Jump to content

Eric Clapton


_powerslave_

Recommended Posts

On se dosta kao i skoro cela novija a Boga mi i starija malo blues scena ugladao na najveceg cara na svetu, crncugu Roberta Johnsona. Skini to da cujes kako dere. On je cepao 30-ih i tad i umro. Imaju razne legende o njemu, dza bu. Imam neki dokumetarac. Clapton je obradio njegovus stvar Crossroads.

 

 

Ne samo crossroads,skoro sve sto je robert snimimo.Klepton je cak izdao i album Me and Mr Johnson,gde svira samo njegove stvari.Ali cak i sam klepton kaze da ne moze da skine Roberta u originalu.Nema on mnogo snimaka.!6 pesama u dve verzije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigde zvanicno nisam video ja licno ali sa dosta starijih ljudi sam pricao i svi mi pricaju jednu pricu. :da: Razlog da me lazu namaju. Ja sam trazio ne netu ali nigde nisam nasao to.

Rekao je da ne voli Srbiju i narod i da nece vise da svira u zemlji koju moze da kupi...

Istina ili trac ne znam ali to se vrti dosta dugo.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest eclex

Klepton je, generalno, moj najdrazi muzicar! Pored toga, izuzetan covek, sudeci po svemu sto sam procitao i cuo o njemu! Ne bi me cudilo i da je pricao lose o nama, jer i nismo bili najsjajnije predstavljani svetskoj javnosti protekli par decenija! :)

Posebna emocija koju unosi u svoju muziku je ono sto ga, po meni, cini velikim! Takodje, razlicitost muzickih pravaca kojima se kretao, a koji skoro nikada nisu umanjivali kvalitet muzike, svedoci o njegovoj inovativnoj, muzickoj sirini! Naravno, uz izuzetno sviracko, pa i pevacko umece!

Na ovom forumu sam prvi put procitao za mogucnost Kleptonovog dolaska u Beograd! Isto sam pronasao na: http://www.mtsmondo.com/entertainment/musi....php?vest=88278

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Izasla je Kleptonova autobiografija u izdanju lagune.Imao sam priliku da je cujem u audio formatu,a sad i da je procitam na nasem jeziku.Jedna od najneverovatnijuh i najzivopisnijih prica koju sam cuo o nekome.Vrlo zanimljivo i prosto je pisana,cita se u dahu!Odlicna knjiga,ponegde smesna,ali na nekim mestima i jako dirljiva,pogotovo kada pise o sinu i prezivljavanju nakon njegove pogibije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izasla je Kleptonova autobiografija u izdanju lagune.Imao sam priliku da je cujem u audio formatu,a sad i da je procitam na nasem jeziku.Jedna od najneverovatnijuh i najzivopisnijih prica koju sam cuo o nekome.Vrlo zanimljivo i prosto je pisana,cita se u dahu!Odlicna knjiga,ponegde smesna,ali na nekim mestima i jako dirljiva,pogotovo kada pise o sinu i prezivljavanju nakon njegove pogibije.

 

Dal ne znash sluchajno kolko koshta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Управо сам гледао документарац о Клептону на Студиу Б

 

 

Nadam se da ce emitovati ponovo! Je l' to emisija domace ili strane produkcije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Danas sam uzeo karte od drugarice i idem 9. Juna na koncerto ovog Boga gitare koji je jedan od mojih omiljenih gitarista i verovatno omiljeni Live gitarista, jer mnogo bolje svira uzivo kad uhvati da improvizuje neki solo, mogu beskonacno da ga slusam...

Imam Live album iz 2008. i zvuci odlicno...

 

Iako svi hvale Cream, meni je Derek And The Dominoes njegov omiljeni period, zatim dolaze Cream i mid '90-te, album From The Craddle i turneja.

 

Evo, ovo je moj omiljeni Clapton nastup, savrsen solo, savrsen ton:

http://www.youtube.com/watch?v=Q3wX1wn-0go

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sunce ti jebem! Ateisti grese, ima Boga; svirao gitaru sinoc u areni! :muzicar:

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

inace, da se slozim sa @Breakthru, i meni je omiljen njegov rad u dereku, mislim da je tu bio naj, svaka pesma na albumu je vrhunska; zatim cream razbija najstrasnije, a obozavam i onaj album sa bluesbreakersima, naravno i blind faith, nema sta da se prica.

Edited by metal guru
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...