Jump to content

Hammers Of Misfortune


Angelystor

Recommended Posts

Bend koji predvodi John Cobbett, ex-Lord Weird..A u bendu je na prva dva albuma bio i Mike Scalzi, josh jedan bishi TLWSF chlan...elem, evo ukratko da opisem sta se moze ochekivati ovde..

 

The Bastard - Ovo je prvi, konceptualni album HoMa..textove i chitah ali ne znam bash o chemu je pricha..ali nabavice se jednog dana original, oh yes :da:

Muzika je mostly folky melodic (power/heavy) metal, sa uplivima blacka, dosta akustike..hm, ima muski vokal, zenski i, naravno, za black deonice jedan scream. Ako bi nesto moglo da se unapredi kod albuma, to su vokali, svi su na nivou, sasvim ok, ali ne mogu da zamislim kol'ko bi josh bio bolji album da je neko tipa Nils Johansona bio na vokalu, hehe...ali kazem, i ovako je dobro. Album traje nekih 45 minuta, ali meni, uvek kad ga slusham proleti strashno brzo, prosto uzivam u slushanju, veoma je opusten, melodije podobre, bubnjar taman tol'ko dobar da uvek drzi neki zanimljivi ritam, ima zaraznih deonica...mlogo dobro!

 

August Engine - Kome se svidja prvi album, garant ce mu se svideti i ovaj. Meni je bliska trka koji je bolji od ova dva. Drugi album je pa, kanda ozbiljniji rad, black elemenata vise nema, ukljuchujuci i vokal, zenski vokali su imho dosta bolji, i zvuk je chvrshci. U odnosu na Bastard, gitare su heavier, na melodiji se malo izgubilo, ali riffova josh uvek kol'ko vi dusha ishte! Opet stvarno ne bih mogao da jasno svrstam album ni u jedan pravac direktno, a jos vecu konfuziju moze ubaciti "The Trial And The Grave" koja je chista doom numera, i to prejaka! Meni uz "August Engine I" i "A Room and a riddle" najbolje sa albuma... Ma perfekcija dobija sasvim novi smisao dok slushate ovo. Prelepo.

 

Locust Years - Pravi nastavak AE-a..najbolji zvuk je ovde, inache slichan kao na Augusta, melanholije i dooma ima dosta, ali je osnova progish heavy...opet, ne znam gde bih stavio, ovaj bend. Ovo mi je iskreno i najcatchy album, though najbolji? ne znam...doduse, svaki HoM ima nekog svog aduta, i ne mogu ni da se odluchim koji mi se najvishe svidja.

 

Najbolje bi bilo da ima neki forum gde su bendovi koji meshaju pravce..ali u nedostatku toga, turam ga na ovde, na heavy : )

 

Ko nije slushao..nek si pribavi. Obavezno. No kidding.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тако ти је то кад покушаваш да скапираш име. Ја се често ни не трудим уколико у старту не звучи глупо.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

eve zbavio sam august engine,sto zbog preporuke,a i bend je projekat nekih clanova the slough feg-a.muzike je vise klasican heavy,sa mnogo manje folk uticaja,dosta akustike,zenski vokali,veoma melodicno.svidja mi se.nabavljam i ostale albume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

sad mi nije jasno zasto tek sad poslusah the locust years,nisam mogao ni da pretpostavim da je ovoliko dobar.zenski i muski vokali su podjednako zastupljeni,muzika vuce na '70e,klavijature kao kod starih rock grupa,klavirske deonice,akustika,ali sve upakovano u dobru produkciju i heavy zvuk.Trot Out the Dead je predivna pesma. :wub:

ne velicanstveno kao slough feg,ali predobro u svakom slucaju.

Edited by Goxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

I naravno, pola teme je Lemijevo trucanje o imenu benda, dosadio je i Bogu i narodu...

Nego, preslusah ja Locust Years zahvaljujuci gospodinu iznad. Jebote, sta su sve ovi strpali u album ali zvuci sve prirodno i tecno, superiska svirka. Jel ovo na vokalim lik iz Slow Fag? Tako mi zvuci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj hard ti je uvek otvoren, tako da samo svrati ;)

 

A inache Skalci vishe nije u bendu...

 

Jebote, sta su sve ovi strpali u album ali zvuci sve prirodno i tecno, superiska svirka.

 

Hehe, pa tako nekako sam ja i doshao prvi u put u kontakt sa bendom..ne bih da greshim, ali cenim da ga je u stvari BaalBehrit otkrio :) Bila je diskusija u fazonu "vidi ovima genres na arhivama: "Progressive/Folk/Doom/Heavy/Power Metal"!" i chuh "The Bastard" i the rest is history...dodushe proshlo je neko vreme dok sam nabavio ostale radove i chuo Lord..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Heralded art metal contingent HAMMERS OF MISFORTUNE has completed its new album, or more like two new albums that will be presented as one package. To be released as a double CD via Profound Lore Records late October (vinyl via 20 Buck Spin), the new HAMMERS release presents itself like, as the band say, a split with themselves.

 

With one album entitled "Fields" and the other album entitled "Church Of Broken Glass", both LPs, while joined at the spine, will be distinct from each other musically, conceptually, aesthetically, and even have different artwork and logos.

 

What will be HAMMERS' most challenging offerings yet, "Fields" and "Church Of Broken Glass" are unlike anything Hammers have presented before; both albums present a much more vintage sound, with the '70s prog-rock influence making its presence felt like never before, all while manifesting influences from classic rock to classic metal through a wide spectrum of ultra-progressive musical fervor.

 

Initially, "Fields" and "Church Of Broken Glass" were written specifically for the double LP format, a challenge in itself to fit the time constraints that a single LP can hold, and the different sound and approach mastermind John Cobbett took on creating the new albums was also because of the new members within the HAMMERS fold; namely new (male) vocalist/guitarist Patrick Goodwin and new (female) vocalist Jesse Quattro who bring a new voice to the HAMMERS sound. While Goodwin brings a more classic rock-like approach to the band than his predecessor (namely Mike Scalzi of SLOUGH FEG fame), Quattro comes in as the most prominent female HAMMERS vocalist yet.

 

"Church Of Broken Glass" track listing:

 

01. Almost (Left Without You)

02. Butchertown

03. The Gulls

04. Church Of Broken Glass

05. Train

 

"Fields" track listing:

 

1. The Fields Trilogy:

a) Agriculture

B) Fields

c) Motorcade

2. Rats Assembly

3. Always Looking Down

4. Too Soon

 

HAMMERS OF MISFORTUNE is:

 

John Cobbett (guitars/vocals)

Sigrid Sheie (keyboards/vocals)

Patrick Goodwin (vocals/guitars)

Jesse Quattro (vocals)

Ron Nichols (bass)

Chewy (drums)

 

 

 

TO HOCU!

 

Malo sam skeptichan zbog novih vokalista...kapiram da Kobet doveo nekog koji pevushi drugchije od Skalcija pa da ce trebati malo da se naviknemo, ali kod ovog benda je najbitnija muzika..Uh, jedva chekam..i to dva albuma X)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam skeptichan zbog novih vokalista...kapiram da Kobet doveo nekog koji pevushi drugchije od Skalcija pa da ce trebati malo da se naviknemo, ali kod ovog benda je najbitnija muzika..Uh, jedva chekam..i to dva albuma X)

 

gledao sam par live snimaka sa novim pevacam i skroz pase uz muziku.cekam sa nestrpljenjem

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...