Jump to content

Dokken


Divlji Tigar

Recommended Posts

Jeli to riječ o Don dokken bendu? Ako jeste od njih imam samo jedan live album u mp3 formatu koji mi je došao na Whitesnake kolekciji. Muzika mi se baš svidjela. Ako znaš neki sajt gdje bih mogao saznati nešto o njima i vidjeti diskografiju kako bih to poskidao napiši ovdje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Dokken bi mi bio dvostruko bolji bend samo da je neko drugi pevao. Nit mi se sviđa njegov glas, a plus je fest antipatičan. I realno najbolji album Dokken-a mi je Dysfunctional, mnogo bolji nego albumi iz 80-ih. Lynch jebe majke, kako drugačije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja uz duleta 100%.kapiram ja to,dokken je dokken zato sto se covek zove don dokken pa pati od kompleksa da mu se i bend zove kao i njegova familija jer je to kul ali meni se njegov gej glas u vecini pesama uopste ne svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
E Dule sad me razocara totalno, :no:

To je realno album na kome su konačno pokušali da malo eksperimentišu, i iskoračili iz šablona - a da je valjalo (pokušali su i na sledećem posle toga ali je ispalo smeće) plus je mnogo teži i nadrkaniji album. Ovi iz osamdesetih su ok, ali onako, malo sterilni, katolički zvuče. Ova zadnja dva su mi smeće namenjeno onima koji su bolećivi na 80's.

 

ja uz duleta 100%.kapiram ja to,dokken je dokken zato sto se covek zove don dokken pa pati od kompleksa da mu se i bend zove kao i njegova familija jer je to kul ali meni se njegov gej glas u vecini pesama uopste ne svidja.
Glasaj za mene i mesto ministra kulture ti je osigurano u mojoj vladi! :mrgreen:

Elem, Don Dokken je ako ništa drugo imao najlepšu periku u metalu! :mrgreen:

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol: ic a dil!

Dokken periku? :blink:

 

To je tad bila aktuelna priča, e sad, na nekim spotovima iz osamdesetih, recimo "In my dreams" se jako dobro vidi da neki od pramenova nisu pravi već umetci, i to ne najbolje urađeni. E sad, meni jeste jednom neko objasnio šta je bilo, al ko se toga seća. Da li je imao periku a imao ispod kratku kosu, ili je ćelavio pa posle presađivao i pustio svoju ili je samo stavljao umetke a imao kraću natapiranu kosu... whatever!

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je tad bila aktuelna priča, e sad, na nekim spotovima iz osamdesetih, recimo "In my dreams" se jako dobro vidi da neki od pramenova nisu pravi već umetci, i to ne najbolje urađeni. E sad, meni jeste jednom neko objasnio šta je bilo, al ko se toga seća. Da li je imao periku a imao ispod kratku kosu, ili je ćelavio pa posle presađivao i pustio svoju ili je samo stavljao umetke a imao kraću natapiranu kosu... whatever!

 

U spotu za Walk Away ima neki pokusaj kikica koji bas lice na neko nalepljeno paperje. :icon_neutral: Sta se tu stvarno desavalo,verovatno nikad necemo saznati...A kao da je i bitno.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne budem, ali da budem.

Ja sam gledao jednom onaj DVD, sa ovim druzim gitawiftom, RB, kako se ono nešto zove DVD, Sun, Behind the Sun, Live Around the Sun, ili Inside, ili blizu nečega tako otprilike. Gledao ga i zaspao u fotelji, a fotelja i nije neka. To dok nisam zaspao sam samo kontao, koji je ovo da ne kažem šta, Betlesi sa duplom pedalom. A glas je ne tako intenzivna sonična interpretacija impotencije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od omiljenih bendova '80-tih i mog detinjstva. Ne znam, mozda zbog toga sto sam prvo cuo Back For The Atack kada je izasao, ovaj album je jos uvek Dokken favorit kod mene.

 

A sto se tice George Lynch-a nemam sta da dodam, vec da skrenem paznju svima na njegov album "Sacred Groove". :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

AAAHHH...

Moja muzika za glavobolju!

Kako ih obozavam.

Ne znam kako neko da me neko iznervira, ili koju migrenu da imam, prvih par tonova njihovih pesama odnose sve brige!

 

 

 

There's a girl next door with a leather coat

And she looks pretty good to me

My friends all say that you better watch out

There's a side of her you haven't seen

Still I took a ride / it was late at night

We were cruising along on her motorbike

Everything was right / til Crazy Mary went down

So let me tell you about Mary

[Mary] Crazy Mary Goes Round

Let me tell you about Mary

[Mary] Crazy Mary Goes Round and round

Round and round

Called my doctor and I tried to explain

Cuz it didn't make sense to me

Seven different sides and I've seen them all

One for everyday of the week

She gave me a scare / she was combing her hair

A long conversation there was nobody there

Does anybody know / what Mary's talking about

So let me tell you about Mary

[Mary] Crazy Mary Goes Round

Let me tell you about Mary

[Mary] Crazy Mary Goes Round

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ortak koji je ziveo na potezu Pariz-Beograd pustio neki evropski live, sta li, tamo neke 79/80 sa par pesama, bese tu i, gle cuda, 'Paris is burning'. Mislim da je to bas i snimano u Parizu jel'da. No to nije ni bitno. Ono sto je bitno je da je Dokken prvih nekoliko godina svirao gitare, i to live na sceni, znaci i on i George. Zvucali su duplo mocnije, a na toj 'Paris is burning' je Dokken samo tako isprasio kako George nikad nije i nece. I batalio covek gitaru da bi se koncentrisao vise na animiranje zenskog dela publike, sto je i zadatak vecine frontmena, jel'da. Da ne verujes. Un-fuckin'-believable.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Moram da ozhivim temu malo...

Juche sam nabavio dvd nightmare on elm street 3: the dream warriors...ubacim dvd u player i po navici odem u special features kad tamo spot za pesmu dream warriors :rockdevil: odvalio sam zvuchnike do daske i nekoliko puta vrteo pesmu....kasnije u toku filma ide i jedna deonica iz pesme into the fire....toliko sam davno gledao ove filmove da sam i zaboravio na dokken..ali zato ceo dan danas vrtim njihove albume....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...