Jump to content

Eric Clapton


_powerslave_

Recommended Posts

Ni za Clapton-a nije imala tema?! Nije bilo ni za Gilmour-a pa sam otvorio ali slabo se postuje, nadam se da ce ovde vise ici...

 

Clapton mi je jedan od omiljenijih sviraca a za to da li dolazi stvarno ne znam, mada bi bilo super! Znam da dolazi Knopfler! :pivopije:

Edited by ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam neshto puno ni slushao muziku Claptona...videcu da preslusham koji album ovih dana...inache mnogo volim njegov Unplugged fantastichno zvuchi sa akustarom posebno Layla....hehe

Evo nekih datuma za Evropu koji su izashli na oficijalnom sajtu

 

June 20 Docklands Cork, Ireland

June 21 Malahide Castle Dublin, Ireland

June 28 Hard Rock Live in Hyde Park London, England

June 29 Harewood House Leeds, England

August 6 Koengen Bergen, Norway

August 8 Egils Hollin Reykjavic, Iceland

August 10 Skanderborg Frestival Skanderborg, Denmark

August 12 Festwiese Leipzig, Germany

August 15 Waldbuhne Berlin, Germany

August 17 Konigsplatz Munchen, Germany

August 19 Kurhaus-Bowling Green Wiesbaden, Germany

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da je njegov najbolji rad bio u Creamu, kao i ono neposredno pre i posle Creama. Covek je u to vreme dobim delom definisao sta je hard rock zvuk i sviranje. 1965. on je usao u istoriju gitare kada je ubo Les Pola u Marsal kombo za album Bluesbreakers With Eric Clapton, cuveno Beano album. Bio lo je to rodjenje klasicnog Marshall - Les Pol zvuka, koji ce nositi rok muziku kroz sedamdesete. U Creamu je bio na vrhuncu. Za svoje vreme jako dobar gitarista, svirao bluz, ali brze i zesce nego dotad. Poredjen sa Hendrixom, ali od njega stilisticki drugaciji - manje avantura u smislu mikrofonije i divljanja na stejdzu, i manje muzickih ekscesa i eskapada, ali sigurnije, preciznije, sa vise stila i rafinmana. Gledao sam live snimke, u principu se nije pomerao na stejdzu, ali je svirao fenomenalno. Inace pre Hendrixa vazio za najboljeg gitaristu tog vremena, u Engleskoj barem. Nakon Creama ok mi je Blind Faith, mada na momente previse smoran. Derek And THe Dominoes je jako dobar, tu je vec promenio fazon, svirao je Strata, i to ce svirati do kraja karijere,i nije vise koristio Marsala. Ironicno, covek koji je stvorio klasicni hard rock zvuk gitare je pobegao od tog tona. Solo albume nisam preterano ekstenzivno slusao, nesto mi je prvi ostao u ok secanju, za ove druge bas ni ne mogu da komentarisem. Sve u svemu, jako dobar muzicar, pogotovo u ranim danima. Zaduzio je muzicku scenu. Puno sam ga skidao na gitari, dosta je uticao ne mene u tom pogledu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas sam se odusevio kada sam video temu, ja Claptona mnogo volim. Inace ubih se trazeci neki torrent za Unplugged DVD, DivX imam, ali hocu pravi DVD da uzivam u slici i zvuku i 'ladno nema nigde. Ima jedan, ali je traker na Demonoidu, odnosno ne pije vodu :( Tako da pomagajte ako neko ima :pivopije:

 

Inace omiljena pesma mi je "Circus"

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas sam se odusevio kada sam video temu, ja Claptona mnogo volim. Inace ubih se trazeci neki torrent za Unplugged DVD, DivX imam, ali hocu pravi DVD da uzivam u slici i zvuku i 'ladno nema nigde. Ima jedan, ali je traker na Demonoidu, odnosno ne pije vodu :( Tako da pomagajte ako neko ima :pivopije:

 

Inace omiljena pesma mi je "Circus"

 

Ja imam original DVD pa kad dodjem u Bg mogu da ti pozajmim. :da:

Za mene je to ubedljivo najbolji unplugged koji sam cuo/video u zivotu

Dobar je. :da: Mada... Meni je iskreno od unplugged albuma najbolji Alice In Chains pa Pearl Jam pa tek onda Clapton... :da: Onu atmosferu koju je Alice In Chains napravio retko ko moze.

Clapton je tada izlazio do duse bio je u fazi rokam-flasu-viskija-uz-rucak-a-koks-smrcem-pre-uzine. Pa me sve to nervira mada i to ima car.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala druze, mada skinucu ga ja ovih dana sa torrenta :pivopije:

 

A inace to je prvi unplugged koji sam gledao, tada sam prvi put u zivotu i video taj fazon, sve u svemu odusevio sam se, fantastiacn je. Posle Claptona oniljen mi je Nirvanin unplugged

 

A pesma "Circus" mi je tako jaka, najezim se svaki put kada je slusam, pogotovo sto je posvecena njegovom sinu koji je poginuo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, a takodjer je sinu bio obecao da ce ga voditi u cirkus koji je dosao tih dana u koji ga nikada nije odveo i bas ono u pesmi ima jedan deo kada kaze kako je tuzno gledati kako svi tvoji drugari su sad tamo a tebe nema ... i na kraju cirkus napusta grad ... :(

 

A inace sin mu je pao kroz prozor hotelske sobe

 

Upravo sam nasao torrent za Unplugged DVD i rade trackeri :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace Klepton i Hendriks su bili veliki prijatelji.Na dan kada je Hendriks umro,ovaj mu je kupio levorukog strata,medjutim nikad nije uspeo da mu ga uruci.Dzemovali su par puta zajedno,ali nazalost nikada to nije snimljeno.Njegov Strat Blackie '56,hibrid sklepan od tri gitare prodat je na aukciji za 959500 dolara.Pored albuma Derek and the dominos-layla and other asorted love songs,odslusajte i 461 Ocean Boulevard,journeyman,slowhand,from the cradle.Strava su.Naravno,ako zelite najbolje nadjite neki koncert ili live album,tu tek cujete i vidite zasto je klepton bog gitare,kako je pisalo na jednom grafitu.Jos bolje pesme zvuce uzivo,nego studijske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On se dosta kao i skoro cela novija a Boga mi i starija malo blues scena ugladao na najveceg cara na svetu, crncugu Roberta Johnsona. Skini to da cujes kako dere. On je cepao 30-ih i tad i umro. Imaju razne legende o njemu, dza bu. Imam neki dokumetarac. Clapton je obradio njegovus stvar Crossroads.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...