Jump to content

Formula 1


kuruz

Recommended Posts

ide strim u drugom tabu, kao radio da slušam

 

uništili su sveti sport

 

Zato MotoGP pesma, esi video vodecu grupu od 6-8 komata u Assenu

 

Predlaze se inace F1 da se vozi tamo, nikako da se haba asfalt, mrs na Zandvoort

 

Svi MotoGP vozaci popljuvali ideju sem Marqueza, jer se njegova ekipa takmici u F1 xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta nije sta? Ja se uspavao fazon i onda krenulo jedino sto moze da ucini trku zanimljivom, krljanje i SC... Veze neam sad ni ko je menjo gume ko nije

 

Bogme prolepsala se trka, ae neko preticanje pomozi boze

 

Ufff kakav potez

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moto GP je trkanje za siromašne u poređenju sa F1, džabe što je toliko zanimljiv

kao da gledaš holandsku ligu sa brdom golova umesto Italijana koji su propali

 

aaajde Kimi, obiđi Hamiltona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan kraj trke, konačno malo trkanja, nisam verovao da Hami može do druge pozicije, car

 

Moto GP je trkanje za siromašne u poređenju sa F1, džabe što je toliko zanimljiv

 

 

Pa jbg jeste da je F1 (naj)bitniji, ali ipak ova izjava implicira da ti motosport generalno posmatraš kao postojanje jednog jedinog takmičenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moto GP je trkanje za siromašne u poređenju sa F1, džabe što je toliko zanimljiv

kao da gledaš holandsku ligu sa brdom golova umesto Italijana koji su propali

 

Kojom logikom, leba ti?

 

WRC volim da pogledam ponekad ali realno je zabavan samo ovima koji voze :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moto GP je trkanje za siromašne u poređenju sa F1, džabe što je toliko zanimljiv

kao da gledaš holandsku ligu sa brdom golova umesto Italijana koji su propali

Kojom logikom, leba ti?

Logikom kojom je i Bundes liga zanimljiva. Desi se poneka utakmica da Bajern prvi primi gol i da gubi veći deo, ali onda daju 3 gola za 10 minuta i pobede. I na kraju osvoje titulu 7 kola pre kraja. I tako već 5 godina. zaista ne vidim kako moto GP omže biti zanimljiv kada se pre početka sezone zna ko osvaja titulu. Baš kao što ni dobru fudbalsku ligu ne čini jedan kiks favorita, tako ni dobar Automoto sport ne čini poneko zanimljivo preticanje autsajdera i/ili greška favorita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidis jer nisi gledao prethodnih sezona, nego retroaktivno primenjujes rezon gledajuci samo godinu i ime sampiona pored nje.

 

Nisam ga pitao za logiku oko neizvesnosti, nego kojom logikom je MotoGP slabije takmicenje od F1, kad je visi nivo i vestine i fizicke spreme nego F1, i dueli su kvalitetniji. Tamo pobedi tog dana najbolji covek svaki put, taj Markez ne eksploatise dominantnost Honde, nego cedi svaku stotinku iz nje (celim telom, a ne samo sakama i stopalima) i krvavo zaradjuje svaku pobedu. Na kraju MotoGP trke vozacima je dusa u nosu, a u F1 se opusteno smeskaju na onom prvom intervjuu kao bilijar da su igrali, veci problem im je vrucina nego neki rad. :D

U F1 pobedi ko prvi udje u prvu krivinu ili koga dobro pokenja odustajanje onog ispred ili trenutak za pit stop pod SC, jer je duza trka pa ima vise vremena za greske i da nekom nesto crkne. Jebo takvu neizvesnost. Da ne pricamo sto incidenti u MotoGPju u 99% ne menjaju tok trke za vozace koji nisu direktno ucestvovali u incidentu, a kad menjaju, menjaju za sve podjednako.

 

Da F1 trka traje 40 min, gledali bismo svaku trku sahrambenu povorku kao sto je bio Monte Carlo.

 

Vettel je kvalitetno obisao Bottasa za pobedu u prosloj (ne secam se kad poslednji put "race-winning overtake" nije bio na startu ili u pit stopu) ali ne bi ni u ludilu mogao to da uradi u regularnim uslovima bez ozbiljne greske Bottasa, nego je uspeo jer se Bottas kockao na predugom stintu ("kladio se" na jos jedan SC do kraja trke) i pojeo gume do bandaša :D

U F1 obilazenje postoji samo kad si drasticno brzi od ovog ispred, ako si nijansu brzi ili jednako brz, ne mozes nista da uradis. To je cista propast sustine trkanja.

 

Verovatno je MotoGP veca majstorija cak i u smislu tehnologije, a manje kosta proizvodnja, ne pobedjuje se parama uljuljanim u tehnologiju nego kreativnim resenjima.

Samo podesavanje motocikla za stazu je umetnost, ne postoji jedan najbolji nacin da se motor podesi nego mozes sa razlicitim pristupom i karakterom motora da budes isto brz kao ovaj drugi, u F1 se oko podesavanja sve zna, crno na belo, sa minimalnom varijacijom, za svaku stazu se zna optimalni prenosni odnos, koliko treba downforce-a, krutost vesanja u odnosu na to, zna se koliko se predupravljanja tolerise, podupravljanje se svodi na minimum, minimalne su razlike u stilovima voznje izmedju vozaca i manje mogucnosti za napredak tokom sezone ako ti je sasija (ili jos gore pogonska jedinica) smece. I zato je razmak izmedju najslabijih i najjacih smesno velik u F1 u odnosu na MotoGP (naravno, proporcionalno trajanju trke)

 

To sto su krugovi sporiji nego F1 jer je corner speed manji ne znaci da je takmicenje slabije, nego da su u pitanju dva razlicita sporta. Posmatrati ga kao razlicite lige istog sporta je odraz lobotomije :D

 

Ako cemo oko toga bezveznu fudbalsku analogiju, i futsal je brzi i daje se vise golova od velikog pa za veliki treba vise vestine, strategije i fizicke spreme xD

 

Gledam ja i jedno i drugo i dalje, al' se ne zavaravam.

Nadam se da ce bar aerodinamiku da nerfuju da bi bar mogao da pratis ovog ispred, kad vec Ferrari i Mercedes poseduju sampionat i odredjuju kolika je cija zarada i budget cap, pa nema sanse da se sredi gap izmedju jacih i slabijih.

Tuga je sto istim ekipama ne odgovara nerf aerodinamike, sto bi prihvatio mogucnost da te neko obidje na vestinu i dobru fintu ako mozes da imas skoro garantovanu pobedu na osnovu karakteristika automobila.

Udje lik u firung, izgubi prijanjanje i prijatno.

 

I ovo sve apsolutno nema nikakve veze s tim da l' su nekome vise kul motori ili automobili, nego je jednostavno cinjenica da je MotoGP motocikl ultimativna masina za trkanje, a danasnji F1 bolid je ultimativna masina za postavljanje rekorda staze.

 

 

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

tl;dr

 

meni je F1 bila zanimljivija i volim je više od Moto GP

ne gledam je godinama i nemam pojma šta se dešava, ispratim vesti na B92 i to je to

 

Moto GP me ne privlači, kao što rekoh radije bih gledao off-road

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamo pobedi tog dana najbolji covek svaki put, taj Markez ne eksploatise dominantnost Honde, nego cedi svaku stotinku iz nje (celim telom, a ne samo sakama i stopalima) i krvavo zaradjuje svaku pobedu. Na kraju MotoGP trke vozacima je dusa u nosu, a u F1 se opusteno smeskaju na onom prvom intervjuu kao bilijar da su igrali, veci problem im je vrucina nego neki rad.

Pozdravljaju te Anderson i Izner. Evo ih igraju već 5 i po sati i kraj se ne nazire. Sećaš onomad kad Đovak i Nadal nisu mogli da stoje na dodeli pehara, već su morali da im donesu stolice?

 

Ja nisam rekao da je F1 odličan sport, ovde sam čak i pisao šta mi se ne sviđa i šta mogu da menjaju. Samo da je zanimljiviji od MotoGP-a, što meni i jeste. A i Kuruzu. Inače, na pola staza rekordi su napravljeni pre 10 godina. A preticanja ima i sa sporijim vozilom - DRS :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema ti veze prvi pasus bas, al' pozdrav i za njih :D

Izvukao si samo taj endurance momenat pa se nadovezao na njega, centralno je da za voznju motora treba veca vestina nego za F1. Meni je uzbudljivije da gledam u MotoGP borbu za peto mesto nego u F1 da gledam kako ce da se rasporede istih top4+2 svaku trku

 

ma kurac, pa sama cinjenica da su morali da ubace DRS dovoljno govori kakva je situacija... a bar da DRS leci problem, al' nista od toga...

A razvoj u pravcu uzbudljivijeg trkanja i obilazenja koce Ferari i Mercedes, i gledas kako se vrte u krug :D

 

Inace na svim stazama su rekordi oboreni ove sezone osim u Australiji gde jos stoji Schumijev od pre 15ak god, baci pogled

Share this post


Link to post
Share on other sites

U čemu je razlika u borbi za peto mesto u MotoGP-u i u F1? Uvek ima zanimljivih duela za pozicije 5, 6, 7... A što se Top 3 (4) tiče, i tu nije neka razlika. U F1 se bar ne zna ko će biti prvi :bigblue:

 

To što su izabrali DRS umesto drugih načina da omoguće neizvesnost i da zapravo vozačko umeće dođe do izražaja to je njihova stvar. Mislim da je moglo biti i bolje, ali tako je kako je. Uostalom, F1 je timski sport. I imali smo situaciji da je drugi vozač nekog tima osvojio titulu. Da je Botas malo bolji (ili imao više sreće) mogao bi i on. Ja bih samo ograničio budžete (već samo govorio o tome, nešto kao salary cap), pa da timovi biraju hoće li više uložiti u tim i razvoj bolida ili u vozača.

 

I u Kanadi je stari rekord, Barikelov iz 2004. Možda još negde, nisam proverio sve. Ali nebitno je to. Nije da su neke velike razlike koje bi izazvala wow efekat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika u borbi za 5. ili bilo koje drugo mesto izmedju F1 i MotoGP je prosta: obilazenja se desavaju u oba smera, vozaci smenjuju pozicije medju sobom i bore se, a u F1 se midfield obilazenja svode na to da oni sto su kiksirali u kvalifikacijama (i Alonso) jure i obilaze ove ispred. I kad jednom prođu to je to, posle toga samo katastrofa u pit stopu pomaže ovom što je ostao iza :haha:

Stvar objasnjena ovde sto puta, a poslednji put kolko vec u proslom postu...

 

Za top 3 takodje razlika ogromna, nego ne gledas. U MotoGP ove sezone na 8 trka 10 razlicitih vozaca na podiumu, a u F1 na 10 trka 7 komada :D

 

 

 

 

Kojom logikom DRS pomaze da "da zapravo vozacko umece dodje do izrazaja", kad dobijes malo prednosti pritiskom na dugme? xD

I to prednost samo na pravcu, i opet ne menja drasticno cinjenicu da ima premalo obilazenja.

2017. imala 50% manje obilazenja od 2016, ne znam za ovu sezonu, sacu pogledam bas.

DRS je samo staka, kazem opet, cinjenica da ni drs ne pomaze lepo prikazuje bolnu situaciju u F1

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, ja skontao da si teo da kazes kako su od mnogo mogucih resenja za pospesivanje škill displaya izabrali to, pogresno dam razumeo

 

Pa svakako da nije, zato mora se srede ta aerodinamicka sranja, nadam se da ce Liburty da #makeF1greatagain

 

Nije to uspeh organizatora sto su motocikli uzi, ali to i jes jedan od razloga sto su bolji za trkanje, a kad razmisljam o tome kako kad na motoru pomeris dupe 10 cm napred ili nazad setaju parametri efikasnosti kocenja i ubrzanja, orgazmira mi mozak do epilepsije

 

Da ne pricamo levo desno i ceo taineki 3D koordinatni sistem (koji je u F1 2D) u kome se centar mase i vektori sila šaltaju u svim pravcima dok makina stoji u savrsenom balansu...

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...