Jump to content

Kypck


Routasydän

Recommended Posts

Nemate pojma ni jedan ni drugi. Petar Veliki je preoteo Finsku Šveđanima, do tada je bila u sastavu Švedske. Lenjin joj je dao nezavisnost 1918, a Staljin ratovao protiv nje 1939-1940. i preoteo im Kareliju, koja je i danas u sastavu Rusije. To je cela istina.

 

Posto imam prijatelje Fince mogu slibidno da kazem da sam solidno upucen u njihovu istoriju i njihove "emocije" prema odredjenim narodima. ZNaci Finska NIJE BILA U SASTAVU SVEDSKE vec pod SVEDSKOM OKUPACIJOM!!!!! Razlika je ogromna, kao kad bi rekli da je Srbija bila u sastavu Turske. I isto tako nije bila u sastavu Rusije nego pod okupacijom!!! Inace najveca nacionalna manjina u Finskoj je Svedska nacionalnamanjina i Finska deca od 5. razreda osnovne skole duzni su da uce Svedski jezik. A inace vole Svedjane i Ruse koliko i mi Turke (okupatore). I tacno je da je Finska izvojevala nezavisnost 1918. godine, oni taj praznik i dan danas proslavljaju i uvek se podsecaju koliko ih je unazadila Ruska okupacija.

 

I za kraj da samo kazem: ko nema sta da kaze o bendu i muzici benda neka ne pise nista!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I samo jos jednom cu pokusati da objasnim emocije koje Finci gaje prema Rusima, malo je komplikovano, ali pokusacu. Znaci Finska je stolecima bila pod Svedskom okupacijom, znaci Svedi su i dan danas najomrazeniji narod u Finskoj, Fincu su trpeli nevidjen teror, i gore od Turaka nisu im dozvoljavali slobodu veroispovesti, ogromna sranja su pravili. A onda je doslo do "Finskog rata" februar 1808- septembar 1809 i tada je Rusija potukla Svede i okupirala Finsku. Ali Rusu su bili mnogo humaniji, dali su Fincima autonomiju, slobodu veroispovesti, jezika.... i nakon 110 godina dali su in totalnu slobodu (nakon gradjanskog rata u Finskoj i pobede crvenih Finaca protiv belih, kao i pobede boljsevia u Rusiji koji su Fincima obecali slobodu).

Posle toga su opet nastali sukobi i ratovi Finaca i Rusa kada su Sovjeti na celu sa Staljinom pokusali da okupiraju Finsku i eto jos jednog raazloga za mrznju.

 

Znaci da rezimiramo: Finci nisu odusevljeni Rusima, mislim ko voli da zivi pod okupacijom, ali su im BESKRAJNO ZAHVALNI sto su proterali Svedjane. I sad kad pitate nekog Finca sta misli o Rusima reci ce vam da ih ne voli, ali da im je ipak beskrajno zahvalan zbog oslobodjenja od mrskog Svedskog okupatora. Znaci mix emocija :D E sad onim Fincima koji danas zive u Karjali (Kareliji) sigurno Rusi nisu mnogo simpaticni, za razliku od Pohjola Finaca.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
blah.. vreme bash sporo prolazi... :/

Nego, Routasydan, bilo bi lepo da u ime svih srpskih fanova Kypck-a prevedesh lyrics chim se pojavi, kad vetj reche da razumesh ruski pomalo( mozhe prevod i na engleski, meni je ok) :P

 

sa zadovolljstvom :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moram opet da se oglasim.Posle nekoliko preslusavanja totalno je legao.Ovo je za mene mnogo vise od metala,umetnost,oseca se duh Rusije,atmosfera ledena,vokal,muzika...Sve na mestu.

Istina,u nekim delovima me malo podseti na Celtic Frost sa Monotheist albuma...

Sve u svemu savrsenstvo,neopisiv je osecaj dok ih slusam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa niko nije rekao da se ne oseca,ali ne mozes da poredis power i doom.Doom je takva vrsta muzike da te vizuelno podseca na nesto,recimo kao ovo,dok slusam odmah me podseti na ledeni Sibir,dok recimo Arkona me podseca na neki narodni obicaj,drevnu mitologiju i kulturu naroda...

Koncept pesama i muzike je drugaciji pa samim tim u glavi stvaras sasvim drugaciju sliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace naisao sam na jedan zanimljiv komentar:

 

the song is about Hiili's great-grandfather, who was

a militsioner in St. Petersburg before the revolution. He fled to Finland with his

family and then moved to America to try and earn some money for his children, but he

disappeared and no one knows what happened to him.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...