Jump to content

Aerosmith


Recommended Posts

cista komercijala - uostalom sta nije?

 

glupave pjesme - uopste ne znam zasto.... originalne: DA! i imaju stila i jos nesto.... Aerosmith je bio uzor u muzici kod Metalica-e i brojnih drugih bandova a u ovom slucaju ucitelj je nadzivio ucenike!!!!!

 

Nedavno je bilo veliko glasanje na internetu za top 10 bandova svih vremena i prvih 6 je:

1-The Beatles

2 Led Zeppelin

3-Pink Floyd

4-Rolling Stones

5-AEROSMITH*

6-U2*

 

* - jos aktuelni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema o Aerosmithu vec postoji,ali samo da dodam...onaj ko kaze da imaju glupe pesme i da su komercijala nikada nije cuo "Rocks" i "Draw the line".Ta dva albuma su pravi bukvar rock n'roll-a,i zato nemojte misliti da je Aerosmith jedino ono sto rade trenutno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne volim bendove tipa Aerosmith. Tu je vise poziranja nega muzike! Uostalom, svaka njihova pjesma je za jednokratnu upotrebu! Ne znam jednu koja je opstala i koja se i dan danas slusa (sem ljigave "Walk this way")...

 

Willy sine, opet lupas. Fino Lemmy kaze da su ljudi klasika a ti zapeo za komercijalu...

Njihove pjesme nisu za jednokratnu upotrebu zato sto oni nisu Britney Sperms, kapirash? Oni su Aerosmith, pa mnogi heavy i rock bendovi ih navode kao uzore!

Crazy, Crain... Hm... Mnogo toga moze da se radi uz te pjesme... biggrin.gifa:

Amazing, Walk This Way, Dream on... Sramota ako nemas nijedan njihov album! biggrin.gif

Poziranje, jel`? Pa sve je to biznis i bas me briga ako poziraju, ja ih volim. Pa i ne interesuje me kako izgledaju ili poziraju sve dok ih vrtim iznova na plejeru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drago mi je da vam se svidja Aerosmith i ja se slazem da je zadnji album (Just Push Play) bez veze (osim Jaded)....

 

No, po vama, koji je bolji band Aerosmith ili U2? to bi se bas moglo porediti jer pripadaju istom pravcu, isto su godiste (mislim na clanove 50+), oboje su jos aktuelni, prodanih albuma: otprilike isti broj, nagrade: takodjer......

 

Naravno moj izbor je Aerosmith......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako lepa tema,za jako dobar bend.Nesto me je danas mrzelo da postujem,ali ovome ne mogu da odolim biggrin.gif .

 

Vidim,opet se podelila ekipa na one koji ce da pljuju po dotichnoj grupi,i na one koji ce da govore suprotno...E pa,ja spadam u ove druge,i Aerosmith jako puno volim.Sto novo,sto staro.Stagod od njih.A to je tako prvenstveno zbog vokala,koji je zaista fenomenalan...

 

E sad,U2 ili Aerosmith?...Mislim da je odgovor VRLO jasan.Ja U2 nikako,pa ni onda,ne volim.Ali ne kazem da imam nesto protiv njih...Imaju neke pesme koje mi se svidjaju.Ali Aerosmith je Aerosmith.

 

...A "Jaded",iako je njihov noviji materijal,i iako postoji gomila vas koja ce reci "usrana komercijala",chisto me zabole...Jer pesma jebe keve...

 

Ajde,da ne zalazim u detalje sta jos volim od njih...Mene bre treba obuzdati kad se dohvatim tastature:)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se kod Tajlera jedino svidja njegova cerka biggrin.gifsmile.gifsmile.gif

 

Ma zezam se. Nikad ih nisam preterano volio,cak sam ih u nekim slucajevima veoma mrzeo (narocito kad je jedan moj drug koji ih obozava poceo konstantno da ih pusta kad odem kod njega) ali to je samo moje subjektivno misljenje, ne znaci da su objektivno losi, a i mislim da je Willy preterao.

Willy nekako mi ides iz krajnosti u krajnost biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

nihilisto, dok je tebe i mene ti se nikada neces slagati sa mnom! biggrin.gifa: :mrgreen:

 

Ja ne volim pop-rock, ali u tom zanru REM je postigao vrhunac i tu je kraj. Pop je takva muzika - jedna grupa napravi nesto dobro - svi ce da je kopiraju! Tu enma inovacija, te pjesme brzo izblijede. Kad kazem pop muzika mislim na tu muziku u uzem smislu, jer su i metal i rock pop(ularna) muzika, a imamo samo jos klasiku i narodnu...

 

Aerosmith su uvijek bili smijesni (bar meni), a onaj Tyler bi mogao da ide na casove vristanja kod Rob Halforda! biggrin.gifa: :mrgreen:

 

Sto se tice AC/DC - njihov zadnji album nije odlican ali je solidan. Ne bi rekao da su sve na isti kalup, sve imaju onaj AC/DC filing ali nisu iste, cak stavise ovdje su dosta vise i ubalili blues elemenata (u pojedinim pjesmama)!

 

REM nisu MTV populacija jer su samo zapoceli taj sada vec neo pop-rock. Btw, MTV klonovi su samo kanali (npr. VIVA, Bravo)!

 

Aerosmith ce samo da bude jedan od "onih" bendova koji ce samo da sluzi za zabavu, dok ce o umjetnosti moci samo da sanjaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kako i da se slozi sa tobom kada sebe dovodis u kontradikcije!

 

Koji bi to trebao biti vrhunac i gdje je tu umjetnicki kvalitet toliko je bolji od onog koji prezentuje Aerosmith? Uostalom, ako se ne varam, pitanje je bilo za Aerosmith i U2 a ne R.E.M. (i tog totalno antipaticnog celavog homoseksualca - onaj ko je nastran na forumu neka se ne uvrijedi! biggrin.gif )

 

Aerosmith je dobitnik brojnih nagrada (ne onih tipa MTV) gdje je muzicka kvaliteta na prvom mjestu - za pjesme poput Janie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, bolje ne pocinjite pricu s Willyijem. Em ce vam potrositi sate na internetu diskusija s njim em ce vas iznervirati... biggrin.gif

Aerosmith je ostao vijeran rock zvuku i to je istina. Istina je i da ne moze svaki album biti najbolji, jer nisu ni legende svemoguce. Oni su bend koji uvijek ima par hitova s bilo kog albuma.

U2 ima neke strae dobre stvari ali godinama je poceo raditi sranja... Kao i mnogi bendovi. Ne mogu se porediti iz razloga sto ne pripadaju istom zanru.

I na kraju, Aerosmith stvarno volim... Ponekad bi danima mogla slusati Crazy, Cryin`, Amazing... I jos svasta ponesto raditi uz te stvari... biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedina stvar od aerosmith-a koju sam cuo (citaj:slusao) je ona iz filma Armagedon, gotivna baladica, mada nista posebno...

 

Izvini, a sta si ti slusao kad si bio mali?

Ja sam krenula sa Sarajevskim slagerom `83., `84., pa onda Kolibri, Branko Kockica, Aca Postar i tako to, a onda smo moje seke i ja opasno navalile na Bon Jovija, Scorpionse, Aerosmith...

Jebi ga, to nekako dodje ko obavezno stivo prije nego se predje na neki tezi zvuk, jer ipak su oni stari bend, od njih su mnogi ucili, a mnogi ih i danas navode kao uzore.

Nista licno, ali meni je ponekad smijesno kad neko kaze da slusa metal (i slusa, sto je istina) a recimo nije cuo nista od Deep Purple, Zeppelina, Black Sabbatha, Aerosmith... Mislim da su ti metalci mnogo propustili u svom slusanju metala, mada nikad nije kasno.

I Don`t Want to Miss A Thing - tako se valjda zove ova stvar iz Armagedona. Nije nista posebna po meni, imaju oni mnogo boljih stvari (citaj: Dream On).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini, a sta si ti slusao kad si bio mali?

Ja sam krenula sa Sarajevskim slagerom `83., `84., pa onda Kolibri, Branko Kockica, Aca Postar i tako to, a onda smo moje seke i ja opasno navalile na Bon Jovija, Scorpionse, Aerosmith...

Jebi ga, to nekako dodje ko obavezno stivo prije nego se predje na neki tezi zvuk, jer ipak su oni stari bend, od njih su mnogi ucili, a mnogi ih i danas navode kao uzore.

Nista licno, ali meni je ponekad smijesno kad neko kaze da slusa metal (i slusa, sto je istina) a recimo nije cuo nista od Deep Purple, Zeppelina, Black Sabbatha, Aerosmith... Mislim da su ti metalci mnogo propustili u svom slusanju metala, mada nikad nije kasno.

I Don`t Want to Miss A Thing - tako se valjda zove ova stvar iz Armagedona. Nije nista posebna po meni, imaju oni mnogo boljih stvari (citaj: Dream On).

 

pazi ja sam kao klinac svasta slusao, od domaceg roka (tipa Corba, Bajaga, Pusenje, preko hip-hop/repa, pa do Guns-a... Aerosmith, Boj Jovi, Scorpionse, Deep Purple, Black Sabbath nikad nisam slusao - cuo sam tu i tamo koju pjesmu. ustvari lazem imam jedan album od Porple-a biggrin.gifbiggrin.gif .... uglavnom to sto cujem cujem na radiju, kada nemam svoje muzike pored sebe... inace ne mislim da sam ista propustio... po mene ti bendovi su vrijedni postovanja, ali zaista ne zalim sto ih nisam slusao i nije me puno briga za to, jer se ne volim inace vracati u proslost a samim tim i muziku koja je bila, vise sam okrenut novijim vrstama muzike.

 

kako sam poceo slusati metal??

 

e pa fino, u to vrijeme sam slusao rap i trance vecinom i prijatelj je dosao da prespava kod mene (izlazili smo u grad) i imao je u torbi - Nirvanu, Morbid Angel, Fear Factory, Sepulturu, Death, Clawfinger i Deftonese...

ja sam ga zamolio da mi ostavi da preslusam i eto, zavolio sam tu vrstu muzike, mada je prva kaseta koju sam poslusao od ovih bila od DEATH-a !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini, a sta si ti slusao kad si bio mali?

Ja sam krenula sa Sarajevskim slagerom `83., `84., pa onda Kolibri, Branko Kockica, Aca Postar i tako to, a onda smo moje seke i ja opasno navalile na Bon Jovija, Scorpionse, Aerosmith...

Jebi ga, to nekako dodje ko obavezno stivo prije nego se predje na neki tezi zvuk, jer ipak su oni stari bend, od njih su mnogi ucili, a mnogi ih i danas navode kao uzore.

Nista licno, ali meni je ponekad smijesno kad neko kaze da slusa metal (i slusa, sto je istina) a recimo nije cuo nista od Deep Purple, Zeppelina, Black Sabbatha, Aerosmith... Mislim da su ti metalci mnogo propustili u svom slusanju metala, mada nikad nije kasno.

I Don`t Want to Miss A Thing - tako se valjda zove ova stvar iz Armagedona. Nije nista posebna po meni, imaju oni mnogo boljih stvari (citaj: Dream On).

 

pazi ja sam kao klinac svasta slusao, od domaceg roka (tipa Corba, Bajaga, Pusenje, preko hip-hop/repa, pa do Guns-a... Aerosmith, Boj Jovi, Scorpionse, Deep Purple, Black Sabbath nikad nisam slusao - cuo sam tu i tamo koju pjesmu. ustvari lazem imam jedan album od Porple-a biggrin.gifbiggrin.gif .... uglavnom to sto cujem cujem na radiju, kada nemam svoje muzike pored sebe... inace ne mislim da sam ista propustio... po mene ti bendovi su vrijedni postovanja, ali zaista ne zalim sto ih nisam slusao i nije me puno briga za to, jer se ne volim inace vracati u proslost a samim tim i muziku koja je bila, vise sam okrenut novijim vrstama muzike.

 

kako sam poceo slusati metal??

 

e pa fino, u to vrijeme sam slusao rap i trance vecinom i prijatelj je dosao da prespava kod mene (izlazili smo u grad) i imao je u torbi - Nirvanu, Morbid Angel, Fear Factory, Sepulturu, Death, Clawfinger i Deftonese...

ja sam ga zamolio da mi ostavi da preslusam i eto, zavolio sam tu vrstu muzike, mada je prva kaseta koju sam poslusao od ovih bila od DEATH-a !

 

COOL! biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi ja sam kao klinac svasta slusao, od domaceg roka (tipa Corba, Bajaga, Pusenje, preko hip-hop/repa, pa do Guns-a... Aerosmith, Boj Jovi, Scorpionse, Deep Purple, Black Sabbath nikad nisam slusao - cuo sam tu i tamo koju pjesmu. ustvari lazem imam jedan album od Porple-a biggrin.gifbiggrin.gif .... uglavnom to sto cujem cujem na radiju, kada nemam svoje muzike pored sebe... inace ne mislim da sam ista propustio... po mene ti bendovi su vrijedni postovanja, ali zaista ne zalim sto ih nisam slusao i nije me puno briga za to, jer se ne volim inace vracati u proslost a samim tim i muziku koja je bila, vise sam okrenut novijim vrstama muzike.

 

kako sam poceo slusati metal??

 

e pa fino, u to vrijeme sam slusao rap i trance vecinom i prijatelj je dosao da prespava kod mene (izlazili smo u grad) i imao je u torbi - Nirvanu, Morbid Angel, Fear Factory, Sepulturu, Death, Clawfinger i Deftonese...

ja sam ga zamolio da mi ostavi da preslusam i eto, zavolio sam tu vrstu muzike, mada je prva kaseta koju sam poslusao od ovih bila od DEATH-a !

 

Pa slusaj, makaze moje, to ti je kao da ucis jednacine 3 stepena i kompleksne brojeve a jos nisi savladao sabiranje i mnozenje!!!!

 

A druga stvar, kako mozes ocijeniti nesto kada istog ne poznajes. Kazes da ne volis Aerosmith a zatim da znas samo jednu njihovu pjesmu...:? :x Dakle?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa slusaj, makaze moje, to ti je kao da ucis jednacine 3 stepena i kompleksne brojeve a jos nisi savladao sabiranje i mnozenje!!!!

 

A druga stvar, kako mozes ocijeniti nesto kada istog ne poznajes. Kazes da ne volis Aerosmith a zatim da znas samo jednu njihovu pjesmu...:?  :x Dakle?!

 

uvijek sam imao 2 iz matematike :mrgreen::mrgreen:

pa ne volim ih, jer sam cuo jednu pjesmu i nista posebno, a nacuo sam na radiju ili na tv-u jos njihovih pjesama... ukratko - KOMERCIJALA - BALADE - MTV - PARE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa slusaj, makaze moje, to ti je kao da ucis jednacine 3 stepena i kompleksne brojeve a jos nisi savladao sabiranje i mnozenje!!!!

 

A druga stvar, kako mozes ocijeniti nesto kada istog ne poznajes. Kazes da ne volis Aerosmith a zatim da znas samo jednu njihovu pjesmu...:?  :x Dakle?!

 

uvijek sam imao 2 iz matematike :mrgreen::mrgreen:

pa ne volim ih, jer sam cuo jednu pjesmu i nista posebno, a nacuo sam na radiju ili na tv-u jos njihovih pjesama... ukratko - KOMERCIJALA - BALADE - MTV - PARE

 

Ok, to stoji sto si rekao/napisao velikim slovima. Ali to ne znaci da bend nema kvalitet. Sta, kao sad cemo da slusamo samo totalni underground?

Mislim da to nema mnogo veze. Ja volim i Bon Jovija a on je bas u tom fazonu vise nego Aerosmith. Ipak, volim da ih slusam jer imaju dobrih stvari a naravno imaju i sranja kao i mnogi "tezi" underground bendovi.

I ne rade oni samo balade...

Kad preslusas prve albume Aerosmith onda ce ti biti jasno koliki je njihov doprinos heavy muzici uopste i tek tada se javi na forum pa diskutuj.

A ne "cuo sam onu stvar iz Armagedona i sve je to MTV i pare..."

Grijesis sinko, grdno grijesis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, to stoji sto si rekao/napisao velikim slovima. Ali to ne znaci da bend nema kvalitet. Sta, kao sad cemo da slusamo samo totalni underground?

Mislim da to nema mnogo veze. Ja volim i Bon Jovija a on je bas u tom fazonu vise nego Aerosmith. Ipak, volim da ih slusam jer imaju dobrih stvari a naravno imaju i sranja kao i mnogi \"tezi\" underground bendovi.

I ne rade oni samo balade...

Kad preslusas prve albume Aerosmith onda ce ti biti jasno koliki je njihov doprinos heavy muzici uopste i tek tada se javi na forum pa diskutuj.

A ne \"cuo sam onu stvar iz Armagedona i sve je to MTV i pare...\"

Grijesis sinko, grdno grijesis...

 

necemo slusati samo underground, ali komercijalu treba zaobilaziti!

ti volis ih, ok, ali ja ne...

Aerosmith heavy??? 8O 8O

ne grijesim, vjeruj mi... i nemoj da trpas to smece medju heavy :x

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, to stoji sto si rekao/napisao velikim slovima. Ali to ne znaci da bend nema kvalitet. Sta, kao sad cemo da slusamo samo totalni underground?

Mislim da to nema mnogo veze. Ja volim i Bon Jovija a on je bas u tom fazonu vise nego Aerosmith. Ipak, volim da ih slusam jer imaju dobrih stvari a naravno imaju i sranja kao i mnogi \"tezi\" underground bendovi.

I ne rade oni samo balade...

Kad preslusas prve albume Aerosmith onda ce ti biti jasno koliki je njihov doprinos heavy muzici uopste i tek tada se javi na forum pa diskutuj.

A ne \"cuo sam onu stvar iz Armagedona i sve je to MTV i pare...\"

Grijesis sinko, grdno grijesis...

 

necemo slusati samo underground, ali komercijalu treba zaobilaziti!

ti volis ih, ok, ali ja ne...

Aerosmith heavy??? 8O 8O

 

ne grijesim, vjeruj mi... i nemoj da trpas to smece medju heavy :x

 

 

jao, kako lupas..... jao kako se blamiras pred svima!!!!! Pa zar je moguce da jedna osoba moze biti tako uvjerena u svoje misljenje a da prije toga nije dala za shodno da sazna nesto o tome o cemu tvrdoglavo i bez ikakvih argumenata prica!!!!! Aerosmith, u prvoj i drugoj dekadi postojanja (no i kasnije) je pravi heavy-rock bend..... Pa molim te poslusaj albume poput Rocks, Toys in the attic,..... te pjesme poput Sweet Emotion, Back in the saddle (!!!!), Last Child...... da ne nabrajam....

 

Stvarno ne mogu da vjerujem!!!! I jos nazvati bend koji su svi na svijetu priznali kao nezaobilaznu instituciju u istoriji (i jos je kroje) rock muzike smecem je zlocin!!!! No, tjesi me cinjenica da cu te rijeci izgovorene iz usta jednog nepoznavaoca i mogu da mu oprostim zbog neznanja!!!!!! :x

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...