Jump to content

Twin Peaks


Buddha

Recommended Posts

ko ima?

 

serije u divx formatu mi trebaju..

 

anyone?

 

cuo sam da su neki likovi snimali serije dok su jos bile davno na RTB-u pa su prebacilvali sa video kaseta na komp u divx formate..

 

ako neko ima neke DVDRipove, jos bolje..

 

film jos uvek nisam gledao, kapiram da je sa ciljem napravljeno da se film gleda posle serije.

 

nisam otvorio temu na berzi, jer temu o seriji nisam nasao, a verujem da serija ima dosta fanova..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se lozio jedno vreme da skidam dvd ripove ali sam odustao jer su previse teski za moju konekciju.

Serija jeste i dalje jedna od najboljih svih vremena. U vreme kad je emitovana sam bio malo mali za lynch-a ali dobro...

A film mozes opusteno pogledati i pre nego sto odgledas sve epizode serije :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Serija Je kultna...A Linc je NEPREVAZIDJEN!!!Bio i ostao...Film se inace gleda pre serije kako bi se razjasnile neke stvari pre smrti Laure Palmer...Skoro sam gledao na divx-u dokumentarac o Lynchu ("Preety as a picture"), gde objasnjava svoje ideje za filmove koji su postali kultni..Za pogledati pod Obavezno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да мало демистификујем ствари, филм се углавном бави дешавањима пре серије, дакле Лора Палмер се овде појављује и жива! Има такође и неких делова из серија, али предочених као алтернативне верзије ономе што се у серији дешавало. Бар сам ја то тако видео.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako me sećanje dobro služi, mislim da sam pročitao negde Linčovu izjavu, u vreme kad se pojavio film, da je snimio taj film "Twin Peaks: Fire Walk with Me" zato što se mnogo ljudi bunilo kako nisu do kraja ukapirali šta se dešavalo u seriji, i ko je i zašto na kraju ubio Loru Palmer... Sa filmom je hteo, kao, da objasni na kraju svima šta se tačno desilo. J*bem li ga, možda je u tome i uspeo, ali se meni film uopšte ne sviđa. Može da se gleda ili pre ili posle serije, nije previše bitno, samo da bude u kontinuitetu (treba mnogo detalja držati u glavi). Uh, što me podseti, sad se i meni gleda sve ponovo :da::razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

J*bem li ga, možda je u tome i uspeo, ali se meni film uopšte ne sviđa.

Такође, мислим да су неке ствари још више запетљане него у серији. Уосталом, зар није у серији и поента целе приче била да се не сазна ко је заправо убио Лору Палмер?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da je veliki broj ljudi pratio seriju u nadi da ce saznati ko je nju ubio, tacnije to je nekima bio jedini motiv ali kreatori su samo zeleli neku centralnu misteriju koja ce navoditi gledaoce da prate seriju dalje i dalje... ali su mnogi u tom iscekivanju prevideli gomilu stvari jer su bili u fazonu "da li ce u ovoj epizodi otkriti ubicu". Inace ne znam kako bi motivisali prosecnog gledaoca da prati jednu "uvrnutu" seriju

imho, cela ta dilema "ko je ubio loru palmer" je krajne sporedna stvar u seriji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako, ali *nikako* ne gledaj film pre serije jer ti otkriva nešto što treba da saznaš tek u 9. epizodi druge sezone. Poenta filma je da zapravo odgledaš seriju, pa film, pa opet seriju. :bigblue:

 

Stigao sam do 11. epizode druge sezone - pošto sam se nakanio da gledam sa ortakinjom očito će proći još meseci dok ih ne odgledamo do kraja, jer je u poslednje vreme mrzi da dolazi, a bez veze mi je da ostatak odgledam bez nje. :( Mislim, sećam se manje-više svega, ali opet... treba videti sve epizode.

 

Imam sve kao DivX (XviD?) kopije sa DVD-ja, ako nekom treba... Skidano je sa neke evropske verzije, pošto se američka još uvek nije pojavila. Sezona 2 izlazi tek negde u aprilu ili maju ove godine.

 

I da, zaista se ljudi previše fokusiraju na objašnjenje ko je ubio Loru (što se, bar kada je fizički čovek u pitanju :) otkriva u gorepomenutoj 9. epizodi druge sezone), ali mene strašno privlače te pozadinske pričice nalik na španske serije/dinastiju, gde se svako muva sa svakim, svako je umešan u nekakvu jebadu... i s vremena na vreme uleti neki totalno mračni detalj. Užasno atmosferična serija, sa Kajlom koji *jebe kevu* kako je odglumio Kupera. Zamišljam ga kao dete u telu odraslog čoveka, koji je pored toga i FBI agent. Mislim, svo ono radovanje kada je prvi put probao pitu, pa svaki put kada otkrije nešto novo... zaista, kao jedno vrlo ozbiljno dete. :)

 

Film je strašno mračan. U suštini ne otkriva baš ništa novo, samo su malo jasnije/detaljnije objašnjene neke stvari. Žao mi je što Donu glumi druga devojka. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko nije gledao seriju,evo link,pa nek se baci na posao:

http://rapidsharelink.blogspot.com/2007/01...seasons-12.html

 

Inace,ja sam je jos kao mali gledao i ostale su mi sigurno traume od nje.Nista nisam kontao,ali sam gledao svaku epizodu i umirao od straha (najvise zbog cudnih likova). :lol:

Nabavio sam je prosle godine,ponovo odgledao i mogu reci da je to definitivno jedna od najboljih serija ikad napravljenih,likovi i dijalozi su prosto genijalni...

Edited by Defunctus

Share this post


Link to post
Share on other sites

super ti je link.

 

 

(Russian Voice-over!)

 

haha

i po 10 rs linkova za jednu epizodu.

ja sam polako krenuo da gledam opet pre mesec, dva..

ostalo mi još nekoliko poslednjih epizoda da skinem.

 

posle twilight zone-a (isključivo prva sezona), najbolja serija ikad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace,ja sam je jos kao mali gledao i ostale su mi sigurno traume od nje.Nista nisam kontao,ali sam gledao svaku epizodu i umirao od straha (najvise zbog cudnih likova). :lol:

A zamisli ovu situaciju. Prvi put je nisam gledao celu kad su je prikazivali na TV-u tamo negde 1989. ili 1990. Onda kad su je prvi put reprizirali 1994. na 3. kanalu gledao sam svaku bogovetnu epizodu do negde polovine serije, kad sam na mesec dana otisao u London i sve ostalo sam bio propustio. Nisam imao pojma kako se serija zavrsava do pre par godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikad nisam kapirao ljude koji se loze na david lynch-a. to je valjda zato sto su mi toliko nahvalili eraserhead, i onda kad sam ga odgledao, popizdeo sam jer je film izgledao kao neki pokusaj psiho-sranja, a ustvari je bio totalno djubre. kapiram da je u to vreme bio bas avangarda, ali sad je sranje. dobro, dosta vremena je proslo do stvaranja twin peaks-a, pa mozda mu i dam jos jednu sansu. samo trazim da nije pointless.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta samo sto je ta serija vrhunac glumackog dostignuca Kajla MekLahlana. Posle toga mu je sve islo samo nadole.

 

Nego, je l' primetio neko koliko je Linc istih glumaca koristio u tvin Piksu i u Dini? Mislim da ih je bilo minimum troje, a mozda i vise. Lik koji je glumio Stilgara (u seriji muz one corave, pumpadzija valjda), brkajlija koji je u seriji drzao pilanu, Kajl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da.. dobro, Dine se slabo secam, odavno sam je gledao..

no, ima u njih [glumce] poverenja valjda.. a i kad se naviknes na rad sa nekim, sporazumes se i ide ti dobro, udjes u semu.. kao muzicari sa dobrim producentima :cool:

 

Blue Velvet je imao par likova takodje, a u poslednje vreme Lynch dosta polaze na Naomi Watts.

 

elem, odgledao sam i celu seriju i film.

 

film DEFINITIVNO ne treba da se gleda pre serije kao sto sam i pretpostavio, jer otkriva mnoge stvari, i onda nije toliko zanimljivo gledati seriju i sve ono sto se razotkriva postepeno u njoj kroz epizode.

 

film je OK, i vise u fazonu da razjasni psiholoski profil Lore Palmer, i da, eto, malo razjasni celokupnu sliku pre ubistva i samog cina kako se sta desavalo ako neko nije pohvatao u toku serije.

 

Serija je stvarno vrhunska, i moram da primetim da su epizode koje je rezirao sam Lynch definitivno najupecatljivije. (ako si ti Bosko spominjao traume.. ja sam neke scene odgledao bukvalno na ivici stolice)

 

 

 

edit

 

@profa:

 

e da, slazem se za Donu. bas mi nekako bio bedak kad sam video onu zbunjenu. :D

 

mada, interesantan je detalj za Donu koji se desava u filmu, a nije imao nikakav nagovestaj za to kasnije u seriji.. mozda mi je i malo teze to da povezem sa njenim kasnijim radnjama (u seriji) bas zato sto nisu iste glumice u pitanju..

 

 

 

Edited by slowdiver

Share this post


Link to post
Share on other sites

@profa:

 

e da, slazem se za Donu. bas mi nekako bio bedak kad sam video onu zbunjenu. :D

 

mada, interesantan je detalj za Donu koji se desava u filmu, a nije imao nikakav nagovestaj za to kasnije u seriji.. mozda mi je i malo teze to da povezem sa njenim kasnijim radnjama (u seriji) bas zato sto nisu iste glumice u pitanju..

Super je što se tri puta slažeš sa mnom. :) :) :)

 

[Edit]: Heh, pretekao me je tvoj Edit. :)

 

U filmu je mnogo opuštenija (u smislu da se skidala u klubu - jedna od priča je da Lara Flynn Boyle nije htela da pokaže sise, i da zbog toga nije glumila, iako mi to zvuči prilično debilno). S druge strane, stalno je nešto zbunjena... meni uopšte ne liči na originalni lik Done.

Sve u svemu, treba odgledati i jedno i drugo.

Edited by profa

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako si ti Bosko spominjao traume.. ja sam neke scene odgledao bukvalno na ivici stolice

Nisam ja spominjao traume, meni je serija bila cool i kao klincu, samo sto sam tada najpsihodelicnije epizode propustio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...