Jump to content

Saxon

• Please log in to reply
1083 replies to this topic

#1 Blackmore

Blackmore

Anonimus of Metal

• članovi
  • 268 posts

Posted 31 maj 2002 - 11:55

Cudi me da niko nije otvorio post za ove legende Heavy metala.Sta mislite o njima?

Edited by Divlji Tigar, 17 juni 2016 - 11:21.

`When I was a child
I caught a fleeting glimpse
Out of the corner of my eye.
I turned to look but it was gone
I cannot put my finger on it now
The child is grown,
The dream is gone.
I have become comfortably numb.`
Roger Waters,`79

#2 Will-O-The-Wisp

Will-O-The-Wisp

Master of Metal

• članovi
  • 1713 posts

Posted 31 maj 2002 - 13:11

Bila je jedna tema, ali je nema!

Naravno, nema ogranicenja za legende Heavy zvuka!

Zadnje od njih sto sam nabavio jeste "Metalhead" i zna na pojedinim mjestima da vuce na thrash!

Sto se tice Byforda - jedan od najvecih vokala heavy zvuka!                    

#3 Feanor

Feanor

Priest of Metal

• članovi
  • 987 posts

Posted 31 maj 2002 - 14:41

Saxon strvarno jesu legende i njima kapa dole, ali meni nikada nisu bili prirasli srcu.                    

#4 Blackmore

Blackmore

Anonimus of Metal

• članovi
  • 268 posts

Posted 31 maj 2002 - 20:52

E willy.ja sam slusao samo ove novije(Metalhead,i cini mi se Unleash the Beast),metalhead je fenomenalan album(Pogotovo Are we travellers in time i Sea of Life).Sta jos vredi nabaviti od starijih albuma?                    
`When I was a child
I caught a fleeting glimpse
Out of the corner of my eye.
I turned to look but it was gone
I cannot put my finger on it now
The child is grown,
The dream is gone.
I have become comfortably numb.`
Roger Waters,`79

#5 Nomad

Nomad

Anonimus of Metal

• članovi
  • 232 posts

Posted 01 juni 2002 - 10:20

Strong arm of law i Wheels of steel, kod skca postoji duplo izdanje sa ova dva albuma. Ja gotivim dosta Saxon, jesu matori ali bre prze!!! :twisted:  :twisted:                    

#6 Will-O-The-Wisp

Will-O-The-Wisp

Master of Metal

• članovi
  • 1713 posts

Posted 01 juni 2002 - 12:42

Ovi albumi - "Wheels Of Steel", "Strong Arm Of The Law", "Denim And Leather", "The Eagle Has Landed", "Power And The Glory" - se smatraju za klasicna heavy remek-djela! Nazalost, ja ih imam u mp3 forumatu i to ne sve pjesme! sad.gif Vrlo je tesko nabavit njihove albume, a jos da puknes kad vidis koliko su dobri! Tuga tuzna!

Posle je doslo do razlaza zbog samog zvuka. Dawson i Oliver (originalni clanovi) su zeljeli da se Saxon vrati true sound-u, ali Byford i Quinn su zeljeli nesto novo!

Doslo je do razlaza i Dawson i Oliver uzimaju prvo ime Saxona - Son Of A Bitch - i vracaju se starm zvuku, ali poslije toga i oni uzimaju ime Saxon. Onda je doslo do sudjena!

Uostalom, svaki album Saxona je dobar!

Meni se sa Metalheada najvise svidja "Conquistador"! Sav se najezim kad cujem akusticni uvod! Sjajna stvar!                    

#7 7thSONofA7thSON

7thSONofA7thSON

Anonimus of Metal

• Banovani
  • 106 posts

Posted 06 juni 2002 - 16:28

legende, uticale na metallicu sta tu vishe da se kaze?!
smile.gif                    

#8 RNA

RNA

Priest of Metal

• Počasni Moderator
  • 24132 posts

Posted 09 juni 2002 - 11:58

Zadnja tri albuma su me odu
<a href="http://www.space-eater.com" target="_blank">
<!--coloro:#FF8C00--><span style="color:#FF8C00"><!--/coloro--><!--sizeo:5--><span style="font-size:18pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->MUNICIPAL WASTE + SPACE EATER
11. СЕПТЕМБАР - ЖУПАЊА<!--sizec--></span><!--/sizec-->
<!--colorc--></span><!--/colorc--><!--sizeo:5--><span style="font-size:18pt;line-height:100%"><!--/sizeo--><b><!--coloro:#00FF00--><span style="color:#00FF00"><!--/coloro-->SODOM + SPACE EATER & BOMBARDER & THE STONE
12. СЕПТЕМБАР - ДОМ ОМЛАДИНЕ<!--colorc--></span><!--/colorc--></b><!--sizec--></span><!--/sizec--></a>

#9 Will-O-The-Wisp

Will-O-The-Wisp

Master of Metal

• članovi
  • 1713 posts

Posted 09 juni 2002 - 12:27

Pa na ovaj album "Metalhead" ima i thrash elemenata. Odlicni su! Polako od njih moram da nabavljam sve albume jer sam lud za njima, a tesko mozes sta da nadjes!

Byford je jedan od najjacih metal vokala!!!

Cuo sam da su bili na proslogodisnjem Wacken-u. Je l' bio neko od vas? Kazu d asu zarili i palili!                    

#10 lemmy sixx

lemmy sixx

Izdajnik Of Metal

• iskreni članovi
  • 29925 posts

Posted 10 juni 2002 - 00:25

Odlicni su...obozavam njihove pesme : "Heavy metal thunder","Crusader","Machine gun","Midas touch"...                    

Underkuruz said:

Играмо очајно, једина нада у дербију нам је комплекс који гробље има.
'Наш како, некима од нас је много битнија Звезда од квлтних бендова.
кад ћеш више да сконташ да не навијам за Партизан и да волим кад Звезда побеђује,
Победе Партизана желим само у ЕЛ и против хрватских клубова, у осталим такмичењима не.

Uskoro ce Partizan,nadam se da ce ih pobediti,iako navijam za Zvezdu.

#11 Lordring

Lordring

Anonimus of Metal

• članovi
  • 877 posts

Posted 14 juni 2002 - 13:26

Bloodletter mi je mnogo gotivna pesma, jednostavno o njima nema sta da se prica jer su dokazane legende                    

#12 RNA

RNA

Priest of Metal

• Počasni Moderator
  • 24132 posts

Posted 28 juni 2002 - 10:10

Pa na ovaj album "Metalhead" ima i thrash elemenata. Odlicni su! Polako od njih moram da nabavljam sve albume jer sam lud za njima, a tesko mozes sta da nadjes!

Byford je jedan od najjacih metal vokala!!!

Cuo sam da su bili na proslogodisnjem Wacken-u. Je l' bio neko od vas? Kazu d asu zarili i palili!

Meni je bilo malo te
<!--coloro:#FF8C00--><span style="color:#FF8C00"><!--/coloro--><!--sizeo:5--><span style="font-size:18pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->MUNICIPAL WASTE + SPACE EATER
<!--colorc--></span><!--/colorc--><!--sizeo:5--><span style="font-size:18pt;line-height:100%"><!--/sizeo--><b><!--coloro:#00FF00--><span style="color:#00FF00"><!--/coloro-->SODOM + SPACE EATER & BOMBARDER & THE STONE
12. СЕПТЕМБАР - ДОМ ОМЛАДИНЕ<!--colorc--></span><!--/colorc--></b><!--sizec--></span><!--/sizec--></a>

#13 Will-O-The-Wisp

Will-O-The-Wisp

Master of Metal

• članovi
  • 1713 posts

Posted 16 juli 2002 - 11:18

Sad malo da se hvalim!  :mrgreen:  Uspio sam da nabavim njihov prvi album i mislim d aje dosta dobar. Naravno tu jos ima rock elemenata (npr. znaju da me podsjete na AC/DC, i bas se nekad Biff raskrevelji kao Bon Scott). Album je solidan...

Evo jedna mala zanimljivost. Album sam kupio u IPS-u u PG-u i to u odjeljku alternativna muzika! Brrrrr... Fuckin' creepy! Pored odjeljka hard 'n' heavy ono je alternativi!                    

#14 Lorienne

Lorienne

Anonimus of Metal

• članovi
  • 334 posts

Posted 11 avgust 2002 - 01:04

SAXON's new double CD "Heavy Metal Thunder" is ready for release on September 23rd. The first disc will contain 13 new recorded classics from the past while the second disc will contain 5 live tracks recorded in San Antonio, Texas USA 2002, as well as a video track from the Wacken Open Air 2001.

Posted Image                    

#15 RNA

RNA

Priest of Metal

• Počasni Moderator
  • 24132 posts

Posted 22 avgust 2002 - 15:21

Odli

#16 smrt

smrt

Anonimus of Metal

• članovi
  • 25 posts

Posted 22 avgust 2002 - 20:02

Saxon je do jaja!                    

#17 Shaman

Shaman

Anonimus of Metal

• članovi
  • 195 posts

Posted 17 mart 2003 - 15:49

Saxon je legendarni bend, ali me nervira tamo odakle sam za ovaj bend se malo zna iako su u nekim periodima bili slavniji od Maiden-a.

:twisted: Hail, Saxon                    

#18 Ludi Burekdzija

Ludi Burekdzija

Anonimus of Metal

• članovi
  • 131 posts

Posted 19 mart 2003 - 08:53

To ti mislis shamane ! :twisted:  :twisted:  :twisted:
Svi vilimo saxon iz iced eartha i burekdzinice                    

#19 The Alchemist

The Alchemist

Anonimus of Metal

• iskreni članovi
  • 120 posts

Posted 26 mart 2003 - 00:57

Album ''Unleash the Beast'' je remek delo...gothic atmosfera je ono sto mu daje smek.
Starije albume i ne volim nesto preterano kao ni ''Metalhead'' ali zato ovaj obozavam.                    
52 B.C. Battle at Gergovia. Won by the Gauls under Vercingetorix; lost by the Romans under Julius Caesar.

#20 RNA

RNA

Priest of Metal

• Počasni Moderator
  • 24132 posts

Posted 09 septembar 2003 - 11:19

Hoće li ići ko odavde na koncert? Ne vidim nešto da pokazujete preveliki entuzijazam za ovaj legendarni bend.                    

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

BoHeGeHa Dark Blue 2.1.1 © Thomas Yugar (Chemical Chaos)
Official upgrade for IPB 2.3.x © Michael ( Dev Fuse )
3.X © Upgrade by Dumbledore ( Tppskinning )