Jump to content

Den Simons


Recommended Posts

pazi gledao sam neke knjige na engleskom kod ortakinje, recimo hari potera... knjiga ima 200strana vise nego nas prevod iskljucivo iz razloga sto su u njihovoj verziji slova ogromna, ko da smo coravi retardi... ja licno volim kad je mali font, a ne slonovska slova i knjiga debela toliko da ne mozes lepo ni da je savijes...

a za prevod jbg bas dosta varira... Ako si citala hyperion znas i sama kako je Skrobonja dobar prevodilac, covek je i sam afirmisani sf pisac i preveo je simonsa za 10ku. Sve to zavisi, ne treba imati tako genericki stav

 

 

edit:

za cene cu ti reci da knjige generalno nikada nisu ovoliko pale i bile ovoliko jeftine... druga je prica o nasim mizernim platama, ali dati za knjigu 10ak evra (a recimo za koncert 30ak) je po meni nista, naravno zavisi i koja knjiga je u pitanju... Izadjem u grad popijem 2 pica i pojedem nesto i to ti je cena knjige...

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi gledao sam neke knjige na engleskom kod ortakinje, recimo hari potera... knjiga ima 200strana vise nego nas prevod iskljucivo iz razloga sto su u njihovoj verziji slova ogromna, ko da smo coravi retardi... ja licno volim kad je mali font, a ne slonovska slova i knjiga debela toliko da ne mozes lepo ni da je savijes...

a za prevod jbg bas dosta varira... Ako si citala hyperion znas i sama kako je Skrobonja dobar prevodilac, covek je i sam afirmisani sf pisac i preveo je simonsa za 10ku. Sve to zavisi, ne treba imati tako genericki stav

 

 

edit:

za cene cu ti reci da knjige generalno nikada nisu ovoliko pale i bile ovoliko jeftine... druga je prica o nasim mizernim platama, ali dati za knjigu 10ak evra (a recimo za koncert 30ak) je po meni nista, naravno zavisi i koja knjiga je u pitanju... Izadjem u grad popijem 2 pica i pojedem nesto i to ti je cena knjige...

 

Slazem se + ako si uclanjen, izadje te jos jeftinije. ;) mada u Laguni jesu bezobrazni, jbt. cekam Vukodava od avgusta/septembra kad je trebao da izadje.

 

A za Teror, videcu, verovatnocu cu prvo da pazarim Hiperion, pa tek ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Laguni ako imas popust ti je svejedno. Oni su stipse, tako da nekog ekstra popusta nema nikad, osim kad pokusavaju da se ratosiljaju starih knjiga koje niko nece, pa ih nude po nekim smesnim cenama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa uclanis se kod njih, tako sto kupis jednu knjigu po regularnoj ceni. Moze bilo koja knjiga, bez obzira koliko kosta. I onda dobijes clansku kartu sa pocetnim popustom od 15%. Ako redovno kupujes njihove knjige (barem jedna u svaka 3 meseca), popust ti se posle svaka 3 meseca povecava za 2% do maksimalnih 25%. Plus ako kupis 3 knjige odjednom, dodaje ti se jos 10% popusta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo tako, i meni sad ova knjiga od 950 izadje 750, a recimo da kupim tri odjednom bilo bi oko 700... ako je to mnogo za Simonsovu knigu (relativno debelu :) ) onda nek ide sve u qurac

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Hyperion mora da se procita, ko bas voli SF ili je lud za grckom mitologijom onda i Ilion-Olimp.

Ove horor-romancice: Pesma boginje Kali, Leto noci, Ukleta zima, Strvinarska zima... to moze slobodno da se preskoci, to su knjige ako bas imate slobodnog vremena...

Mislim da je u zadnje vreme krenuo sa ozbiljnijim romanima, na bazi istorijskih cinjenica sa malom dozom fantastike, kao ovaj Teror, i Drood (o Carlsu Dikensu ako sam dobro video) koji ce nadam se Laguna uskoro da objavi...

 

Fora sa Simonsom je sto kada procitate Hyperion, onda jednostavno zelite da procitate sve sto je napisao :)

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
jao kako je depresivna knjiga. smorila sam se :(

 

 

Nije bitno da li volis SF ili ne. Hyperion moras procitati obavezno. Nisam ni ja neki poseban ljubitelj SF-a ali me je knjiga prosto oduvala!!!!!

 

Nisam kvotovao - nesto se pokarabasilo!

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...