Jump to content

Genesis


Angelystor

Recommended Posts

Evo, da se ne nabija diskusija o jednom od najboljih (progressive) rock bendovima ever to play on Earth u ono malo topiche na P&P, a i ne znam koj' moj' se tura tamo to, al' 'ajde..

 

I da zamolio bih da se ovde govori pre svega o PROGRESSIVE periodu benda, znachi dok su Gabriel i Hackett gospoda bili tu, ono dalje za krasan kurac nije, da izvini eventualni zenski fan Genesisa koji naleti ovde, i cenim da je stvarno bilo u redu da su promenili ime, i nastavili kao ona trojka vec preuzetom uzasnom stazom.

 

Nemam nishta protiv vokala Kolinsa, ali jednostavno mi mrachniji stil Gebrijela vishe lezi, though "A Trick.." je stvarno vrh album, i poslednje odlichno izdanje ovog benda.

 

Ubedljivo najbolja pesma benda, meni, je "The Knife". Znachi ovo mi je otishlo u "the classic" folder, sas sve Child In Time, Paint It Black, Tom Sawyer..you get the picture. Neverovatna pesma, agresivna i predivna u isto vreme, onaj gitarski solo je bo-zan-ski.

 

Sa druge strane, ipak, omiljeni album mi je "Nursery Cryme".

 

Eto, 'ajde sad ostali da raspale....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam sve albume zaključno sa ''A Trick Of The Tail'', kao i Genesis Live iz 73-e. Od kasnijih albuma skidao sam samo po neke pesme, verovatno ću skinuti još po koji ceo album.

''A Trick Of The Tail'' mi je super album u celini. ''Foxtrot'' takođe- posebno ''Watcher of the Skies'' i ''Supper's Ready''. Mnogo mi je krivo što nisu pravili više dužih pesama, epskih, a u intervjuu su rekli da su planirali, ali ih je producent ''smirivao''. Šteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja bih ti savetovao da krenesh od pochetka, dakle "From Genesis To Revelation", pa cepaj dalje album po album..

 

E sad, ako ti se ne "rizikuje" ili nemash vremena za takve poduhvata..onda, recimo "Foxtrot" ili "Nursery Cryme" nek ti budu odskochna daska ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 3 months later...

Ohoh kako prijatno iznenadjenje od teme:) Ne znam meni i deo sa Colinsom ima svoje cari ali isto ko sa yes-om to su bile pop godine i oni su morali da postanu gej:PKao sto je i kasnije Gabriel postao gej ,Nekako mi je najbolji Foxtrot,vrhunska atmosfera,prosto magija

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je najbolji selling england by the pound a foxtrot je close second. ume cesto da smori ovaj bend, vidi se da su bili preambiciozni u songwriting-u, ali da su imali genijalnih ideja - jesu, a da su svirali, svirali su.

danas kad ih covek slusa, oseca da su isli negde sa tim svojim stilom koji je od prvog albuma do selling stalno evoluirao, ali nisu nigdje stigli. bilo da su ostali bez ideja, bilo da vise nisu tako dobro funkcionisali kao bend..

inace ne mogu da smislim ni gabriela ni collinsa i ne volim njihove glasove, to mi je najveci minus, collins mi cak manje ide na jetru sa svojim pjevanjem, ali kasnije faza genesisa je nula

 

i na stranu sve to, ovaj bend je jebeno smesan iz danasnje perspektive :lol: jeste li im overili one kostime koje je gabriel furao? a procitali neki tekst? kriminialni su tekstovi, ko da su ih clanovi monti pajtona pisali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, pa da, meni na kompu ostali albumi zakljucno sa "W&W" doduse ni njega nisam skoro obrtao, "A Trick..." mi je poslednji odlican album :da:

 

meni je najbolji selling england by the pound a foxtrot je close second. ume cesto da smori ovaj bend, vidi se da su bili preambiciozni u songwriting-u, ali da su imali genijalnih ideja - jesu, a da su svirali, svirali su.

danas kad ih covek slusa, oseca da su isli negde sa tim svojim stilom koji je od prvog albuma do selling stalno evoluirao, ali nisu nigdje stigli. bilo da su ostali bez ideja, bilo da vise nisu tako dobro funkcionisali kao bend..

inace ne mogu da smislim ni gabriela ni collinsa i ne volim njihove glasove, to mi je najveci minus, collins mi cak manje ide na jetru sa svojim pjevanjem, ali kasnije faza genesisa je nula

 

i na stranu sve to, ovaj bend je jebeno smesan iz danasnje perspektive :lol: jeste li im overili one kostime koje je gabriel furao? a procitali neki tekst? kriminialni su tekstovi, ko da su ih clanovi monti pajtona pisali

 

Ne kapiram sta fali tekstovima, deder elaboriraj. "Musical Box" i "Dancing With The Moonlit Knight" imaju npr. do jaja tekstove.

A video sam na jednom videu da Gabrijel nosi uzivo onaj "lisichiji" kostim k'o sa "Foxtrot" covera, i kol'ko razumem na "Lambs" turneji su imali em neku zajebanu scenografiju, em je on za skoro svaku pesmu menjao kostim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa NEsho to je to vreme nezaposlenosti u Engleskoj, tada je sarkastichan humor bio najjachi medju srednjoj radnichkoj klasi ljudi. XD

 

inache ja sada nehsto chitam Andjelizatorov post i vidim on pominje neku progresivnu eru benda i neke clanove benda kako su napustili Genesis. Ja realno nikog neznam osim Phill Collinsa neznam tako da nisam uopshte znao da su se kasnije u sledecim albumim posle W&W spustili na svega tri clana. ocigledna je degradaciaj zvuka, mada secam da sam sa vremena na vreme voleo da slushnem onaj Duke i Abacab. Ali pre-W&W era je kud i kamo bolja i kvalitetnija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"...зато што Фил Колинс није лош сам по себи. Он је науљени бубњар који би задње две власи косе дао за честиту песму, човек који је 20 година провео у сенци Питера Гебријела, оличење свега што не ваља у музичкој индустрији, антропоморфна персонификација говњиве мотке..."

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Васа Ћурчин, дописник Рок Експреса из Лондона. Текст датира негде из 1997/98.

 

То је био заправо одговор на учестало питање читалаца зашто не воли Фила Колинса.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja sam skinuo sve što me zanima, a to su albumi od Trespass pa do A trick of the tail, neke koji nisu na onim linkovima sam dobio od ortaka. Sve u svemu, studiraću pažljivo. :da:

 

Ono što mogu za sada reći je da mi se Nursery cryme MNOGO dopada, posebno The Musical box, Harold the barrel i The Fountain of Salmacis. Odličan album. Tresspass mi nije toliko zanimljiv, dešava mi se da prestanem da pratim šta se dešava kada ga slušam, ali ću odvojiti još vremena. White mountain je jedina ostavila neki utisak, ali i The Knife ima par veoma interesantnih momenata.

 

''All, always the same,

But there appears in the shades of dawning,

Though your eyes are dim,

All of the pieces in the sky.''

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa dobrodosao :pivopije:;)

 

Sto se tice Trespass-a, WM i Noz su "najvrednije" stvari sa toga, a the latter mi je postala jedna od omiljenih rock/hard rock/whatever music stvari. Genijalna. Jedna od retkih pesama ciji sam solo pevusio iduci ulicom. Jedino sto jos nisam cuo ljudski live verziju iste :)

 

NC je vec...ceo dobar :], ma jebitacan. Sad ti ide taj najzajebaniji period (u dobrom smislu), javi se nakon "Supper's Ready" :] Meni na prvo slusanje nyah, ali posle mi postala jedna od jacih stvari benda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, Supper's ready je masterpiece! Ostatak albuma je isto OK, ima par malčice smornijih stvari, ali kada krenu Horizons i SR, odmah se podigne atmosfera. Predobra stvar. Fin album u celini, ali i dalje mi se više sviđa Nursery cryme.

 

Next stop - Selling England by the pound. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...