Jump to content

Samrt | Endarken


Svarozic

Recommended Posts

Pre par dana sam dobio prvi demo benda Samrt 'Poljubi me majko, odlazim u smrt' i vrlo sam prijatno iznenađen, te mi je drago da mogu da otvorim temu o njima ovom prilikom! :pivopije:

Dvočlani bend Samrt je iz Apatina, čine ga Nekrst i Pogani, a demo sadrži četiri pesme:

 

Na Dunavu ponovo su uzdignuta jedra

Odjekuje čelik pod planinom starom

Poljubi me majko odlazim u smrt

Paganska Krv

 

Ukupno trajanje je oko 21 minuta

 

Što se same muzike tiče to je melodični, brzi i prljavi Black Metal, sa vrlo zapaljivim rifovima koji jednostavno voze od početka do kraja. Ima dosta brzine, ali i malo mirnijh delova. Pomalo podseća na The Stone iz ranije faze, a kad smo kod toga već po mom neobjektivnom mišljenju ovo je naš najzanimljiviji debi demo u BM žanru od Serbian Woods!

 

Naravno, nije sve savršeno, ponegde se promoli neiskustvo, pogotovo na mestu spajanja rifova, a ponekad malo znaju da me izgube na ne baš najzanimljivijim deonicama u drugoj i četvrtoj pesmi, ali ukupno vrlo pozitivno mišljenje i biće baš zanimljivo čuti sledeće radove. Ne sumnjam da izdavači tipa Grom Records neće gubiti vreme sa sledećim snimcima Samrti.

 

Bilo bi super da se neko iz benda oglasi ovde i kaže nešto više, ili da neki link itd... ja sam izbaronisao onoliko koliko sam mogao. :rockdevil:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu pomenuti produkciju! Nisam cuo, ali znam da je radjeno u kucnoj produkciji, sa jako dobrom opremom, preko hard disk recorder-a, ziv bubanj, cuo sam da su prelazi malo tisi, ali mislim da im je to bilo samo dodatno iskustvo u snimanju i da ce svaki naredni rad, sto Samrti sto bilo kog drugog benda snimanog od strane istih ljudi na istoj (ili boljoj) opremi zvucati sve bolje! Eto recimo, na isti fazon je sniman i Besomarov zadnji demo, pa produkcija i nije toliko losa, u stvari meni je sasvim solidna kakvih sam sve cuo, od ozbiljnijih bendova do totalnih promasaja (da ne imenujem nikog)

Edited by Dragan Pagan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u sustini preneo ono malo informacija koje su na omotu, plus licne utiske. Produkcija je sasvim solidna, kao sto je vec receno, za nase uslove vrlo dobra.

Opet, najbolje bi bilo da se pojavi neko iz benda i malo nas upozna sa celom pricom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Posto sam od Majkija cuo za ovaj bend i njihov snimak, najvise i najblize sto sam do sada dohvatio u svoje ruke je sledeci link:

 

http://www.rs-metal.com/mp3/Samrt-odjekuje...inom_starom.mp3

 

Muzika - neoriginalan, ali mocan old school black metal. Posveceni i upoznati ce prepoznati svezanj uticaja dobro poznatih old school black metal bendova, ali i prema mojem dojmu i gorepomenuti The Stone, na odredjene trenutke mozda cak i iz perioda "Zakon Velesa" .Zanima me da procitam tekstove.

 

Produkcija - potpuno primerena muzici. Gitara sirova al' ne potpuno skrshena srednjim frekvencijama, tek toliko da pruzi hladnu atmosferu, a istovremeno ostane u granicama razumljivosti. Bubanj je takodje dobro snimljen i odsviran, ali je celokupno malo tisi u odnosu na ostatak muzike u ovoj pesmi ,a posebno u odnosu na gitare te je stoga moj utisak da je ovde zamisao bila sadrzana u tome da one budu taj instrument koji ce nositi pesmu sto se i pokazalo kao dobro resenje. Kao sto je Dragan Pagan rekao, prelazi i jesu malo tisi u odnosu na bubanj, ali se to naslucuje tek kada se posebno usmeri paznja u slusanju na taj segment muzike, sto prema mojem misljenju dodatno govori o dobroj skladnosti u odnosu jacine instrumenata. Ovo je definitivno bolje produkcijski odradjen posao u odnosu na drugi demo Besomara (koliko sam cuo, oba snimka su radjeni na istom mestu) i definitivno prevazilazi kvalitet demo snimka.

 

Ovo su moji utisci u slusanju samo jedne pesme, koja me je svojim sadrzajem,a i prikazom dovoljno zainteresovala u nastojanju da dodjem u posed celokupnog snimka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo slusam "Odjekuje celik pod planinom starom"...nemam neke zamerke po pitanju kvaliteta snimka,sem da je dobos trebao da bude malo glasniji...inace je odnos instrumenata,kao i celokupan miks za kucnu produkciju odradjen zadovoljavajuce.i jacem utisku bi doprinelo da je vokal malo visi,tj,da naginje ka pravom vristanju,ali to je samo stvar vezbe...

sam zvuk mnogo vuce na the stone,sto i nije toliko lose,ali ako vec mogu da stvore takvu atmosferu,sumnjam da bi im bio problem da ubace licni pecat u muziku...

ako neko ima i ostale stvari,neka ih uploaduje,bas me zanima da cujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 8 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Posto sam od Majkija cuo za ovaj bend i njihov snimak, najvise i najblize sto sam do sada dohvatio u svoje ruke je sledeci link:

 

http://www.rs-metal.com/mp3/Samrt-odjekuje...inom_starom.mp3

 

Muzika - neoriginalan, ali mocan old school black metal. Posveceni i upoznati ce prepoznati svezanj uticaja dobro poznatih old school black metal bendova, ali i prema mojem dojmu i gorepomenuti The Stone, na odredjene trenutke mozda cak i iz perioda "Zakon Velesa" .Zanima me da procitam tekstove.

 

Produkcija - potpuno primerena muzici. Gitara sirova al' ne potpuno skrshena srednjim frekvencijama, tek toliko da pruzi hladnu atmosferu, a istovremeno ostane u granicama razumljivosti. Bubanj je takodje dobro snimljen i odsviran, ali je celokupno malo tisi u odnosu na ostatak muzike u ovoj pesmi ,a posebno u odnosu na gitare te je stoga moj utisak da je ovde zamisao bila sadrzana u tome da one budu taj instrument koji ce nositi pesmu sto se i pokazalo kao dobro resenje. Kao sto je Dragan Pagan rekao, prelazi i jesu malo tisi u odnosu na bubanj, ali se to naslucuje tek kada se posebno usmeri paznja u slusanju na taj segment muzike, sto prema mojem misljenju dodatno govori o dobroj skladnosti u odnosu jacine instrumenata. Ovo je definitivno bolje produkcijski odradjen posao u odnosu na drugi demo Besomara (koliko sam cuo, oba snimka su radjeni na istom mestu) i definitivno prevazilazi kvalitet demo snimka.

 

Ovo su moji utisci u slusanju samo jedne pesme, koja me je svojim sadrzajem,a i prikazom dovoljno zainteresovala u nastojanju da dodjem u posed celokupnog snimka.

Da. A vidim da od ovog posta ima razlike godinu i mjesec, zato se nadam da su momci za to vrijeme uznapredovali. Sve je kako treba da zvuci, samo nek zadrze taj 'feeling'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
f_cdreleasem_820283c.jpg

 

 

ha!

pozdrav za klubske drugare

 

Koliko sam skapirao band ce izdati Butchered rec(Pagan)

a distro radi Sevared(Baret), nas su izdala oba labela i jebu kevu koliko su efikasni.

ne znam da li je cd vec izasao,

Pise "out in early 2009" pa pretpostavljam da cd jos nije

 

koliko sam ja upoznat(a jesam) kod oba labela retka su black metal izdanja

a posebno iz ovih krajeva.pa im je to plus

Edited by Speed_Dead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Nekrst

Upravo tako, disk je planiran da bude napolju pocetkom ovog meseca ali se malo oduzilo jer ima nekoliko izdanja istovremeno pa valjda dok jedan po jedan posalje u stampu al' sad ce samo sto nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moj komentar: Samrt je bend koji me je najprijatnije iznenadio od svih bm bendova koje sam chuo u poslednje vreme. Muzika im mozhda nije originalna, ali je zato surova i meni jako, jako slushljiva, bash onako kako ja zamisljam jedan black metal bend. Tekstovi su mi odlichni, a vokal je ono shto me najvishe odushevljava. u te 4 pesme sam ja chuo sve shto mi je potrebno shto se tiche jednog bm benda i maximalna podrshka bendu!!!

 

Slava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...