Jump to content

Dokken


Divlji Tigar

Recommended Posts

  • 1 month later...

U Stockholmu!Mislim da im je to bio poslednji grad na listi sto se tice ovogodisnje turneje.

---

...Pa,svirali su i u Budimpesti krajem septembra,koliko sam obavestena!

 

Dokken/Kingdom Come "Defenders of Rock" Double Headliner European Tour 2007

 

9/26/07 Germany, Ludwigsburg Rockfabrik

9/27/07 Czech Republic, Prague Retro Music Hall

9/28/07 Austria, Vienna Planet Music

9/29/07 Hungary, Budapest A38

9/30/07 Austria, Salzburg Rockhouse

10/2/07 Germany, Karlsruhe Substage

10/3/07 Germany, Augsburg Spectrum

10/4/07 Belgium, Vosselar Biebob

10/5/07 Germany, Hannover Musikzentrum

10/6/07 Netherlands, Hardenburg Podium

10/7/07 Maximes, Wigan Z-Rock Fest

10/8/07 Italy, Milano Alcatraz

10/9/07 Italy, Rome Circolo Degli Artisti

10/11/07 Spain, Barcelona Razzmatazz II

10/12/07 Spain, Bergara Sala Jam

10/13/07 Spain, Madrid Sala Heineken

10/14/07 Greece, Thessaloniki Xylourgeio @ Mylos

10/16/07 Germany, Solingen Cobra

10/17/07 Germany, Hamburg Markthalle

10/19/07 Denmark/Fredikshaven - Norway/Oslo Color Rock (cruise)

10/20/07 Denmark, Copenhagen The Rock

10/21/07 Sweden, Stockholm Debaser

 

...Pa da,Budimpesta,9/29!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

uuu što ste surovi :D

Kingdom Come je odličan bend, ali ima već tema o njemu...

 

Što se tiče DOKKENa, pa uglavnom se smatra da im je DreamWarriors pesma i koja ih je proslavila (doduše opet u manjim krugovima) i koja je njihova najpopularnija.

 

Pre nedelju-dve sam kačila neke spotove u bulletin na myspace-u... ima ih i na youtube-u... :D

 

Kako mi je krivo što se tiče te turneje sa KC da nisu mogli da i kod nas odrade nešto...(iako bi vrlo verovatno slabije cert prošao...) :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Što se tiče DOKKENa, pa uglavnom se smatra da im je DreamWarriors pesma i koja ih je proslavila (doduše opet u manjim krugovima) i koja je njihova najpopularnija...

 

To verovatno napisa neki lik koji je cuo za Dokken prekjuce, isto kao i ti (dobro de, provokacija :pivopije:). Nemoj da nam prepricavas te stvari iz pera kojekakvih likova, a bejasmo tamo osamdes' prve (Paris Is Burnin').

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je bio, neko ne... Nebitno.

Dovoljno dugo slušam DOKKEN... i mrzim kad mi se nadju face koje slušaju par dana/meseci/eventualno dve godine DOKKEN pa tvrde da ga slušaju IHAHAJ i prosipaju pamet pogotovo po forumima i slično, te me mani toga...

 

I mrzim takve rasprave, ako ćeš se prozivaš sa nekim i hejtuješ izvoli nadji nekog ko je u raspoloženju za to i nema pametnija posla.

 

Ja sam na forumu da bih delila informacije i ljubav o bilo kom bendu koji volim, kao i svako iole pametan.

 

p.s. Zar nije poenta i drugima ko nije znao za ovaj bend, da pokažemo da nije loš i da ga preporučimo pogotovo ako ga zanima rock i metal tematika??

Nije svako roker ili metalac koji sluša to "celog svog života" , nego onaj koji uvek istražuje i deli upravo informacije i ljubav o toj muzici i živi (ili želi) da živi taj život i te principe.

 

U zdravlje bratac! Sve najbolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

...te me mani toga...

 

Napomenuh da malo provociram. Ali u stvari prica nam je slicna. Ti kazes da ti je pomalo mrsko da ti neko tupi o necemu sa cim je upoznat/a par nedelja, meseci ili par godina a ja u stvari rekoh da slusam Dokken od '81. Znaci i pre i posle 'Dream Warriors'. Nikad mi nije nesto bio glavni bend, no Boze moj. Stavise, gledao i slusao Dokken jos dok je Don aktivno svirao djitru i pola solaza. Mi se bas bili izbedacili kad je ovaj prepustio sve to Lynchu.

 

 

U zdravlje sestrice i sve najbolje :pivopije:.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja slušam Dokken skoro dve godine i to mi je dovoljno da mogu da kažem da je Unchain the Night ubedljivo, ali ubedljivo nalbolja pesma. Da ima više takvih, možda bih više voleo ovaj bend. Ovako su mi prosek, naročito zbog toga što im je nekoliko poslednjih albuma sranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napomenuh da malo provociram. Ali u stvari prica nam je slicna. Ti kazes da ti je pomalo mrsko da ti neko tupi o necemu sa cim je upoznat/a par nedelja, meseci ili par godina a ja u stvari rekoh da slusam Dokken od '81. Znaci i pre i posle 'Dream Warriors'. Nikad mi nije nesto bio glavni bend, no Boze moj. Stavise, gledao i slusao Dokken jos dok je Don aktivno svirao djitru i pola solaza. Mi se bas bili izbedacili kad je ovaj prepustio sve to Lynchu.

 

 

U zdravlje sestrice i sve najbolje :pivopije:.

 

Extra i drago mi je zbog tebe što si i bio i gledao i sve - delom mi je i krivo što me majka kasnije rodi :D

Sve najbolje i tebi, vidi se da ne volim provokacije jer ih smatram nepotrebnim.

 

Takodje se slažem da je DOKKEN usputni bend - super, može da se sluša, svi mogu da ga slušaju, i da ga mahom većina sluša sluša pa batali pa se tek baš kasnije ponovo seti da opet sluša, u tom košu sam i ja...Nije mi medju najfavoritnijim bendovima, ali da je dobar, jeste :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja na poslu preslusavam album Shadowlife. Javljam utiske na prvo slusanje.

 

Komercijalan i moderan album, obelezava 21. vek :) Ima tu stil grandza i svega po malo... pesme jesu cudne ali imaju melodiju!

Na prvo slusanje nije lose samo mi se ovaj fazon ne svidja. Kiss je svirao isti ovakav fazon kada se komercijalizovao, samo sto su mnogo bolji bend od dokken-a bez rasprave.

Gitarista svira bas do jaja, vidi se da ima siroko znanje. Podseca me na Kotzena po zvuku i stilu. Solaze nemaju neke melodije i ponekad mu "suste" tonovi... kamda mulja lecke ali ubija u svakom pogledu!

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sumnjam da će se odazvati ovde da pričaju... :D

Ksenija samo posećuje forum zbog heavy metal dinamit večeri :D

 

No, vesti:

DON DOKKEN will be opening all presently announced QUEENSRYCHE 2008 dates and will be playing the acoustic hits of Dokken alone.

 

Ali za sad nemaju veze sa Evropom, osim ako nešto nije menjano.

 

I ne znam kako stoje stvari sa novim albumom "Lightning Strikes Again" s obzirom da je trebao da izadje u septembru... :(

Ispala sam iz jurnjave :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...