Jump to content

Mulholland Drive (2001)


Guest Bata Životinja

Recommended Posts

Guest Bata Životinja

Prvi dio filma nije baš san,mislim ona se u snu prisjeća svog početka,kad je bila slatka mala plavušica koja želi da postane slavna glumica.Na aerodromu se nalazi sa onom babom i djedom koje je u mini veličini proganjaju na kraju filma.Oni joj požele sreću,ishvale je.....

 

Onda ona upozna Ritu iliti Kamilu,zaljubi se u nju,a ova joj uzme ulogu preko ''kaubojske'' veze koja uništava Holivud i filmsku umjetnost(u stvari kad pogledate na početku,glavna uloga je reditelj,njegovo ime je prvo na listi glumaca,film je u stvari o problemima kroz koje reditelj prolazi da bi uopšte stvorio film). Kauboj je profiter,koga zanimaju pare,a ne umjetnost.

U snu, Kamila je podijeljena na netalentovanu kretenku sa ''vezom'' i ženu u koju je Naomi Vots zaljubljena.U realnosti,to jest poslije kutije,u sadašnjosti,to je jedna te ista žena.One se i bukvalno spajaju poljupcem na žurci-Kamila plavuša i Kamila crnka.Tada Naomi odlučuje da je ubije.Ona joj je uništila snove.Od slatke male plavušice postala je ono na kraju-prilično neuredno čeljade sa mnogo jeda i gorčine u sebi.

Nije ispunila ono što je obećala djedu i babi sa početka.Holivud ju je uništio,tj. Mullholand drive i Kamila kao personifikacija Holivuda.

 

Kamila je predator.Ona je nasnimljena kao i ona muzika u klubu Silentio.

Čak bih rekao da je ona onaj monstrum iza kafića.

 

film se zove po ulici u kojoj stvarno žive najveće holivudske zvijezde.

Film definitivno jeste o problemima u proizvodnji filma.

Ona scena kad se reditelj i Dajen vide samo na časak iz daleka i onda ona ode,meni izgleda kao vrhunac filma.Kroz šta reditelj mora da prođe i kakve talente mora da odbije(da ih čak nikad i ne vidi) zbog raznih mahinacija koje se vode oko njegovog filma.

 

 

Neko je diplomirao na filozofskom fakultetu na temu

Strukture nesvesnog i predsvesnog u filmu Davida Lyncha Mulholland Drive

 

LINK-- http://www.mediafire.com/?4ndxmd0tyze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast na temi i hvala na objašnjenju. Ja sam ga polovično shvatila, mada, iskreno, nisam bila pretjerano zainteresovana te noći za Linča. Evo baš večeras hjedoh da odgledam Lost Highway, nego zaspah. Čim mrak padne i meni padne na oči :D

U stvari, nije on toliko komplikovan, koliko smo se mi navikli na očigledne filmove.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Film je zaista brilijantan,jedno od rijetkih ostvarenja i nesvakidasnjih filmova,gledao sam ga POodavno...ali cu morati da mu se vratim.Zaista je vrijedan pazanje! :meshuggah:

 

Neko je diplomirao na filozofskom fakultetu na temu

Strukture nesvesnog i predsvesnog u filmu Davida Lyncha Mulholland Drive

 

Zaista?! :zeleni:

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista?! :zeleni:

Pa čovjek dao link. Nije to ništa čudno, mada sam Linč je veliki umjetnik, negledano samo s te filmske strane. A preplitanje knjige i filma i analiziranje nus pojava kombinacije ta dva proizvoda imaš iha-ha. Mislim, zašto bi bilo čudnije uzeti za diplomski njega kao stvaraoca filma ili nekog drugog kao stvaraoca proze/poezije...? Apocalypse Now je izvanredan primer Konradove knjige "Srce tame". Primjer, da, jer to nije njegova knjiga, a opet veliko djelo. Nego, zalutah sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od najboljih Lynchovih ostvarenja. Actually meni uz Eraserheada i omiljeni, though "Blue Velvet" mi je isto tu blizu. Gledah MD 6 puta do sada (u zadnjih godinu dana tj.) i nisam ga maltene ni 50% kapirao.. Imao teorije, but yok...i onda skoro nadjoh slucajno krstareci na imdbu "explanation", koji otprilike pa skoro da objasnjava film, though bas i ne neke pojedinosti, ali kad to procitah, pa kad odgledah opet, recimo da su mi neke stvari daleko jasnije bile.

 

Genije, one and only.

Share this post


Link to post
Share on other sites

David Lynch je genije!!! uglavnom SVE sto je ikada rezirao je tako bolesno izvanredno(ili izvanredno bolesno,kako vam drago :) )!!!! dobro,"Dina" je sranje... a svi njegovi filmovi su apsolutno zajebani...uvrnuti (kao sto rekoh-obozavam ga)..i ako ih ne skapiras(a jednostavno je ako si barem maaaalo udaren :) ),onda bolje da ti drugi ne objasnjavaju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se svidja ovaj film kao i pretezno sve od Lyncha. Twin Peaks sam gledao 5-6 puta. Ne znam da li je uopste moguce shvatiti sta je on tacno htjeo da kaze sa pojedinim filmovima..snovi, stvarnost, dobro-zlo, kontrasti, ljudska priroda, psiha, podsvjiest...to su po meni neke teme koje se provlace. Cuo sam da je neki novi film ili izasao ili ce uskoro i da je ludji od svih dosada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

lemmy,a možda je problem do tebe?

 

Jer Lynch ne bi bio tako komplikovan da se takvi filmovi i snimaju a ne filmovi tipa ''Tom Kruz mućka koktele'',Tom Kruz vozi avion,Tom Kruz spašava svijet od virusa,Tom Kruz jebe samog sebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

lemmy,a možda je problem do tebe?

 

Nije,posto nisam ja rekao da nisam skontao film,vec Angelystor.Ja sam ostavio komentar na njegov komentar : "Ovo mi je sjajan film,iako ga nisam ni 50 posto skontao dok nisam nasao objasnjenje na netu".Jebes film koji je "neskontljiv".I taj ti jos omiljen.Ne shvatam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ama sta je toliko neshvatljivo, nikada ne bih trazio po netu objasnjenje filma posebno ne lincovog filma, zasto bih kvario svoj licni trip tudjim tumacenjima

 

Mislim da Lynch i zeli da gledalac sam shvati iz neke svoje perspektive.....u stvari ko zna sta Lynch zeli. Na njegovom myspace sajtu pise nesto kao "ne treba se zamarati znacenjem stvari" :). Mada je meni zanimljivo procitati i tudja tumacenja cisto da vidim kako su drugi dozivjeli istu stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Moj apsolutno omiljeni film, vec godinama...

Prvi film koji sam pozelela da pogledam vise od 2-3 puta...

U njemu sam vise videla sliku neke Dajanine licne tragedije nego povrsnost i bezdusnost Holivuda, mada se vidi da je Linc i to "potkacio". Ipak, cini mi se da je akcenat na tuznoj ljubavi, snu i podsvesti, zameni identiteta kroz san...

Prvi put kad sam pogledala film, cak sam bila ubedjena da je u pitanju nekakva zamena identiteta, a ne san ili razmisljanje/prisecanje/licni dozivljaj nekih stvari.

 

F E N O M E N A L A N F I L M ! ! !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Гледао још у биоскопу кад се био оригинално појавио и ОК је, мада ми није остаиво никакав специјалан утисак. Добро утрошено време, али ништа више од тога.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svima kojima sam pokazao film je bio na prvo gledanje OK, ove koje sam smarao da gledaju opet vishe im se svideo..tako otprilike i kod mene bilo, josh da uspesh sve da povezesh i imash jasniju sliku, e onda mi se gledalo josh...meni jedan od 3 naj lynchova filma, i kao i ostali, koji nece skoro dosaditi :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...