Jump to content

Genesis


Angelystor

Recommended Posts

ili je uniform + faun ili je unicorn + faun.

 

to samo gabriel zna.

 

svakako je neki play on words sa namerom da spoji ili stavi u isti kontekst romanticnu sliku engleske proslosti i modernu, prljavu, komercijalizovanu trenutnu situacu (70ih). jer je generalno pesma o tome jelte

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 years later...

Da dunem prašinu sa ove staračke teme. Ne, nisam gledao Genesis live, iako se vrte po komšiluku, već ujka Hacketta. Čovek radi te "Genesis Revisited" koncerte već godinama, a ovog puta mu palo napamet da svira "Seconds Out" live live :haha:I ono, što da ne, ironično da najbolji album sa Kolinsom (na vokalu) ionako nije ni deo trenutne Genesis liste, a i svakako veći value za 30e gledati ovaj Hackett-ov tribute bend kako svira klasike, nego gledati sam Genesis za 80-90e gde ni ne znam 2/3 liste.

Hackett se brat drži fenomenalno dobro, ko je gledao KC uživo skoro, u pitanju je ista ta "70ikusur a prsti mi živahni" energija. Zrači lik baš nekom pozitivnom energijom sve vreme, kao i bend iskreno, vrlo jebeno dobra ekipa. Znam samo od ranije Craig Blundella, bubnjara, jer bio sa Wisonom, ostali mi neznanci. Jako bitan detalj da ima saksofonista/flautista/etc, tako da su omogućeni neki najež momenti kao solo na "Firth of Fifth". Vokal je isto vrlo do jaja. Prvi deo seta dok je bilo par solo pesama mi nije ostavljao nikakav utisak, ali posle kad je krenuo Genesis deo me baš oduševio. Jako lepo skida Gabriela, a bez da zvuči samo kao imitacija. Van toga je jako čudan lik, pola vremena se šeta po sceni nekim zombi hodom, kao da neće da pravi buku tokom solaža :haha:Ali to na stranu, jako dobar i bitan šraf u ovoj mašineriji.

I da, verovatno jesam bio najmlađi u publici.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Nadoknađujem i ove godine propuštene solo diskografije proggera, pa vrtim Hacketta, ovaj album mi je apsolutno fenomenalan

Solo na ovoj pesmi pogotovo. Nije "Firth of Fifth" god-level, ali ono, bar Arkanđel Gabrijel level

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Kompletirao Genesis proleće. Posle Hacketta uživo uhvatio i Peru sa ekipom sinoć, i baš mi bilo lepo veče. U principu sam se žešće ohladio od ovih "masovnih" koncerata, ali ovo mi je leglo. Pogotovo mi ove godine posle Watersa i duple Metalike dozlogrdile gužve i gledanja ekrana sa 100m umesto benda. Ali bre, ovaj čovek bar te masovne stvari radi sa stilom, i lepo je za pratiti po svakom parametru. Da li sve to vredi 50% više (cenu karte) u odnosu na Watersa, to je već drugo pitanje.

Bilo 10ak novih pesama, uglavnom mi se solidno sviđa materijal. Ova stvari mi se izdvojila i kući dok slušah, a i na yt što izbacivao:

Ima par pesama koje još nije izbacio zvanično, a isto mi super uživo. Uglavnom mirnije stvari, "And Still" i "Love Can Heal". U stvari, baš početak drugog seta sa "Darkness" i "Love Can Heal" mi bio najjači momenat celog seta. Gabriel se vokalno super drži, i ne može čovek da se ne smeje dok gleda besmrtnog Levina.
Lista okayish, nisam neki ultra ljubitelj "So"a, a bilo najviše pesama sa njega (mimo i/o). Pogotovo i jer ga već i čuh celog u Bgu. Ali, to masa voli, jebga.

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

50-50 mi je utisak u vezi novog Steveovog albuma. Neke pesme su do jaja, a neke su neverovatno dosadne uprkos kvalitetnom muziciranju, ništa me ne rade, energija erektilne disfunkcije. Takođe mi treba specifično raspoloženje da bih ovo slušao, možda je do toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...