secret Window mi je bio ok, serija The Dead Zone je super, film manje-više ok, kao i The Dark Half. Dolores Claiborne mi se svidela, i Christine kad sam bio mlađi.

 

Mada, on je sam rekao da su filmovi po njegovim delima krš. Ako uzmemo u obzir da je on sam radio na Maximum Overdrive, pitanje je koliko mu treba verovati (jeste da su njegove knjige, ali Maximum Overdrive je zaista nešto što može da bude super samo deci).

 

 

Kakve veze The Woods ima sa Stephenom Kingom?

Edited by profa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze The Woods ima sa Stephenom Kingom?

Uh, right, rekoh da sam gledao *relativno* skoro. I samim time sam istripovao da sam video njegovo ime negde u credits-u. :D

 

Ali sada je kasno, te ću se pretvarati da The Woods ima dodirnih tačaka sa Steven King-om. ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, right, rekoh da sam gledao *relativno* skoro. I samim time sam istripovao da sam video njegovo ime negde u credits-u. :D

 

Ali sada je kasno, te ću se pretvarati da The Woods ima dodirnih tačaka sa Steven King-om. ^^

Ok, reći ćemo da pomalo liči na The Girl Who Loved Tom Gordon. :mrgreen:

 

Bio sam iznenađen kada sam saznao za neke filmove da su rađeni po Kingu. Pokušaću da nađem ceo spisak, to bi bilo interesantno za videti. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...