Jump to content

Pearl Jam


Thule

Recommended Posts

Jel ih uopste ovde slusa neko?

Uz njih sam "odrastao" i oni su mozda jedini bend koji nikad nisam prestajao slusati.

Sta mislite o njima?

Zanima me da cujem celokupno misljenje, od tekstova do muzike i zivih nastupa (ako je neko bio).

Share this post


Link to post
Share on other sites

slusala sam ih u preiodu kad sam se hladila od hard-rocka....znaci negde 7,8 razred osnovne....volim ih jos uvek puuuuuuno.....sada nemam ni jedan njihova labum,svi su mi bili na kasetama,nisam ih slusala ne pamtim,...a bas bih mogla biggrin.gif

sto se textova tice,sta reci,sem da su stvarno genijalni....teski,nikad pateticni...

na live nastupu nikad nisam bila....a nisam ih ni na tv-u gledala...nije mi feeling....sta znam..evo sad sam se bas uzelela.. sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok su... ali nisam bas nesto lud za njima... najgori su od te cuvene sijetl cetvorke (Nirvana, Soundgarden, Alice In Chains i oni).... a preziveli samo oni.... jebiga

 

citiracu Beavis-a "Eddie Vedder is a wussy" (ili tako nekako

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok su... ali nisam bas nesto lud za njima... najgori su od te cuvene sijetl cetvorke (Nirvana, Soundgarden, Alice In Chains i oni).... a preziveli samo oni.... jebiga

 

citiracu Beavis-a \"Eddie Vedder is a wussy\" (ili tako nekako

 

Beavis gotivi heavy muziku. Ovdje pricamo o ne-metal muzici i logicno je da postoji mnogo ljudi/metalaca kojima se grunge ne svidja.

I Cynic, ne slazem se s tobom oko tehnicke strane, kako si vec rekao... Sta, kao nekao mora da bude Satriani, Vai i sl. da bi dobro svirao? Mislim da vecina ovdje ne kapira najbolje grunge, a pogotovo Pearl Jam da bi bio kompetentan da uopste govori o svemu tome.

Mijenjajte forum ili ne lupajte gluposti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa "cuvena Seattle cetvorka" prakticno nije "cuvena Seattle cetvorka" vec je vise "cuvena Seattle petorka" smile.gif. Zaboravio si tu i Stone Temple Pilots.

A od te petorke meni su ubedljivo najbolji.

Nirvana - previse klinacki i previse debilni tekstovi, narocito na Nevermindu.

Alice In Chains - odlicni ali malo previse jaki za taj zvuk, iako ih volim.

Soundgarden - odlicni, narocito ona pesma koju su uradili sa Pearl Jam - Hungerstrike. Neke pesme su im fantasticne, dok neke druge znaju opasno da smore.

Stone Temple Pilots - dobri su, ali ih nekako nikad nisam mnogo slusao, ne znam zasto. Imam sve ili skoro sve njihove albume, ali nisu tako cesto ulazili u kasetofon.

 

Pearl Jam ima ubedljivo najbolje tekstove koje sam ja citao u tom zanru muzike, a i dosta sire. Ja imam njihov DivX koncert i uzivo zvuce savrseno. Imam takodje i tri njihova koncerta na cd-ovima ukljucujuci i po meni najbolji MTV Unplugged ikad izveden. Moja sestra je bila na njihovom koncu u Budimpesti i potvrdila mi je moje misljenje o njihovom zvuku uzivo.

Muzika im je po meni takodje odlicna i nije nista losija od textova.

Jel se nekome svidja pesma sa poslednjeg albuma Nothing As It Seems.

Obozavam kako Porch izvode uzivo. Volim Rocking In Teh Free World sto su uradili sa Neil Young-om. Stvarno Pearl Jam-u ne mogu naci neku zamerku. Imaju neke svoje principe kojih se drzae. ne dozvljavaju da karta za koncert predje odredjenu cenu. Eddie i kad je imao najvuse para je vozio svoj stari kombi. Sta sad vozi ne znam smile.gif, ali ipak imaju neke principe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Previse klinacki i previse debilni textovi??? Nirvana??? Definitivno se ne razumemo....... Pa, ako se prica o grunge-u, onda je u pitanju ideologija i ne znam kako bi bilo ko po tom nekom razmisljanju mogao da se poredi sa Kurtom! Po meni su sve te ideologije relativne, kao sto je na pocetku bio hipi pokret. Sta u stvari obelezava jednog hipika? Oni su veseli, opusteni, ne rade nista, po ceo dan mirisu cvece, vole ceo svet, neguju svoje lepe duge kose, spavaju s kim stignu, itd, ali, sve je to nerealno osim ako nisu high, a kada su high, onda to nisu iste osobe. Po tom mom nekom razmisljanju, pravi hipici jednostavno ne postoje niti su ikada i postojali. Slicno je i sa grungeom. Ceo se svodi u onaj stih iz SLTS "Oh, well, whatever, nevermind.......". Znaci, oni su jednostavno opusteni i zive "mehanicki" (ako mogu tako da kazem) i tesko da ih dotice bilo sta sto se oko njih desava. Medjutim, covek ima nesto u sebi sto mu po prirodi ne dozvoljava da na taj nacin kulira stvari, a to su osecanja, odnosno, ono po cemu se razlikujemo od robota. Ko god je to smislio verovatno da je u nekim trenucima kada je hteo da suzbije osecanja tezio da bude grunger. Mislim da je to bio i Kurtov slucaj...... Jednostavno hocu da kazem da tu ima neceg vise od muzike. Ako kazes da su previse debilni, to samo znaci da ih nisi razumeo, ali, nema veze, svako od nas ima tripovanja i da malo bolje poznajes Kurtov stil pisanja i razmisljanja i sve ostalo u vezi sa njegovim textovima ne bi tako pricao...... Dobro, necu vise da smaram, ovo nije Nirvana forum. Samo sam htela da pojasnim neke stvari, izmedju ostalog i ono sto sam rekla da su mi Pearl Jam bledi i da nikada nisu ostavili utisak na mene, jer im (po meni) nedostaje neki duh........

 

P.S. Mozete da dodate Smashing pumpkins!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj me pogresno shvatiti, nije da ja ne volim nirvanu ili tako nesto. Dobro u sustini sad ih ne volim iako sam ih nekada stvarno obozavao, ali nikad nisam previse obracao paznju na tekstove sa Neverminda, bas zato sto su napisani svi za nekih pola sata, i nisu me nikad nesto preterano intelektualno stimulisali. Pearl Jam stvarno, po meni, ima nesto u tim textovima. Ima neku poruku, ima nesto sto hoce da kaze, imaju neku drustvenu situaciju kojom se bave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ako nisi previse obracao paznju na njihove textove, onda ne mozes da kazes da su debilni! Ako nesto kazem onda za to imam osnova i stojim iza toga i bilo bi potrebno da sam upucena. Nemam ja problem sa tim sto ti ne volim Nirvanu, zasto bi ih svi voleli, to verovatno ne bi ni bilo pozitivno, i sasvim je ok sto imas svoje misljenje, ali sam morala da se pobunim za taj komentar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ja nisam rekao da su textovi debilni. Rekao sam da me intelektualno ne stimulisu. Nije da nisam citao tekstove. Dok sam slusao Nirvanu, ranije imao sam sve njihove tekstove, a i dalje ih sve znam napamet. Samo i znam sta je Kurt bio izjavio povodom tih tekstova, a to je da ih je napisao na brzinu jer je imao muziku, a falili su mu tekstovi, koje je napisao u taksiju na putu do studija u kom su to vece trebali da snimaju album.

Ali uostalom ovo nije Nirvanin topic nego topic najboljeg benda, Pearl Jam-a smile.gif.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nirvana - previse klinacki i previse debilni tekstovi, narocito na Nevermindu.

 

Vidis da si ipak rekao...... Slazem se samo u tome da je ovo nije Nirvanin topic, zato cu da skratim. Vide li ti to, covek je jednostavno bio talentovan, uostalom, lokacija nije bitna. Salim se, ali, to su mozda textovi sklepani na brzaka, ali je bitna misao i stav. Svi su autobiografski i imaju veze sa njegovim zivotom i svi su inspirisani nekim stvarima koje su mu dosta znacile i napisani su na njegov nacin koji ne mozes lako da provalis jer je istripovan. S druge strane, retko koja pesma sadrzi samo jednu temu jer se smori da prica o jednoj stvari pa predje na drugu. Ponekad jednostavno ne primetis taj prelaz..... Znaci, nisu bitne toliko reci vec smisao i nista ne znaci sto si citao textove i sto ih sada znas napamet ako se nikada nisi udubio u njih i ako ih nisi shvatio na pravi nacin

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, Dark Goth svaka chast! Konacno istomisljenik! Licno obozavam Pearl Jam prvenstveno zbog same muzike, ali textovi....jos kada sam procitao kako i zasto su neki nastali....nista sem GENIJALNO! Zanima me koji su vasi favoriti. Prvi koji mi padaju na pamet- BLACK,EVEN FLOW,RED MOSQUITO, BETTERMAN, DAUGHTER, SPIN THE BLACK CIRCLE...-textovi

Slazem se za NOTHING AS IT SEEMS, a odlicne su i THIN AIR, LIGHT YEARS...

Sto se tice STONE TEMPLE PILOTS-a, drugi album,PURPLE, je odlican, TINY MUSIC i SHANGRI LA DE DA mi se ne svidjaju preterano, a prvi album NEMAM I NEMOGU DA GA NADJEM! Ima li ga ko ovde? Uglavnom, lepe reci, Dark Goth, slazem se i za unplugged svirku! biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chatjunkie, izvini, u pravu si. Stvarno sam to bio rekao, ali mozda sam se pogresno izrazio. Na Nevermindu mi stvarno textovi jesu malo smesni, i mnogo su mi bolji na Bleach-u. Sto se tice pesme Smells Like Teen Sirit, tu stvarno ne mozes reci da je inspirisano bilo cime jer su reci samo nabacane. Rekao sam da se nisam previse udubljivao u tekstove Neverminda (iako je i to samo polu-istina, posto sam i taj album "analizirao" smile.gif jer me je interesovalo kako zvuce tekstovi sklepani za pola sata smile.gif), ali ne i ostalih albuma (valjda sam ovaj put pogodio sta sam rekao smile.gif). A taj prelazak sa jedne teme na drugu moze da se shvati na dva nacina. Prvi je kao sto si ga ti opisala, a moze i na taj nacin da covek nije bio dovoljno udubljen u tekstove da bi mogao da pise o jednoj temi, pa je morao da prelazi na druge, da mu lirika ne bi bila u dva reda. Ne kazem da je tako samo kazem da moze i tako da se shvati. I mislim da sam stvarno dovoljno pisao o Nirvani s obzirom da je ovo Pearl Jam-ov topic. Sada malo i o njima smile.gif.

Meni su Thin Air i Light Years zajedno sa Nothing As It Seems mozda najbolje tri pesme na albumu, narocito zato sto idu jedna za drugom.

Sto se tice tekstova: Black, Jeremy, Alive (peva o incestu), Garden, Elderly Woman..., Better Man, Daughter, Off He Goes, Wishlist... Jedva sam uspeo da izdvojim ovih par pesama i napisao bih bukvalno 90% njihovih tekstova da me ne mrzi kucati. Svaki njihov tekst govori o necemu i to na specifican nacin. Jednostavno su mi savrseni. Muzika se razlikuje od albuma do albuma, a onda na kasnijim albumima se mesaju ti prvi albumi i to mi zvuci stvarno dobro. Npr. pesma Evacuation je totalno u Vitalogy fazonu, dok me Nothing As It Seems podseca na No Code itd.

Ako od Pilotsa mislis na album Core, ja ga imam, ali samo na kaseti.

A chatjunkie je napisala da mogu u celu grupu da se ubroje i Smashing Pumpkins. Slazem se, a takodje mogu i Sonic Youth i Mudhoney. Narocito su Sonic Youth totalna alternativa i underground, i dobri predstavnici pravca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je recimo od ta cetiri benda Pearl Jam ubedljivo najbolji. Onda mi idu Soundgarden pa Nirvana

Alice in Chains nikad nisam slusala.

 

Uuuu, OBAVEZNO nabavi nesto od njih(Dirt, Facelift, i obavezno unplugged)! Ako volis Jam, cenim da ce ti se svideti. Kao sto sam ranije rekao, meni je to udarna dvojka! ...by the way upravo nosim majicu Chainsa na sebi! 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E evo mene,posto nisam kuci (jedva cekam da se vratim.....). Ovaj, sad je vec bolje, ja sam inace rekla ono sto je Kurt izjavio, a ne kako sam ga ja shvatila...... Ne mogu da kazem da je Nevermind smesan sa textovima iz odredjenog razloga, ali, to je ipak najkomercijalniji album, slazem se i da je zvuk bolji na Bleachu i In Utero-u. A SLTS je bas u tom komercijalnom fazonu, cisto da bi se proslavili i to nije prava njihova pesma.... Necu vise da smaram. E, mozete da dodate i Mother love bone, to je ipak prva grunge grupa (bar je tako oznacena, ko jos moze da odredi koja je bila prva?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zadnje vesti(doduse malo kasnim): novi album PEARL JAM-a :ne: u novembru, a Eddie se osisao na CHIROKANU!!! Da,da nije greska, ko zeli da vidi sliku, jeb`ga ne mogu da se setim, u pitanju je fan site,uglavnom covek citao neke clanke na internetu o sebi i JAM-u , glasine, naravno lazne, poludeo, rekao nesto kao `hocete da imate o cemu da pisete?`, otisao u kupatilo, uzeo brijac i.....na sajtu tvrde da je slika autenticna, preostaje da sacekamo i vidimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...