Jump to content

Satanizam


Recommended Posts

pa ako je bio najsvjetliji, ko je zauzeo njegovo mjesto?

 

Nisam se toliko zanimao ovom tematikom, ovo što sam pisao gore je ono što znam i što je logično. U principu, Venera kao ženska sfera nema nekog mesta u hrišćanstvu koji je apsolutno pod muškim principom. Venera i dalje postoji, sija.. :) a šta su Hrišćani smislili povodom toga ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pa što ne bi Isus zauzeo to mjesto?

 

Jer Isus sigurno nije sunce, to je zbog toga što se Božić slavi 25. decembra, što je paganski praznik Boga Sunca, hrišćani su počeli da slave '' pravo Sunce''.... bla.... ali isus nije sunce

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa što ne bi Isus zauzeo to mjesto?

 

Jer Isus sigurno nije sunce, to je zbog toga što se Božić slavi 25. decembra, što je paganski praznik Boga Sunca, hrišćani su počeli da slave '' pravo Sunce''.... bla.... ali isus nije sunce

 

Jeste Sunce. Sva solarna božanstva su rođena kao što kažeš 25. decembra, kada je dan najkraći a kad je Isus rođen? Balder, Horus..

Drugo, hebrejska kabala Hrista stavlja pod sferu Tifareta što je sunčeva sfera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

So "Lucifer" is nothing more than an ancient Latin name for the morning star, the bringer of light. That can be confusing for Christians who identify Christ himself as the morning star, a term used as a central theme in many Christian sermons. Jesus refers to himself as the morning star in Revelation 22:16: "I Jesus have sent mine angel to testify unto you these things in the churches. I am the root and the offspring of David, and the bright and morning star."

 

da, pa to i govorim.... Isus je Danica

 

samo, da li ovaj tekst u stvari poptuno odbacuje postojanje Sotone kao palog anđela? To bi bilo vrlo zanimljivo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

boga mi, kažu da Isus u stvari nije rođen 25. Decembra tako da....

 

tačno, Danica prethodi suncu, kao i sin ocu....

 

 

 

Rogozube, ajde odgovori mi , da li ovaj tekst znači da đavola i nema?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

boga mi, kažu da Isus u stvari nije rođen 25. Decembra tako da....

 

tačno, Danica prethodi suncu, kao i sin ocu....

 

 

 

Rogozube, ajde odgovori mi , da li ovaj tekst znači da đavola i nema?

A kad je rođen onda?

 

Veruj mi, grešiš ako želiš da predstaviš hrista sina kao danicu a boga kao sunce, jer bog otac ne pripada nijednoj zodijačkoj sferi tj. on je izvor, sfera Keter na sefirotu.

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ko veruje da ako se moli necemu ili vorsipuje nesto i misli da ce ga time neko necim nagraditi

dum dum dum dum dum

 

Mašiš suštinu religioznosti, duhovnosti i čega sve ne.

 

cajtgajst se vidim kod nehrishcjana koristi umesto svetog pisma... roll

 

''nehrišćani'' se koriste tradicijom i iskustvom, ako misliš na pagane, mnogo starijim od ovog filma.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

prvo, sigurno nije godine nulte.... drugo, kažu da je u proljeće....

 

a kojoj zodijačkoj sferi pripada sunce? koliko znam nijednom znaku....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nznm kako to mislis, Sunce je vladalac lava. A Hrist je bio jarac, jel.Inace sunce najbolje boji nasu licnost od svih astroloshkih pojmova. Ono odredjuje ''koji smo znak'' iliti ako se Sunce nalazilo u sazvezdju Ovna kada si rodjen, ti si ovan, i ti imas najvise karakteristika ovna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo, sigurno nije godine nulte.... drugo, kažu da je u proljeće....

 

a kojoj zodijačkoj sferi pripada sunce? koliko znam nijednom znaku....

 

 

Nebitna je godina, važan je datum a ove stvari oko solarnih božanstava su već opšte prihvaćene. Važno je i zna se zbog čega je rođen na kratkodnevnici i zbog čega je vaskrsao za prolećnu ravnodnevnicu.

 

Planete do Saturna, Mesec i Sunce su nebeska tela čije sfere imaju uticaje na sve oko nas i nas same. Zato imaš božanstva marsa, jupitera, meseca, merkura, sunca, venere zar ne? korespodencije tih božanstava, planeta i mikrokosmičke simbolike najbolje možeš proučiti na kabalističkom drvtu života.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nznm kako to mislis, Sunce je vladalac lava. A Hrist je bio jarac, jel.Inace sunce najbolje boji nasu licnost od svih astroloshkih pojmova. Ono odredjuje ''koji smo znak'' iliti ako se Sunce nalazilo u sazvezdju Ovna kada si rodjen, ti si ovan, i ti imas najvise karakteristika ovna.

a ustvari "glupi hrishcjani" su verovali kako se sunce okrecje oko zemlje roll

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nznm kako to mislis, Sunce je vladalac lava. A Hrist je bio jarac, jel.Inace sunce najbolje boji nasu licnost od svih astroloshkih pojmova. Ono odredjuje ''koji smo znak'' iliti ako se Sunce nalazilo u sazvezdju Ovna kada si rodjen, ti si ovan, i ti imas najvise karakteristika ovna.

 

Hrist je kao više biće izvan takvih uticaja. :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

hehe, tako nekako, da se oko zemlje okreće j eproblem ali kroz sazvežđa već može

 

 

 

ali jest.... zaboravih lava... ali vidiš i sama da sunce ima vrlo specifično mjesto, to jest od njega svi zavise...

 

s tim što ne znam kako bi uklopili zodijak sa hrišćanstvom, al' ajde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ustvari "glupi hrishcjani" su verovali kako se sunce okrecje oko zemlje roll

 

Ha, prirodne nauke su najviše napredovale kod paganskih naroda kao što su bili stari grci, egipćani, indijci itd. Kada je došlo mračno doba umetnosti, nauke, kada su spaljivane bibliozteke poput aleksandrijske?

Ako ćemo o nauci i tehnološkom napretku, hrišćani imaju najmanje prava da osuđuju. Teorije o suncu kao centru solarnog sistema i oko kog se okreću planete pojavile su se još u grčkoj.

Edited by Varg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam neku pricicu - kada je Lucifer pao sa neba sa cela mu je otpao kamen (ili sta vec) i pao negde na Zemlju, koji u stvari predstavlja kamen mudrosti i koji je predmet potrage okultista.

 

Jel' ide tako nekako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...