Jump to content

Dokumentarci


Ed Gein

Recommended Posts

Dve godine od premijere dokumentarca o niškom rokenrolu "Mi plačemo iza tamnih naočara", ovaj film danas je postao dostupan za gledanje i preko YouTube-a.

Kako kažu njegovi autori Velimir Stojanović i Marijan Cvetanović, film o lokalnoj muzičkoj sceni doživljava internet premijeru tek posle njegovog prikazivanja na mnogobrojnim festivalima.

- Čekali smo da se završi bogat festivalski život filma. Posle "aploudovanja" očekujemo ozbiljniju kritiku javnosti, iako je film već izazvao kontroverze - kaže Stojanović.

Od niške, pa potom i beogradske premijere, ovaj dokumentarac bio je prikazivan na Mokroj Gori, u Prokuplju, Bačkom Petrovcu, Velikoj Plani, u Zaječaru na "Gitarijadi", a lokalnu priču koja pogađa i jugo-nostalgičare gledala je i publika u Sloveniji, Hrvatskoj, Slovačkoj i Bosni i Hercegovini.

Film čine razgovori sa više od 70 muzičara, kritičara i poznatih Nišlija pripreman je i sniman dve godine na oko 50 lokacija. Sagovornici pokušavaju da odgovore na pitanja o problemima sa kojima su se mladi muzičari suočavali nekad, a šta je to što ih pokreće ili usporava sada. Obuhvata vreme od raspada države do današnjice.

Zbog kratkih kadrova koji se brzo smenjuju, autori ovaj dokumentarac nazivaju slikovnicom Niša. Smatraju ga svojom odskočnom daskom i već rade na novom ostvarenju.

Velimir Stojanović priprema dokumentarni film o savezničkom bombardovanju Leskovca "Nedelja pacova", dok Marijan Cvetanović radi muziku.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Da, zamisli ta muda od tri tone i to ludilo da uopšte i pomisliš da kreneš u nešto takvo! :haha:

 

ide https://www.youtube....h?v=Z0W7b9z_Zkw u delu kad onaj matori detektiv ulazi u priču, i opet na kraju filma

 

Hmmm, moguće, ne znam kako mi je to promaklo, vjerovatno sam baš nešto komentarisao u tom trenutku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Gledao sam ja, mislim što se tiče te tematike je odličan, e sad je pitanje koliko nas koji nismo videli kita u životu ta tematika zanima. Mada ko god voli životinje treba da pogleda, i da izbegava zoo vrtove i akvarijume i slične pičke materine.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

 

Slobodana Tišmu teško je odrediti. Samosvojan je i svestran. Umetnički krajolik po kome radostan luta rečima iscrtava još od ranih šezdesetih godina prošlog veka. Počeo je kao pesnik, bio je konceptualista, "nevidljivi umetnik" i rok muzičar ("Luna"/"La strada" ). Trenutno je prozni pisac, a ponekad izvodi i minimalističke performanse. Navlačeći različite maske prelazio je iz jednog umetničkog prostora u drugi narušavajući stereotipe i stvarajući od sopstvene egzistencije estetski fenomen. Uporište mu je margina. Preko drveća i okeana komunicira sa univerzumom. Voli igru razotkrivanja i ponovnog skrivanja. Istrajni je šetač. Nečujnim korakom svakodnevno iskrsava na krivinama Novog Sada tragajući za sopstvenim užitkom. Kao ni njegovi literarni zapisi, ni ovaj filmski, nema formalnu zaokruženost i celovitost. Pita se ko je Slobodan Tišma.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...