Jump to content

Satanizam


Recommended Posts

Zasto, moze biti da je hrist bio jarac. Ima odredjene karakteristike. Mozda mu je ascenednt bio lav mada ja mislim pre ribe.

 

 

Da li neko zna sta predstavlja onaj pentagram u kome je nacrtana jarcheva glava? Odakle taj simbol?

 

Na prvo sam odgovorio.

 

Drugo, pentagram je vrlo star paganski i moćan simbol i predstavlja mnogo toga. Kvintisenciju elemenata npr.

Jarčeva glava može da predstavlja plodnost, ali satanisti nemaju veze sa tim, oni samo poziraju, misle da je to simbol đavola zbog bradice i rogova :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Rogozube, ako đavo postoji i pakao postoji, koji moj SPC krije Mladića i Karadžića, ili je skrivala neko vrijeme.... nešto mi tu ne štima.. ne ubij i ta sranja

Share this post


Link to post
Share on other sites

aham..pa ovako. Jednom mi je neko rekao da je covek KRST. ne, covek nije krst..ako bolje pogledate, covek je PENTAGRAM.

Onda, da li je neko cuo za Adamovu prvu zenu LILITH? Zenu greha. E na istom tom pentagramu sa jarcem se pojavljuje LILITH. A inache u astrologiji postoji lilith kao crni mesec...u temi ASTROLOGIJA sam pisala o tome. Uglavnom to je razlog zbog kog sam spojila Astrologiju i ideju o tome da je Isus bio jarac. Eto tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rogozube, ako đavo postoji i pakao postoji, koji moj SPC krije Mladića i Karadžića, ili je skrivala neko vrijeme.... nešto mi tu ne štima.. ne ubij i ta sranja

:blink: e? ak te neshto zanima, postavi smisleno pitanje na pravoj temi, il otvori novu, pa cju ti odgovorim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

je li? Pa što ode na krst ako je bio znad toga....

 

 

Rogozube, ja koliko vidim pravoslavlje se približava tom tekstu.... a sad ti cjepidlači jer je offtopic, ali činjenica jeste da pravoslavlje upada u postmodernizam, a time i u protestantizam

 

Priča o krstu je nešto drugo. On nije morao to, u tome je poenta. Možemo do sutra ovako.

I kada je umro gde je otišao? Nije se vratio na zemlju u nov život zar ne? dakle van kruga je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

http://en.wikipedia.org/wiki/Samael

 

 

ja koliko vidim , on se prepustio svojoj zvijezdi, nije joj prkosio....

 

Nimrod, vidiš, ja mislim da sam shvatio poentu bolje od tebe, a to je da se ne bježi od svoje zvijezde

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne nego zato sto se smatra da hriscanin mora biti kao riba

zaboravio sam kao osobine nesto tako

da ima krljusht i shkrge? :)

riba je Hrishcjanski simbol, jer se riba na grchkom kazhe ihtis (ἰχθύς), i tih pet slova su na grchkom pochetna slova rechi- Isus Hristos Sin Bozhiji Spasitelj.

 

ΙΗΣΟΥΣ

ΧΡΙΣΤΟΣ

ΘΕΟΥ

ΥΙΟΣ

ΣΩΤΗΡ

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Треба ли да напоменем да и овде важе правила ригорозног кажњавања, васпостављена пре неког времена? Бановаћу сваког ко спамује, без икаквог додатног опомињања (то важи и за чланове који су ми симпатични, попут овог пубертетлије Мите). Док сам ишао у Гимназију, на вратима мушке свлачионице је било нацртано некакво дупе и велико мушко споловило. Неко из Техничке (школе деле исту зграду, шта ћеш, провинција) је испод написао "Не играј се голе гузе око напета курца". Колико год реченица била глупа и граматички неисправна, поента вам је јасна. Ајд сад...

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko toga samo ima.Vrsac je poznat po uporistu Crne Ruze.Da zlo bude vece jedne godine je bio enorman broj samoubistava.I vecina njih se desila na istom mestu-skakanjem sa Vrsacke kule.

 

uhh da da ovde kod mene u vrscu im je centar.cuo sam dosta prica kako su ih ljudi vidjali po bregu i oko kule.u zadnje vreme nesto su se pritajili.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i kod mene,ne vidis da sam i ja iz Vrsca.Nisu se pritajili,idi na breg posle 12.Svasta se cuje iz sume.Jedno vece smo culi kao neku mantru.Ja ne znam dal sam se u zivotu nekad toliko uplasio.Uleteo sam u auto da sam se sav izubijao o vrata i dok sam upalio.

 

Ima ih oko groblja,znam da je jedan pokojni lik premlatio zenu tzv. zavodnicu crne ruze koja vrbuje tipove u sektu.

Mada nije ovde toliko ekstremno,u svrhu prinosenja zrtve se uglavnom koristi zivina jer se najlakse nabavlja.

Znas li onih 13 crnih ruza ogromnih na izlazu iz Vrsca sa leve strane posle nadvoznjaka?

 

Vrsac je uporiste crne ruze za balkan,ogranci su u trsteniku i ruskom krsturu,tipa malo veci...posle se to grana ko zna kojim kanalima

Edited by Josif Visarionovič

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sranje... taman sam pomislio da su te medijske manipulacije oko "Crne ruže" u svrhu podizanja tiraža prestale :)

Sve one manijakalne priče kako je Satan Panonski veliki vođa te sekte na Balkanu :)

Gutao je tad narod svašta što je pisalo u novinama... Npr. slika djeteta koje plače na grobu, ispod naslova: "Balije mu ubile porodicu"... oni malo obrazovaniji bi ponekad prepoznali da je to djelo naslikano otprilike vijek prije rata :)

 

To nije sekta već BDSM(Bondage & Discipline-Sadism & Masochism) organizacija, sa sjedištem u Wašingtonu i nema veze sa religijom.

 

Najpoznatija internacionalna organizacije te vrste...

 

http://www.br.org/index2.html

 

Obratite pažnju na .org .

To znaći da je potpuno legalna organizacija.

Edited by [kinetic]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lucifer kao svetlonoša, prethodi Suncu, Sunce je Hrist..tako nešto.

to su gluposti... lucifer uopshte nije Hrishcjansko ime za prvog palog andjela, nego je hebrejsko Satana.. lucifer su kasnije papicji uveli, kad su sluge djavola, nije ni chudno shto ga zovu nosiocem svetlosti.

lucifer je inache najnormalnije ime bilo nekad, jedan od boraca protiv Arijanizma iz chetvrtog vek se zvao tako.

evo chlanak na vikipediji o njemu: http://en.wikipedia.org/wiki/Saint_Lucifer

neznam da li ga ima u kalendaru Pravoslavne Crkve, mor'o bi da proverim...

 

Satana nije hebrejsko ime, vec semitsko, koje vodi poreklo od hebrejske reci ShT, sto znaci neprijatelj, pogresno ga je nazivati samo ''jevrejskom'' recju.Luicfer ili Phosphoros je ime mnogo starije od hriscanstva, i katolici, pravoslavci ili neki drugi hriscani imaju malo veze ili shvatanja vezanog za njega.neka se ovo ne shvati kao uvreda; rec je samo o informisanosti.Satana, po pravilu, vodi poreklo od reci Sht, odnosno hebrejizovanog imena egipatskog Imena Seth.Vise o tome u ponedeljak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i kod mene,ne vidis da sam i ja iz Vrsca.Nisu se pritajili,idi na breg posle 12.Svasta se cuje iz sume.Jedno vece smo culi kao neku mantru.Ja ne znam dal sam se u zivotu nekad toliko uplasio.Uleteo sam u auto da sam se sav izubijao o vrata i dok sam upalio.

 

Ima ih oko groblja,znam da je jedan pokojni lik premlatio zenu tzv. zavodnicu crne ruze koja vrbuje tipove u sektu.

Mada nije ovde toliko ekstremno,u svrhu prinosenja zrtve se uglavnom koristi zivina jer se najlakse nabavlja.

Znas li onih 13 crnih ruza ogromnih na izlazu iz Vrsca sa leve strane posle nadvoznjaka?

 

Vrsac je uporiste crne ruze za balkan,ogranci su u trsteniku i ruskom krsturu,tipa malo veci...posle se to grana ko zna kojim kanalima

 

Josife, ajde ne lazi ovaj narod :) Kakva crna ruza, kakvi satanisti.. i jos da povjerujem da si se ti uplasio od njih, ma ajde nemoj zajebavat. Ja bih na tvom mjestu to zasigurno dokumentovao nekom kamerom, okacio par slika i slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Josife, ajde ne lazi ovaj narod :) Kakva crna ruza, kakvi satanisti.. i jos da povjerujem da si se ti uplasio od njih, ma ajde nemoj zajebavat. Ja bih na tvom mjestu to zasigurno dokumentovao nekom kamerom, okacio par slika i slicno.

 

Necu da se svadjam,ne zanima me mnogo tvoje misljenje.Da dokumentujem video zapisom ili slikama?Sta?Mrkli mrak,i jedna svetiljka koja ckilji pored repetitora.Daj nemoj da me zasmejavas,znas ti kakve su to sumetine.Breg je apsolutno neosvetljen osim Crvenog Krsta i Planinarskog Doma koji su duboko u sumi i do tamo se stize kaldrmom.

Nimalo nije prijatan osecaj kad si sa devojkom na vrhu brda gde nema zive duse iz iz sumetine zacujes odvratne krike.A deca sigurno nisu igrala zmurke...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тема је врло озбиљна и не банализујте је бесмислицама.

Мудрији међу вама ће превући и прочитати књигу:

Луковић, Верске секте

 

 

Ajde ti pishi neshto. Ko banalizuje? Pa vecina nas ovde je zesce pisala, sto znas ako si proverio prethodne stranice pre nego sto si poslao comm. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nimalo nije prijatan osecaj kad si sa devojkom na vrhu brda gde nema zive duse iz iz sumetine zacujes odvratne krike.A deca sigurno nisu igrala zmurke...

 

A ček... pitao sam te malopre... zanima me... zar ih nikada niko nije prijavio? Zašto nema policije da istraži tu šumu prilikom tog rituala? Mislim, znam ja da naša policija uglavnom sucks, ali ne mogu da verujem da bi neki brkati old school pandur (ili patrola) odoleo da ne propusti kroz šake nekog od tih satanista?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ček... pitao sam te malopre... zanima me... zar ih nikada niko nije prijavio? Zašto nema policije da istraži tu šumu prilikom tog rituala? Mislim, znam ja da naša policija uglavnom sucks, ali ne mogu da verujem da bi neki brkati old school pandur (ili patrola) odoleo da ne propusti kroz šake nekog od tih satanista?

 

 

Ja kapiram zasto ih ne hapsi policija. Cesto se to desava, i u kraju kod moje ortakinje, (a ovo je veliki grad) svi znaju za nekog morona sto maltretira neke likove po tom kraju, bio je neki fazon da je terao nekog lika da radi sklekove i nznm sta vec. Uglavnom mnogo ljudi to zna, a niko nista ne preduzima.

Verovatno je tako i tamo. Verovatno tamo ima nekih baba koje se plashe da ce kletva da padne na njih ili sta vec. Mozda i neki drugi razlog.

Uglavnom, ja sam SKROZ protiv tog CUTANJA. Znachi ljudi prijavite gadove!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidis takve stvari ni meni nisu jasne,suma je prevelika da bi se istrazivala,brda se prostiru duzinom oko 20 km.Moze biti bilo gde.Njihova mesta se menjaju kao i grupe.Jedne odlaze,druge se pojavljuju i tako im se na neki period zatire trag...Lukavo osmisljeno

Zlo lezi u tome sto mediji ne pridaju paznju tome,nego tek kad se nesto desi zvone na sva usta.Kao i za sve drugo.

Pre godinu dana obesio se lik 19 godina,grad je brujao da je bio u sekti.Poznajem njegovog brata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...