Jump to content

Horor filmovi


Novaliis

Recommended Posts

Evo radosti za sve hororfile, MKC Kombinat pokreće ponovo bioskop, svakoga četvrtka, ulaz besplatan, a izbor fantastičan:

 

KOMBINAT BIOSKOP ::: MESEČNI PROGRAM ::: JANUAR

 

12471422_869370496505478_2527894164447394536_o.jpg

 

 

ČETVRTAK 14.01.

STRAVA I UŽASI ::: MARIO BAVA

 

20:00 BLACK SUNDAY (La maschera del demonio)

ITA 1960 r. Mario Bava

u. Barbara Steele

 

12507127_869370346505493_9173964216529817234_n.jpg?oh=a26f4e6a8a0b506eb0a1d9e98424fe81&oe=570B6AB7

 

21:45 BLACK SABBATH (I tre volti della paura)

ITA 1963 r. Mario Bava

u. Boris Karloff, Michele Mercier

 

ČETVRTAK 21.01.

AVANTURA I FANTAZIJE ::: RATOVI KLONOVA

20:00 THE ICE PIRATES

USA 1984 r. Stewart Raffill

u. Robert Urich, Mary Crosby, Michael D. Roberts, Anjelica Houston

 

 

21:45 BATTLE BEYOND THE STARS

USA 1980 r. Jimmy T. Murakami

u. George Peppard, Robert Vaughn, John Saxon, Sybil Danning

 

ČETVRTAK 28.01.

EGZOTIKA I BIZARNOSTI ::: DORIS WISHMAN

20:00 LET ME DIE A WOMAN

USA 1977 r. Doris Wishman

 

21:45 DEADLY WEAPONS

USA 1974 r. Doris Wishman

u. Chesty Morgan

UPAD 0 ::: FILMOVI POČINJU TAČNO NA VREME

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.imdb.com/title/tt2853182/

 

krajnje predvidljiv voršip Veštice iz Blera, kako po ideji tako i po vizuelizaciji, no razlika je u tome što se čudovište vidi, simpa je odrađeno i mnogo mi je kul scena kada se ono prvi put pojavi, oldskul je nekako :D

 

sam film nije ništa posebno baš, no eto ako nekog zanima haha

 

screenshot te scene:

 

 

 

1118full-the-black-water-vampire-screenshot.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.imdb.com/title/tt4552524/

 

novi momenat u found footage-u i naravno da sam odmah morao da ga ispoštujem - umesto kamere, korišćen je google glass :haha: dobra je forica, dosta je dinamičnije sve nego kad idu sa kamerom i + internet, navigacije, zajebancije, dodaje lepo priči, može više ovakvih filmova što se mene tiče

 

što se samog filma tiče, prvih 45 minuta je dosta sporo, dve amerkanke se (za)jebavaju po Jerusalimu i to je to, ništa značajno (doduše plavuša je šećer, ko je gledao Rabies zna je odatle), ali posle kreće žurka Cloverfield stajl - dakle smak sveta uživo iz Jerusalima: nefilimi, anđeli tame, pičke materine, jurnjava po ulicama i pećinama... simpa je odrađeno, samo je trebao malo duži drugi deo da bude, ovako imaš 45 minuta uvoda i 45 akcije, ja bih tu značajno srezao, kako Cloverfield lepo odmah pređe u akciju, zato i jeste vrh film

 

ovaj je eto tako, okej/simpa i vredi pogledati ako volite taj fazon + zbog glass-a, je li

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://www.imdb.com/title/tt1788391/

http://www.imdb.com/title/tt3148348/

 

dva novija filma koja su pokupila i neke solidne kritike, mada ne znam zasto, s obzirom da su puni klisea, providni i prilicno dosadni. Izbegnite.

 

gorak ukus sam isprao Audicijom :wub: a odavde sam pokupio i preporuku za as above, so below, koji me je prijatno iznenadio s obzirom da inace ne volim found footage

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogledah juče, pa da kažem šta imam :D za slučaj da nekim čudom neko još nije gledao original, a i da dam sebi prostora, ajmo u spoiler:

 

 

 

koliko vidim, sve te jedinice i dvojke mu daju hipsteri kojima je original najbolji horor u istoriji, a pošto sam ja poprilično daleko od tog mišljenja, ne delim ni ovu ocenu

 

da, film je amerikanizovana, komercijalnija, zašećerenija, "dumbed down" verzija i original je dosta mračniji i brutalniji ali ne mora to nužno da bude loša stvar i pitanje je da li bi ljudi imali toliko loše mišljenje da nisu gledali original i očekivali ne-znam-šta

 

prvi deo filma je manje-više identičan originalu s tim što onaj flešbek iz detinjstva čini mi se traje duže i imaš taj "već viđeno" utisak, pa je logično da bude slabiji utisak od originala no jebem li ga, korektno je valjda

 

e, ali kad dođe do onog čuvenog "preloma" tok događaja se poprilično razlikuje i radnja je potpuno izmenjena u odnosu na original, ide više u nekom standardnom, komercijalnijem pravcu horor scenarija. e sad, opet original tu ostaje daleko hladniji, brutalniji i crnji, ali je ova verzija malo manje predvidljiva, jer u originalu čim se desi šta se desi na polovini filma, jasno ti je kako će da se završi a ovde ima malo više dešavanja pa ti drži pažnju.

 

šteta je što ona "finalna žrtva" iz originala vizuelno nije ista kao ovde, ovde sve dosta normalnije izgleda ali valjda i to ide uz tu komercijalniju priču, jebem li ga.

 

detalj koji me je najviše nervirao u originalu je kad nađu u podrumu onu nesrećnicu sa onim metalnim sranjem zakucanim preko očiju - zašto bi joj iko to uradio ako te zanima njen pogled, jebo ga bog nelogični :haha: ovde je i to izmenjeno, nema tog fazona nego je drugačija priča i tu. još neki sitni detalji u priči su ovde bolje objašnjeni u odnosu na original pa je to plusić i generalno ima malo više priče, dijaloga, ali pritom i patetisanja jbg, no opet - očekivano

 

tako da šta znam, ekipa koja seče vene na original će ovo mrzeti sigurno ali ljudi koji u hororu traže malo konvencionalniju priču i nisu u fazonu samo za iživljavanje i brutalnost bi lagano mogli da više zgotive rimejk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

koliko vidim, sve te jedinice i dvojke mu daju hipsteri kojima je original najbolji horor u istoriji, a pošto sam ja poprilično daleko od tog mišljenja, ne delim ni ovu ocenu

 

nesto ne verujem da su hipsteri ludi za Martyrs-om. :haha: sto se slasher/gore filmova tice, njih sam uvek dozivljavao kao stroge vegetarijance.

 

da, film je amerikanizovana, komercijalnija, zašećerenija, "dumbed down" verzija i original je dosta mračniji i brutalniji ali ne mora to nužno da bude loša stvar i pitanje je da li bi ljudi imali toliko loše mišljenje da nisu gledali original i očekivali ne-znam-šta

 

obozavam ove "da baba ima kurac bila bi deda" stavove. ljudi bi imali bolje misljenje o rimejku da nisu gledali original? moguce. a zamisli tek koliko bi misljenje bilo pozitivno da francuskog originala nije ni bilo, vec da su sami Amerikanci bili rodonacelnici celokupne ideje filma. ali jebiga, nista od toga nije slucaj. americki Martyrs je rimejk i to je prosta cinjenica od koje on ne moze da pobegne, kao sto ne moze da pobegne ni od poredjenja sa originalom. procenjivati ga u "sta bi bilo kad bi bilo" svetlu je besmisleno.

 

na stranu sve, stvar koja me najvise nervira kod ovog rimejka jeste to sto predstavlja, kako ti rece, "dumbed down" verziju originala. original je jedan od retkih filmova koji pokusava da "body horror" zanru da smisao tako sto ce ponuditi neku vrstu opravdanja za eksplicitno nasilje koje servira gledaocima. Ameri bi, sa druge strane, da pricaju o poenti patnje a da je pritom ne docaravaju u dovoljnoj meri publici. oni bi da se jebu a da im ne udje.

 

detalj koji me je najviše nervirao u originalu je kad nađu u podrumu onu nesrećnicu sa onim metalnim sranjem zakucanim preko očiju - zašto bi joj iko to uradio ako te zanima njen pogled, jebo ga bog nelogični :haha:

 

mislis na curu koju je Ana oslobodila?

pa nisu oni nista saznali ni iz Aninog pogleda. samo su naslucivali, rekao bih. isto kao sto su naslucivali i u pogledu mucenica na posterima u podrumskom hodniku.

bakuti je saznanje doslo tek kad joj je Ana recima prenela. pretpostavljam da su ocekivali da ce naposletku i sa onom curom prozboriti koju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

ma nisam mislio bukvalno hipsteri, nego ta ekipa kojoj je uvek sve starije bolje od novog :D

 

meni nije problem da odsečem rimejk od originala ako se već išlo na to da budu drugačiji bez pukog ponavljanja, svaki gledam kao zasebnu priču. verovatno zato i volim re-recordove u muzici, živo me zabole kurac kako će da zvuče u odnosu na original sve dok mi prija ušima to što čujem :haha:

 

pa da, ali oni njih muče dok ne prepoznaju taj njihov pogled pošto, kako sami kažu, samo retki ga imaju. logično pitanje - kako ćeš prepoznati da li je osoba "mučenik" iz njenog pogleda sa onim čudom prekucanim preko glave

 

 

 

baš sam našao recenziju na imdb-u koju kao da sam ja pisao, slažem se sa čovekom 100%

 

It seems that almost every review of this movie on here starts out the same way. Some hipster amateur critic proclaims the original French MARTYRS to be one of the greatest horror films ever put on celluloid, a work of genius. Then, they go on to say how useless remakes are because they desecrate their beloved film that 12 people saw. Finally, we get to how stupid Americans are and how watered down this remake is compared to the original. Sound about right?

 

I'll start by saying that I was not really enamored of the original film. Yes, there were some really great things about it. It was also pretentious and needlessly vague. It was extreme gore trying to mask itself in a cloak of symbolism. For many horror films weaned on mindless slasher films, any movie with a glimmer of a message is automatically hailed as genius just because it attempts to rise above the kill count style of horror.

 

Even if you do agree that the original is a classic of the genre, is it really fair to compare all remakes to the original? I understand that this is natural, but also feel that a film should be judged on its' own merits, much the same as I never felt it fair to compare a movie to a written source, like a novel. They are two separate works. Ask yourself honestly, what would I think of this movie had I never seen the original?

 

I still don't think that makes this American version of MARTYRS a great movie, but I also don't think that it's nearly as terrible as some of these ratings want you to believe. The movie does retain a number of key scenes from Laugier's original, while also making numerous changes, some of which work and some of which definitely warrant the "American films suck" bashing.

 

...

 

In the end, the remake never does anything to really sink its' teeth into the viewer and have an impact. However, it also has a lot of good moments. It's an average horror film in a world full of average horror films. It's better than the glut of z grade garbage that fills streaming sites like Nflix, but will never be worth a rewatch.

 

moram i ostale rivjuove da mu ispratim :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ma nisam mislio bukvalno hipsteri, nego ta ekipa kojoj je uvek sve starije bolje od novog :D

 

ma jasno, sprdam se malo. :D

 

meni nije problem da odsečem rimejk od originala ako se već išlo na to da budu drugačiji bez pukog ponavljanja, svaki gledam kao zasebnu priču. verovatno zato i volim re-recordove u muzici, živo me zabole kurac kako će da zvuče u odnosu na original sve dok mi prija ušima to što čujem :haha:

 

ja i ne tvrdim da je "biti rimejk" samo po sebi losa stvar, niti da je lose vuci paralele sa originalom.

kvalitetan rimejk je kvalitetan zbog onog sto sam nudi, ne zbog onog sto je ponudio original. The Last House on the Left je primer jednog takvog rimejka, da se zadrzimo na ovom podzanru. film je uspeo da osvezi i osavremeni ideju staru preko 35 godina, bez da je uprosti i komercijalno ukalupi kao sto ti cini americki Martyrs.

naravno, posebno je pitanje vremenskog okvira tokom kog treba dozvoliti originalu da odlezi. 35 godina je smislen i vise nego dovoljan period da pobudi interesovanje za rimejk. 7 godina bas i nije. a godinu dana koliko je, recimo, proslo izmedju spanskog i americkog Rec-a je cist bezobrazluk.

 

po mom misljenju, rimejk dobrog filma na prvom mestu treba da bude smeo omaz originalu. smeo zato sto se ne libi da izadje van granica komercijalnog uspeha, a omaz zato sto je neke osnovne postulate originala ipak neophodno ispostovati. americki Martyrs nije uradio ni jedno ni drugo.

 

 

pa da, ali oni njih muče dok ne prepoznaju taj njihov pogled pošto, kako sami kažu, samo retki ga imaju. logično pitanje - kako ćeš prepoznati da li je osoba "mučenik" iz njenog pogleda sa onim čudom prekucanim preko glave

 

tako sto ces joj to cudo skinuti sa glave u nekom trenutku?

ne znam, meni taj detalj nije problematican.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...