Jump to content

Horor filmovi


Novaliis

Recommended Posts

Ovo nije klasichan igrani film al ajde...

 

Live Freaky Die Freaky (2006)

 

livefreakydiefreakyiq5.jpg

 

Director:

John Roecker

 

Ovo je neshto jako, jako ludo i josh pritom zaista "freaky". Ne znam kako ga okarakterisati jer nisam kompetentan ali naveshcu samo to da u filmu ima eksplicitnih scena seksa izmedju Charlesa Hansoma i Susan Hatkins pa chak i blowjoba i cuminga kao neke vrste baptisma dok na drugom kraju grada Sharon Hate smrche koku trudna sa svojom ekipicom i ponasha se ko stupid spoiled whore iz South Parka... :lol:

AWESOME !!! :mrgreen:

 

It is the year 3069 and the Earth has been robbed of all its natural resources, destroyed by war and ozone depletion, and is now only a barren desert. The humans who inhabit this empty vessel search not only for food but for a god to save them. Their search will soon be over when Charles Manson returnes to save them.
A lot of the names in this film were changed. Like the names of the cast and the characters they play are changed slightly for comic effect. So Charles Manson is in fact known a Charles "Hanson"...just came to mind as I saw the only other summary calls him "Manson" and not Hanson

 

http://www.imdb.com/title/tt0197633/

 

livefreakydiefreaky3qq5.th.jpg livefreakydiefreaky4mk2.th.jpg

 

livefreakydiefreaky2nh3.th.jpg livefreakydiefreaky1tm5.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hellraiser

 

Jedini film gde negativac nije šupljoglavi mutant ili psihotični jadnik, Pinhead je inteligentan i istinski zao

 

Efekti su zavidni s obzirom na vreme nastanka

 

Po mom mišljenju najbolji je treći deo- Hell on Earth, mada ne preporučujem drugi deo, ne sećam se kako se zove, možda Bloodline

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ilsa, She Wolf of the SS (1975)

 

ilsassda6.jpg

 

Dovoljno je samo reci da ima dosta zena u naci uniformama i dosta golotinje...zanimljivo kakvih sve tu vrsta muchenja moze covek da se seti, inache ovaj film jeste imao ideju baziranu na chuvenoj SS verziji Mire Markovic - Ilse Koch, koja je drzala jedan death camp za vreme 2. svetskog rata i bila zapravo zenski Ed Gein po svojim boleshtinama ali sa slichnim imenom, SS uniformom, i tim naci logorom svaka daljnja slichnost sa pravom osobom prestaje jer to nema veze sa vezom. Naime ovo je film na fazon old school Emanuele, znaci shto vishe sisa, golotinje i tako toga, a radnja je takva kakva je, nekom i zanimljiva, uostalo prochitajte odlichan rivju dole sa IMDb-a :

 

An exploitation classic that is a surprisingly enjoyable film. Ilsa, the Arian commandant of a secret medical facility, sets out to prove to her doubting superiors that women are able to endure greater pain and suffering than men. She does this by torturing the female inmates in increasingly diabolical ways, while trying to break the American 'sexual freak of nature', Wolfe. Cue lots of gratuitous nudity, castration, strangulation, boiling alive, magnificent pre-implant breasts, softcore sex and gang rape, golden showers, and general bloody mayhem. The German accents are hilarious, and the acting barely one step up from Hershael Gordon Lewis and early John Waters. It even has the ubiquitous 'moral message' at the beginning. But unlike so many of these movies, 'Ilsa' manages to avoid descending into tedious repetition half way through, and builds to a brilliantly ludicrous climax in which an entire camp is gunned down by machine gun fire, without a drop of blood being spilt. Brilliant.

http://www.imdb.com/title/tt0071650/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovoljno je samo reci da ima dosta zena u naci uniformama i dosta golotinje...zanimljivo kakvih sve tu vrsta muchenja moze covek da se seti, inache ovaj film jeste imao ideju baziranu na chuvenoj SS verziji Mire Markovic - Ilse Koch, koja je drzala jedan death camp za vreme 2. svetskog rata i bila zapravo zenski Ed Gein po svojim boleshtinama ali sa slichnim imenom, SS uniformom, i tim naci logorom svaka daljnja slichnost sa pravom osobom prestaje jer to nema veze sa vezom. Naime ovo je film na fazon old school Emanuele, znaci shto vishe sisa, golotinje i tako toga, a radnja je takva kakva je, nekom i zanimljiva, uostalo prochitajte odlichan rivju dole sa IMDb-a :

 

meni je gotivniji ilsa, harem keeper of the oil sheiks,a najdosadniji tigress of sibiria.jurim vec duze vreme majcu she wolf of the ss

 

Edited by Goxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, bio ja SOLO sinoc !!! :mrgreen:

A skupili se bre sve neki penzioneri jbga, neki ono gistro ljubitelji horora i jedan matori koji me ladno pita "a jel ste gledali Predskazanje , a Egzorcist ?!" i slichno...i onda mu ja kazem ma batalite te matore filmove ima sad ovh novih dobrih pogledajte npr. Kanibala (Cannibal 2005) a on ce meni a pa gledo sam sa Entoni Hopkinsom, ja reko ma jok bre nema to veze sa tim, reko sam vam Kanibala ne Hanibala, a on : A mislite to je ovaj 3. deo ? Kakav je ?

Ja reko : ma jok bre ne H. nego K - K Kao Kurac nabijem te na kurac matori jebise mrshupickumrtnu !!! (narvno shala :mrgreen: ) - kazem mu K bre K ko Krushka, Canniball a on meni aaa sad sam shvatio to nije sa Entoni Hopkinsom to je ovo poslednje kad je kao mlad jel tako u Rusiji ? :udri:

 

Zemljo otvori se !!! :evil:

 

i na kraju mu ja nekako objasnim posle 10 minuta da je to film po istinitoj prichi kada je taj lik preko interneta nasao covek koji je pristao da ga ovaj ubije i da ga pojede, i matorom ne beshe dobro, a zao mi bilo posle , dobar neki chikica samo lud, polu-lud jbga... :lol:

 

i posle doshle neke dve cure onako ko pravo sa POP BOXa taze (one british cvidze, sve na mestu INDIE GO-GO !!! :D ) i ja se obradujem e super neko je doso jer sam bacio reklamu i tamo, barem neko, a bilo jedva 20-ak ljudi jer tolka je sala...i pitam ja njih sav srecan onako i rumen od stida :redface: , a gde ste saznale za ovo predavanje a one ce meni : Ma mi idemo na svako predavanje, nema veze koja je tema, svakog petka ima !!! :angry:

 

A neki lik sedi pored njih isto sav fin ko sa POP BOXa i ja : a ti jarane ? a on ce :"Ja sam njen brat" :udri:

 

I tek zadnji udju ovi Lakobrija i ta ekipa shto pravi specialne efekte shto su pravili "Pacijent" serijal ( 1, 2, 3, 0) i tako te domace trash horore, a sve ostalo penzioneri dokoni, tipa jedna baba kaze ja zivim blizu tu kod Kalemegdana pa volim da svratim ne zanima me tolko horor ali volim predavanja :mrgreen:

 

i onda dodje Ognjanovic kralj i neki voditelj pored njega a sav smotan, pa krene da ga pita pitanje a pitanje traje realno duze nego odgovor, tako da je ovaj stigo samo da pomene Leptiricu, Variolu veru, Vec vidjeno, TT sindrom, Sveto mesto i Kichmu, i kad su pitali kao ko je ovde iz sale gledo Kichmu ono ladno se javljam samo ja i josh jedan - znaci parodija samo takva :lol::mhihi:

 

I na kraju kao vrhunac svega javlja se neki matori da postavi kao jedno malo ozbiljnije pitanje i kaze : "Ja inache ne volim horor (ma shta kazes ?! :lol: ) ali me zanima dal u tim glavnim ulogama se pojavljuje neko pravo zlo, kao shto je Amerika, tajne sluzbe, Vatikan i tome slicho i onda krene govor od 10 minuta gde on opisuje sve nemani koje su napale Srbiji a ja dobacujem : "Radikal iskuliraj leba ti" :mrgreen: a svi padaju pod stolice od smeha a Ognjanovic se kao pravi ozbiljan a nije mu dobro, a ja nosio onaj moj duks shto smo pravili, shto ima logo B92 u znaku PINKa (znachi zajebancija na rachun i jednih i drugih, onako ruzichasto samo shto pishe B92 umesto PINK) i matori se okrene ka meni i kaze a shta se ti javljash izdajniche, dovoljno je da ljudi vide shta ti pishe na toj duskerici pa da znaju da si "NJI'OV" :ph34r::lol:

 

I na kraju ja zapalim jer sam onaj "san doktora mishica" gledo pre par nedelja na TV-u a i ono ishlo mi se kuci jer "ne volim do sama shetam nocu" :(:)

 

Uglavnom FULL FULLOVA !!! :mrgreen::wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stir of Echoes (1999)

 

stirofyj8.jpg

 

Jako komercijalan horor, pravljen da se dopadne svima i svakome, znachi i staro i mlado. Poznati glumci, dobra produkcija ali isuvishe LIGHT po meni, al ipak mi se svideo al ne verujem da ce vecini jer ljudi kad gledaju horore ocekuju prvenstveno strah i shokove a ovde nema tolko frke kolko je zanimljivo pratiti radnju i te neke omanje tripove...al' bez poznatih glumaca bi bio realno GO Q.

 

Director:

David Koepp

 

Tom's a regular guy, a utilities lineman, married, with a young son, his wife is pregnant; he hangs out with long-time pals in a Chicago neighborhood. At a party, his sister-in-law hypnotizes him, and he goes into a deep trance. Before waking him, she suggests that he keep his mind open. That night he sees flashes of violence and the ghost of a young woman. His young son, too, is "a receiver," but while the boy is calm and coherent in his conversations with spirits, Tom is confused and agitated. Over time, the young woman's story comes to the surface, and Tom begins a hunt for her body that puts him and his usually understanding wife, Maggie, in grave danger.

http://www.imdb.com/title/tt0164181/

http://seattlepi.nwsource.com/movies/stirq.shtml

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... Pa zar u metropoli tako malo ljudi da poseti tako zanimljiv dogadjaj. Kada se u mom gradu organizovao horror fest, sala je bila puna. Istina, to bas i nije mnogo velika sala, ali bilo je bar 50 - ljudi, i to su sve bili mladji ljudi, ljubitelji horora. Nije bilo baba, deda, kenjatora i slicnih. Planiram da organizujem vece koje ce biti posveceno Luciu Fulciu, pa ce prisutni moci da uzivaju u genijalnim ostvarenjima, House by the cemetery, City of the living dead, Zombie the flesheaters i The beyond.

Edited by Hell on Earth

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...