Jump to content

Depressive Age


Thrashformers

Recommended Posts

U Severnoj Nemachkoj 1986 osnovao se bend pod imenom Blackout koji je svirao tipichan Teutonic Thrash i uspeli su da urade jedan demo "Kamikaze",nakon chega policija hapsi gitaristu zbog prelaska na Zapadnu stranu i tu je bendu bio kraj.Ali '88 bend je odluchio da se ponovo okupi pod imenom Depressive Age(kasnije samo D-Age).Bend je pocheo da svira neku fuziju(i to dobru) Techincal Thrasha i Dooma i uspeo da izda:

Beyond Illusion-Demo-1990

Innocent in Detention-Ep-1992

First Depression-LP-1992

Lying in Wait-LP-1993

Symbols for the Blue Time-LP-1994

Electric Scum-LP-1996

Small Town Boy-EP-1997

From Depressive Age to D-Age-Kompilacija-1999

Ja nazalost imam samo Lying in Wait i album je odlichan bar meni,a od pojedinih ljudi sam chuo da su FirstDepression i Symbols for the Blue Time josh bolji.Bend pravi veoma interesantnu muziku.Preporuchujem da preslushate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokushavam da nabavim ostale albume ali mi neshto ne ide moracu da potrazim na torrentima ovih dana.

Nema jos mnogo da se nabavi, imaju samo jos jedan album - New Bomb Energy koji je snimljen 2005. naci ces ga na eMule-u kao promotivno izdanje (i to nepotpuno). Imas takodje i 3 spota od njih: Eternal Twins, Friend within i Smalltown Boy.

Posle raspada 1999. okupili su se ponovo, od stare postave samo je Jan Lubitzki tu, ostalo su neki indijanci.... Svirkom nisam bas zadovoljan.

Sto se tice ranijih radova, sve pohvale za njih, u mom okruzenju su dugo uzivali status kultnog benda. Ono sto im se (kako se ispostavilo) obilo o glavu je previse experimentisanja sa zvukom i previse menjanja stila za samo 4 izdata albuma (raspon od 5 godina), nisu se nigde uspeli uglaviti i pustiti korenje.

Meni licno je najdrazi Lying in Wait, zatim First Depression, zatim Electric Scum i na posletku Symbols.

Na prva tri albuma ih je bilo 5:

Jan Lubitzki - v

Jochen Klemp - g

Ingo Grigoleit - g

Tim Schallenberg - b

Norbert Drescher - d

Na cetvrtom odlazi Ingo, ostaje ih cetvorica.

Pevac je u dva navrata imao i neke solo izlete/projekte: Erdling i Weiss. Na jednom od njih mu je svirao stari saborac iz DA, Jochen Klemp, ali nema teorije da se setim na kojem....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos par stvari da znas: oni su zapravo bili iz Istocne Nemacke, tacnije iz Istocnog Berlina, a u cuzi je bio pevac jer je uhvacen u pokusaju bekstva preko Berlinskog zida. Jedino je bubnjar bio iz Zapadnog Berlina. U bendu Blackout, Jan Lubitzki je svirao bubnjeve. U DA je na par pesama na prvom albumu pevac svirao bubanj takodje (jedna od njih je No Risk, ne secam se na kojim jos).

Edited by commissar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi njihovi albumi zrace necim negativnim i depresivnim. Lying in Wait mozda najmanje, mozda se meni bas zbog toga i najvise dopada. Prouci malo tekstove na njemu (a i na ostalim albumima) i videces kako se crnim stvarima bave. Znam da sam bio mnogo srecniji dok nisam obracao paznju na tekstove (nego samo na svirku).

Kad budes cuo Symbols for the blue Times tek onda ces videti sta je crnilo.

Sve od njih mozes naci na eMule-u.

Pozdrav.

Edited by commissar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je u tome sto ni ranije radove ne mozes bas lako da svrstas u thrash. Strasno su fluidni, neuhvatljivi, nesvakidasnji, biser medju bendovima, unikatni u svakom pogledu.

Ne znam kako nisu uspeli da se proslave i da uzmu ono sto im pripada. Da li su u pitanju suvise mracni/crni sadrzaji, ili je u pitanju svirka koja se precesto menjala ili pak problemi u menadzmentu, ostace velika misterija.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
A da ti nije mozda palo na pamet to da nisu bili dovoljno kvalitetni da postanu slavni i uzmo kintu?

Gledao sam ih 2 puta uzivo i bili su O.K. ali nista vise od toga...

Mislim da kvalitet ovog benda nije sporan, kao ni originalnost. Gotovo sam siguran u to. Da je kvalitet presudan, u gro slucajeva za neke bendove nikada bismo mogli cuti/saznati......

Edited by commissar

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Veliki su izgledi da je sa Depressive Age sve gotovo.

Neumorni Jan Lubitzki ponovo jase, ovaj put sa potpuno novom ekipom. U pitanju je bend (ili projekat) po imenu Jan Dorn.

Na netu se pojavilo promo izdanje album sa osam numera po imenu Unter Den Nadelbaumen.

Vise informacija na www.jandorn.de

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 years later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...