Jump to content

Satanizam


Recommended Posts

E, to je najbolja fora bila kad su pustili na rts-u, u nekoj emisiji o satanistima, ispovest stoprocentnog shabana koji je navodno bio u satanistickoj sekti, pa on prica kako su trpali tamo neke maloletnice, pa su onda ubijali ljude, pa se drogirali, pa trpali babe, idi bre, sta sve nije rekao covek... :)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, to je najbolja fora bila kad su pustili na rts-u, u nekoj emisiji o satanistima, ispovest stoprocentnog shabana koji je navodno bio u satanistickoj sekti, pa on prica kako su trpali tamo neke maloletnice, pa su onda ubijali ljude, pa se drogirali, pa trpali babe, idi bre, sta sve nije rekao covek... :)

 

Ma ta sranja necu ni da komentarisem. Svi kao nesto pricaju o sektama, satanizmu, crna ruza, zrtvovanja, samoubistva, droge - a na kraju ispada da znaju lika koji zna lika od kojeg su to culi.

 

Josife, ne pada mi na pamet da se svadjam. Malo se zajebavam, ali komrade, zar nisi pomisli da su se to neki blekeri napijali pa urlali kao majmuni u pola noci. A ti vala vodis ribe po nekim zabitima, pa bar se obezbjedi sa nekom jakom lampom i 9mm. Bez zajebancije, po jebarnicima vrljsaju svakakvi manijaci i voajeri, ja bez bejzbolke i ne pomisljam da idem van grada autom. Posebno ne u neke picke materine, i sa ljepsom polovinom :)

Sto se tice toga dogadjaja, u strahu su velike oci i usi. Ja eto koliko znam, jos nisam imao prilike da se sretenem sa necim iole slicnim, a obzirom na ljude koje sam poznavao, sa tim satanistickim/sektaskim tripovima bih bio upoznat. Umjesto toga, najvece dostignuce crnogorske black metal scene jeste bio pokusaj paljenja crkve u PG, od strane ludog fana benda Burzum koji je bio na ko zna cemu. Sve te price o skupistima satanista su bile preuvelicane, skupe se alkosi i narkomani koji slusaju metal, pa se zajebavaju po grobljima, deru se nenormalno, bodu i kreshu kao stuke.

Druze, prijavi, ili skupi muda pa sa nekim malo procunjaj. Ja sam to radio iz znatizelje, pa sam se uvjerio da su sve te price maksimalno uvecane. U strahu su velike oci, a najveci je strah od nepoznatog.

 

Ova knjiga sto je necroshine postovao nije losa, imam je neko vrijeme na hardu. Ali ne znam koliko ide uz temu, ovo je ipak vise povezano sa sektama. Ali izgleda da je rijec 'satanizam' sinonim za sektu, i obrnuto. Glupost..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necroshine,hvala za knjigu.

 

Stariji će se setiti da je početkom devedesetih jedan vojnik ubio neke svoje drugove u kasarni,posle su ustanovili da je pripadnik satanističke sekte.

 

Naravno da je satanizam sekta,pa i oni imaju neko uređenje,vođe i sl.Sad što se satanizam vezuje za grupicu ljudi koji je nabavilo neku literaturu i praktikuje šta već...

 

to je sad nešto drugo.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je satanizam sekta,pa i oni imaju neko uređenje,vođe i sl.Sad što se satanizam vezuje za grupicu ljudi koji je nabavilo neku literaturu i praktikuje šta već...

 

to je sad nešto drugo.

 

Izvini, ali nije drugo vec prvo. Takve sekte su vecinom imaginarne, ili je njihov rad preuvelican a clanovi bez razloga mistifikovani. Vau, neki kreten je nacrtao pentagram koji je preslikao sa covera albuma Dark Funeral. Ljudi prosto vole da projektuju svoje strahove, a te navodne satanisticke sekte su odlicna podloga. To je zato i sto vole da upiru prstom u crne ovce, metalce, ili nekoga ko odudara od okoline, samo da bi sebi mogli da kazu "ja sam normalan".

O crnoj ruzi je bilo rijeci jos prije, daleko od onoga sto joj se pripisivalo. Demonske sekte ne postoje, ili su svedene na vikend sataniste koji se malo igraju rituala, drogiraju se i odrade neki seks. Nakon toga svako svojim poslom, opet su uzorni hriscani :) Ne znam samo kako ljudi rezonuju da su npr. zapadni mediji cista propaganda, a ovamo kao mutavi vjeruju domacim. Onaj u jabukovcu sto je pobio narod, covjek bio psihicki poremecen. A ovamo naslovi "vlaska magija", "satanizam", "sekte".

 

ubuduce, ako pricate o sektama, dajte neki uvjerljiviji dokaz, a da nije prepisan iz casopisa kao sto su "bravo" ili trece oko. malo ozbiljnosti, vise je glupo ponavljati satanizam=sekte

Share this post


Link to post
Share on other sites

najvece dostignuce crnogorske black metal scene jeste bio pokusaj paljenja crkve u PG, od strane ludog fana benda Burzum koji je bio na ko zna cemu.

 

Momci su malo pretjerali sa vinom, i na kraju zbog paljenja crkvene prodavnice dobili uslovno jednu godinu...

U policiji su mu pokazali slike sa sajta posvećenog #rock kanalu sa mIRC-a, i tjerali ga da prizna da su to njegovi odani sljedbenici, djeca od 15 godina... :)

 

 

Zašto je ljudima potrebno da žive u nekakvoj paranoji uvijek...

Edited by [kinetic]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Josife, ne pada mi na pamet da se svadjam. Malo se zajebavam, ali komrade, zar nisi pomisli da su se to neki blekeri napijali pa urlali kao majmuni u pola noci. A ti vala vodis ribe po nekim zabitima, pa bar se obezbjedi sa nekom jakom lampom i 9mm. Bez zajebancije, po jebarnicima vrljsaju svakakvi manijaci i voajeri, ja bez bejzbolke i ne pomisljam da idem van grada autom. Posebno ne u neke picke materine, i sa ljepsom polovinom :)

 

Nema na bregu zive duse,ljudi ne idu gore bas iz tog razloga.Sto se tice blekera-pa nema ih.Ja sam ti jedini od tih u Vrscu :)

A kozijih staza ima mali milion.Jeza me uhvati kad se setim sumareve kuce...Posto put od podnozja Kule do vrha je u serpentini autom se jako tesko popnes.Ukljucim reduktor i cepaj,posle razmisljam da mi neko stane na put raspizdio bi ga bez razmisljanja.

Kruzile su jedno vreme price da su likovi koji se tripuju na KKK krvavi stajali pored puta nocu i prestrasivali vozace...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gutao je tad narod svašta što je pisalo u novinama... Npr. slika djeteta koje plače na grobu, ispod naslova: "Balije mu ubile porodicu"... oni malo obrazovaniji bi ponekad prepoznali da je to djelo naslikano otprilike vijek prije rata :)

 

Tи си, јамачно. у то време читао штампу? Фотографско образовање (мислим на дар да се препозна да је фотка из времена Анастаса Јовановића) да не помињем...

 

 

 

Иначе, за та срања у Вршцу сам и ја чуо, чак сам и познавао лика из Беле Цркве који се убио. А да је био истрипован, био је, спавао је са прекрштеним рукама, искључиво на леђима, фурао дуге нокте, али је био фин лик. Међутим, касније се ухватио некаквих будала и завршио како је завршио. Ћале му је био пуковник па је после било и некакве истраге, не знам како се завршило.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toga se sjetih sa neke dosta bajate teme o ovoj "sekti", gdje su to pisali i čini mi se postavljali slike iz tih novina...

A ako je baš toliko bitno, jesam po malo čitao, s obzirom da mi je djed bio urednik "Pobjede", pa se nekako 'moralo'... doduše, nije da sam često shvatao o čemu se radi... :)

Edited by [kinetic]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toga se sjetih sa neke dosta bajate teme o ovoj "sekti", gdje su to pisali i čini mi se postavljali slike iz tih novina...

A ako je baš toliko bitno, jesam po malo čitao, s obzirom da mi je djed bio urednik "Pobjede", pa se nekako 'moralo'... doduše, nije da sam često shvatao o čemu se radi... :)

Подметачина има у свакој сфери живљења (не знам како ти на памет не паде пример "муслиманке" која клечи пред гробом сина, а на који је забоден крст).

На пример, једна од подметачина је да се људи убеде да практиковање сатанистичких обреда (какви год они били, по ПС-у или измотавање неке балавурдије која слуша блек) не постоји у Србији.

 

Читај Дан, мани се Побједе. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je glupo sto smo black metal uopste povezali sa temom. Ne mislim da se oni bave satanizmom, valjda ima neke druge poruke u textu jbt. Inache je ceo pravac besmislen.

 

 

E da, i ja isto hocu da kazem, da i ako potoje neki stvarno sektashki obredi u Srbiji da su VEOOOOOMA retki. Ili su bas tajni. Ali rekoh vec. NAJREDJI je slucaj da je satanista stvarno ubio nekoga, to se uglavnom svako ne resheno ubistvo pripishe nekom satanisti...i otkache to.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je glupo sto smo black metal uopste povezali sa temom. Ne mislim da se oni bave satanizmom, valjda ima neke druge poruke u textu jbt. Inache je ceo pravac besmislen.

 

MusicGrunge. Punk rock, hard rock...

 

Kako volim kad neko ko slusa gandz,pank i rok krene da sere o black metalu...

 

f_GtfoCielingm_fc0a1c1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dan i pobjeda su sranje neopjevano, citajte vijesti. U stvari, ne citajte ni vijesti :)

 

Kinetic, sjecam se ja tih ekipa koje su se skupljale kod crkve svetog Djordja. Tacan opis jeste u vicu "djede, ja sam satanista, koljem kokoske - a nisi djeticu satanista, no jedna avetinja" :)

Najgore su mi ove "cuo sam" price, i onda ode pritisak u kurac. Ima svakakvih ljudi, pjandura, narkomana, mracnjaka, depresivaca, ali realno nema tih organizovanih satanistickih sekti. Sve su to obicne grupice debila oko kojih se dize nenormalna fama.

 

Josife, a da istrazis 'on your own'? Jebes ga, ja sam se sa 18 godina penjao sa lampom i njemackim ovcharom u jedno pa skoro napusteno selo. Bilo ljeto, slusao sam tako neke price o nekim glasovima, legenda i trostruko ubistvo koje se tu desilo jos prije 150 godina. A posto sam bio u posjeti kod babe, koja zivi nekih par kilometara odatle, fino sacekam noc, i pravac gore uz puteve i kozje stazice :) Dobro sam se iscimao par puta, ali u sustini nisam nasao nista. Mada sam se neprijatno osjecao na mjestu dje se navodno to ubistvo dogodilo, tu je i tokom dana neka jeziva atmosfera. Kasnije sam cuo da se lokalna mladez ponekad okuplja kod jedne napustene skole koja je malo nize, dodje par njih nekim dzipom pa piju i zajebavaju se. I naravno, babe i djedove odma proklinju proklete sektase, a ne znaju da su im to vjerovatno unuci i unuke :)

 

Ta suma o kojoj mi ti govoris me podsjeca na onu pricu o "crnoj kuci", gdje zitelji nekog gradica projektuju svoje zelje, fantazije, i strahove u jednu ukletu kucu na brdu. Tu su u blizini svi jebali, imali najjaca pjanstva itd. Ali niko ne smije da udje u nju, jer pricaju da ima duhova i da je kuca prokleta. I onda dodje neki novi lik u grad, cuje price, istrazi kucu posle ponoci, otkrije da je potpuno prazna i da sve price o 'ukletosti' nemaju veze, vrati se u lokalnu kafanu i objavi to redneksima. I onda ovi popizde, jedan cak toliko da ga na kraju ubije. Zasto? Zato jer im je oduzeo prostor u koji su mogli da trpaju svoje projekcije, fantazije, uzivanja, strahove, dozivljaje iz zivota.. to je isto kao neka udaljena zemlja o kojoj samo slusas i mastas kako je trava zelenija, ljudi dobri, sve je super - a onda podjes na putovanje, i utvrdis da je trava ista, ako je i ima uopste, i da govno podjednako smrdi i tamo. Ne znam jesam li vec kucao ovo u vezi "crne kuce", ali mi se dopada ta prica jer govori o pretjeranoj mistifikaciji i glorifikaciji necega zarad projektovanja soptsvenih nada, zelja, strahova i sl.

 

Stavljam tacku na ovu pricu o sektama. Ako neko ima da ponudi neko bolje objasnjenje od "cuo sam da su satanisti", ok. Ali iskulirajte sa tim crnim ruzama ako su vam izvori babina tetka od strine.

 

Meni je glupo sto smo black metal uopste povezali sa temom. Ne mislim da se oni bave satanizmom, valjda ima neke druge poruke u textu jbt. Inache je ceo pravac besmislen.

A cime se bave black metal srecice? Idi slusaj bon jovija, molim te :)

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Разговор са Митрополитом црногорско-приморским Амфилохијем, о томе шта је сатана, како се сатанизам препознаје у свакодневном животу, антихристу и лажним пророцима ... Добра ствар.

Будите љубазни и погледајте:

Сатанисти

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako volim kad neko ko slusa gandz,pank i rok krene da sere o black metalu...

 

f_GtfoCielingm_fc0a1c1.jpg

 

 

jbt zabole me cime se bavi black metal. Cek, ti si dosao ovde na temu samo da bi meni rekao to sto imas? Ovaj Morbid God je bar neshto napisao. Nisam nista rekla PROTIV black metala, rekla sam da ima neku drugu prichu verovatno, ali me zabole ako nema. Ti ako si satanista i slusas black znash vishe o tome od mene, aj napishi sta znash. :pivopije:

 

 

Ok, morbid god. Tacno da je uglavnom lazna uzbuna, i babske priche. Ali definitivno postoji sekta koja se zove crna ruzha. To ne mozes da oborish. :rockdevil:

Edited by MeduzZa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Josife, nemoj da ga poslušaš!

 

Morbid God je iz crne ruže, pa sad oće da te navuče da dođeš i istražiš kako bi te prineli kao žrtvu, pošto im je nestalo kokošaka. ;)

 

(just kidding :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Разговор са Митрополитом црногорско-приморским Амфилохијем, о томе шта је сатана, како се сатанизам препознаје у свакодневном животу, антихристу и лажним пророцима ... Добра ствар.

Будите љубазни и погледајте:

Сатанисти

 

Risto mefisto has spoken.. hriscanska propaganda

 

 

@MeduzZa

 

O black metalu iskreno veze nemas. Ali ako vec imas zelje da pricas, imas citav podforum. Sto se tice crne ruze, sto ne mogu da oborim? Crna ruza jeste postojala, ali to veze nema sa onim o cemu su pisale(i pisu novine) . A to je velika razlika! Slicna stvar je sa satanizmom i sektama - mjerodavni za definiciju su radio svetigora i amfilohije radovic. A sto ljudi vole da se zadovoljavaju povrsnim, nije moj problem.

 

 

@d4rk3l

 

Busted! :)

Evo vam dijelic onoga sto se tamo odvija

LINK

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MeduzZa

 

O black metalu iskreno veze nemas. Ali ako vec imas zelje da pricas, imas citav podforum. Sto se tice crne ruze, sto ne mogu da oborim? Crna ruza jeste postojala, ali to veze nema sa onim o cemu su pisale(i pisu novine) . A to je velika razlika! Slicna stvar je sa satanizmom i sektama - mjerodavni za definiciju su radio svetigora i amfilohije radovic. A sto ljudi vole da se zadovoljavaju povrsnim, nije moj problem.

 

 

 

Ok, slazem se. Onda ovde definitivno niko tacno nzna sta radi crna ruzha. Svidja mi se sto branish ideju. Ali gledaj, recimo da se svi slozimo da mozda satanisti se bore za tog SVOG LICNOG BOGA, ovde neko moze doci na ideju, ''hey pa oni su kul, mogu da im se prikljuchim''

razumes.

Ali ipak ima morona koji se utripuju da su satanisti i odu zrtvuju se. Veoma malo, ne kazem da su iz neke sekte ili sta. Ali ima.

 

E sad ukratko, ja hocu samo da kazem da satanizam ne mozemo da prihvatimo kao nesto dobro. A ti hoces da kazes ''otkud znash'' A ja onda hocu da kazem zato sto ima raznih vrsta toga. I zato sto po onoj tvojoj prvoj filozofiji sve je bajno i sjajno(dobro nije sve) ali mozda opet tu ima dublja pricha. I da mi ono zvuchi kao zhvaka za navlachenje.

 

A sto se tiche black metala. Mani me toga. :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, slazem se. Onda ovde definitivno niko tacno nzna sta radi crna ruzha. Svidja mi se sto branish ideju. Ali gledaj, recimo da se svi slozimo da mozda satanisti se bore za tog SVOG LICNOG BOGA, ovde neko moze doci na ideju, ''hey pa oni su kul, mogu da im se prikljuchim''

razumes.

Ali ipak ima morona koji se utripuju da su satanisti i odu zrtvuju se. Veoma malo, ne kazem da su iz neke sekte ili sta. Ali ima.

 

E sad ukratko, ja hocu samo da kazem da satanizam ne mozemo da prihvatimo kao nesto dobro. A ti hoces da kazes ''otkud znash'' A ja onda hocu da kazem zato sto ima raznih vrsta toga. I zato sto po onoj tvojoj prvoj filozofiji sve je bajno i sjajno(dobro nije sve) ali mozda opet tu ima dublja pricha. I da mi ono zvuchi kao zhvaka za navlachenje.

 

A sto se tiche black metala. Mani me toga. :meshuggah:

 

Meni kao "zvaka za navlacenje" ne moze zvucati nesto sto potencira slobodu i individualizam. I kad pricam o slobodi, nije to klasicna stvar "radi sto ti se hoce". Svaki covjek prevashodno funkcionise po sopstvenim moralnim nacelima i savjesti, a onda i po normama drustva i zakonu drzave. I u sustini, sve je dozvoljeno, dokle god se ne kosi sa tvojim nacelima i ne krsi tudju volju. Glupo je biti dobar samo da bi zasluzio mjesto u raju..

 

Opet pricas o prikljucivanju imaginarnim satanistickim sektama. Ja ne znam jesu li ljudima isprani mozgovi, koji je problem :) A to sto neko utripuje da je satanista pa odluci da sebe lisi zivota, jeste cisti odraz gluposti. Satanizam mi tu samo dodje kao neka pateticna ikonografija - buntovni hriscanin odlucio da se rokne. Satanizam :) To bih ja nazvao debilizmom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes duhovno da budes slobodan, a da ne budes satanista. :rolleyes:

Budi Wiccan(mozes sve da radis sve dok ne povredjujes druge), meni je to bolje nego satanizam. Mislim sigurnije. :meshuggah:

 

 

I ne treba da budes dobar da bi zasluzio mesto u raju jbt, budi dobar zato sto ce to tebe prvog da ucini srecnim, i ljudi ce te voleti. I da ljudski je biti dobar.(pri tom ne mislim da budes holly andjeo)

 

 

e znachi, ovaj sajt te mozda zainteresuje..ja sam crkla od smeha(procitaj strip)

http://www.pionirovglasnik.com/index.php?c...nt=551&p=-1

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes duhovno da budes slobodan, a da ne budes satanista. :rolleyes:

Budi Wiccan(mozes sve da radis sve dok ne povredjujes druge), meni je to bolje nego satanizam. Mislim sigurnije. :meshuggah:

 

 

I ne treba da budes dobar da bi zasluzio mesto u raju jbt, budi dobar zato sto ce to tebe prvog da ucini srecnim, i ljudi ce te voleti. I da ljudski je biti dobar.(pri tom ne mislim da budes holly andjeo)

 

 

e znachi, ovaj sajt te mozda zainteresuje..ja sam crkla od smeha(procitaj strip)

http://www.pionirovglasnik.com/index.php?c...nt=551&p=-1

 

A mozes isto biti satanista, a da nisi duhovno slobodan :) Kako ce neko sebe da nazove, nije bitno. Koliko ih se naziva hriscanima, pa su unutar sebe pokvareni, izobliceni, maliciozni. Bitna je sustina, ime je puka forma. A wiccani su bezvezni, previse prizemni.. nego da si pazljivo citala sto sam pisao, valjda bi ukapirala da sam generalno protiv bilo kakve grupne religije ili vjerske organizacije. Individualizam, po 100x :)

 

I nije u biti covjeka da bude dobar. U sustini, on je amoralan. Kao i sve zivotinje, nemaju pojmove 'dobro' i 'lose'. Jedina razlika sto je covjek ovladao svojim nagonima, i u korist zajednice i drustva uveo pojam 'moralnog', samim tim i distinkciju dobra i zla. Ali to su sve proizvodi covjeka, priroda drugacije regulise te stvari.. naravno, i sam pojam dobra je prilicno relativan. Ubiti covjeka jeste lose, ali ubiti covjeka da zastitis druge od njega? Isto kao sto je incest losa stvar kod nas, dok je npr. kod jevreja potpuno ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не мислим ништа о овоме зато што и не знам нешто о томе, мада ми је то у некој основи поприлично мутно јер је асптрактно веровати у постојање било каквог тела које је оличење ''чистог'' зла. Као што је то и случај с религијом(религијама) увек је потребно унети одређену дозу метафоре. Уколико је сатанизам (или како се већ пише, заиста не знам нити ме занима) у својој најосновнијој теорији ''контрадикција'' наметљивости црквене догме - заиста је јадно веровати у то. Мислим, није ти потребно да будеш ''сатаниста'' само ради тога што ти се не свиђа религија (која у данашње време више личи на заједницу за отимачину пара него ли на место ''духовног мира'' ).

Ја мислим да је глупо предавати себе нечему што има тако огађен углед у друштву, поготово уколико се односи на веру у постојање вишег бића (у овом случају, иста прича као и с буквалним схватањем религије).

 

Елем, колико знам користе се и јаја у ''обредима''. Наравно, ко се овим бави сигурно је да зна далеко више од мене али ја сам само изнео своје мишљење.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo. Ne mozes ubiti coveka da bi zastitio druge od njega. Strpaj ga u zatvor. Vezi ga. Ali niko nema pravo da oduzme tudj zivot. :meshuggah:

incest...pa, svako radi sta voli :meshuggah:

 

 

vazi, sve je relativno.

 

ja mislim da smo se udaljili od teme, cim smo dosli do anstajnove teorije relativiteta. Mislim ok nismo. Ali jbt docicemo.

 

jesi li procitao strip? :mhihi:

 

mada nznm kako bre. Sta satanistima je moralno to sto rade.(mislim na sataniste koji ubijaju), i onda je kao sve relativno. ma da.

 

konfjuzd :confused:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

, мада ми је то у некој основи поприлично мутно јер је асптрактно веровати у постојање било каквог тела које је оличење ''чистог'' зла.

Zlo je u nama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

''So everyone, by the highest right of Nature, judges what is good and what is evil, considers his own advantage according to his own temperament''.

 

Сагласан. Зло је само фикција здравог разума које има способност расуживања. Како ретардирана особа може да закључи шта је ''добро'', а шта ''није''...

 

То је то. нема ни једног ни другог када се све сведе на просту математику. То су једино одлуке...

 

Елем, кроз историју и у складу људске коегзистенције су се одредиле стакве које се односе на то шта је ''добро'', а шта ''лоше'' када се сагледава из културно-социјалне перспективе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...