Jump to content

Random BM diskusija [If You're a False, Don't Entry]


Zen

Recommended Posts

on mi je sledeći, sad se kupam trenutno u Those Who Caress the Pale

 

Gorgoroth možda neće ni u top 15 xD

 

A solidan je, poslušaću ga opet kad si uporan, al' ono, onako jači osrednji je, ne gađa me nešto

 

meni Burzum nije nešto, al' Varga obožavam :haha:

 

To je recimo gore po meni nego da ne voliš Gorgoroth, ne zna se je l' ti gori prvi ili drugi deo rečenice xD

 

Ja sam dugo izbegavao Burzum jer me nervirao Varg kao lik ovako, ne baš izbegavao, ali mi je to umanjivalo elan da temeljno preslušam, i sada kad jesam, moram da priznam da je odličan Burzum, iz albuma u album, nema tu šta

 

Malo je razvodnjavao albume ovim dungeon synthom, mogao je opušteno jedan manje da izda a da svi budu fantazija, ali dae dobro, dobroe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam odma video koliko je sati isto kao i ti, nisam slusao, al' cu probam, posto mi poslao jedan drugar preporuku na rateyourmusic.com... ;-)

 

I mene moj inseKt nikad ne vara, ne znam samo je l' to neki bias ili stvarno namirisem unapred da l' ce mi se svidi ili ne :D

 

 

Simpa mi je ovaj De Vermis Mysteriis naziv drugog benda od ovog lika, a rekao bih da je još nekom bio simpa. XD

 

Btw, ne svidja mi se ič Mortuary Drape. First wave bm album, i ja da ne budem grublji.

Ne bi me čudilo da je bila pošalica preporukica, čini mi se da si znao koja će mi biti reakcija :D

 

Slusao sam danas '94. izdanja od Impaled Nazarene, Gehenne, Ancient i Strid.

 

Dopao mi se Strid :D

 

Dobar mi trip bio sa Ancientom, nisam ih slušao od srednje. Ovo ostalo sam slušao i pre (za First Spell nisam siguran), isti rezultat bio.

 

Podsetih se sad što sam obećao da ću i Gorgoroth opet, može to sutra.

 

Edit: redukcija smajlijevaca

 

Strid mi se dopao jer baja bode tapping na basu, nepopravljiv sam. Ili možda zato što je najkraći...

 

Šalim se, atmosfera madjija i ostalo, malo je mutan snimak ali mi je muzika odlična.

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eo bogme sam promenio mišljenje o Pentagramu, primitivan je, veran korenima i to, a opet ima sve što treba. Rifovi su mi malo bolje legli, ima dobrih pesama :bigblue:

 

 

Azhubham Haani nisu loši ali nije ni nešto spektakularno, rani Burzum klon uglavnom :D

 

Meni se sviđa Mortuary Drape, Tregenda je himna. :)

Mada je muzika negde između black i death, 50/50%.

 

Ne rekoh, kod ovih mi se ne sviđa ni ta italijanska teatralnost i pompeznost, nikako mi te stvari ne idu uz takvu muziku

 

Ima par spektakularnih momenata u stvari Azhubham Haani!

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eo bogme sam promenio mišljenje o Pentagramu, primitivan je, veran korenima i to, a opet ima sve što treba. Rifovi su mi malo bolje legli, ima dobrih pesama :bigblue:

 

Ček dok preslušaš još 20 puta, povući ćeš sve što si rekao. :)

 

Da je Azhubham Haani izašao na disku pa i da slušam ponovo, ne mogu preko youtube neke ripove s kasete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zanimljiv klip :D ima lik poentu pošto jesu Abyss albumi iz tog vremena svi zvučali jako slično, ali je pitanje koliko je to zbog Petera, prosto je tada takav zvuk postao trendy verovatno i malo su i kretali da kopiraju jedni druge svojevoljno, naročito na vrhuncu tog Nuclear Blast black metala

 

evo ga i odličan nastavak :haha:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pera napravio norsecore :D

 

 

zanimljiv klip :D ima lik poentu pošto jesu Abyss albumi iz tog vremena svi zvučali jako slično, ali je pitanje koliko je to zbog Petera, prosto je tada takav zvuk postao trendy verovatno i malo su i kretali da kopiraju jedni druge svojevoljno, naročito na vrhuncu tog Nuclear Blast black metala

 

To je kokoška-jaje pitanje, došla je faza kad je splasnuo larpurlartistički entuzijazam blek metal ekipe i hteli su malo i uspeha, jbg, a za to ti treba prijemčiv zvuk da bi privukao što više publike, tu se Nuclear Blast samo pojavio sa đavoljim ugovorom da momci ture potpis.

 

Svaka umetnost se zaprlja kad oš da je napraviš da bude za svakog, jebiga.

 

 

 

A ovo za šta se ovaj lik žali je još i dobro, kakva plastika je stigla u nadolazećim godinama, haha

 

 

 

 

Vratila se dosta u '10s organska i ljudska produkcija, nemo ste pesimistični :bigblue:

 

P.S. Dan Swano > Pera

 

Period o kome ovaj lik priča je i period kad je Pera preuzeo neke bendove i primat u produkciji od Swana

 

 

 

 

 

Hehe ne mož se seti imena Pytten-a u reaction clipu

 

Bravo Vole inače za njega, nisam video da ga neko na forumu pominje ranije, a treba ga uramiti realno:

 

Jedno kotraverzno misljenje:

 

Ovaj batica je razlog zasto norveski bm iz devedesetih zvuci tako dobro:

 

53013_artist.jpg?4316

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam to na originalu haha, snimljeno je 1991. inače :D

 

Samo je omot prevara, pa pomisli čovek da je iz tog perioda :D

 

Inače Swano radio Marduk sve od početka zaključno sa Opus Nocturne, od sledećeg albuma preuzima Pera i stavlja tačku na dinamiku

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...