Jump to content

Svemir


hypnos

Recommended Posts

jesmo sami u svemiru?

je li bilo kakvih nagovjestaja u proslosti da postoji i neka druga civilizacija osim nas?

 

jedna planeta kao sto je zemlja gdje jedino na njoj ima uslova za zivot u jednoj galaksiji a koliko ih samo ima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa posto ne znamo koliki je svemir, a da je jaaaako veliki - to je sigurno, koja je poenta da smo jedini stvorovi? Mora da ima jos nekoga, tamo negde, daleko. E sad, da li su zeleni, imaju li 10 pari ociju ili pak usiju i tri noge i slusaju li oni uopste metal... :zeleni:

 

 

 

Ono sto meni nije jasno je zasto ljudska rasa smatra za normalno da su ta druga bica pametnija od nas?

Edited by MissDickinson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto meni nije jasno je zasto ljudska rasa smatra za normalno da su ta druga bica pametnija od nas?

Pa prosto je.

Ako oni dođu pre do nas, nego mi do njih, ne mora da znači da su pametniji, ali su sigurno razvijeniji.

 

Inače, ima na you-tubeu par dobrih (i zastrašujućih) klipova gde može da se vidi koliko smo "veliki":

- Planets and Stars in Scale

- How big is the Universe?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se cela vaseljena uprla da stvori život na samo jednoj planeti, e onda stvarno vala :lol: Verujem da ima života osim na Zemlji. Sad, pitanje je gde i kada? Pošto je i vreme relativna stvar jel' te...

 

Iako filmovi predstavljaju vanzemaljce kao zlo, možda nije sve tako kako mi mislimo. Počev od antičkih naroda (kao što su Maje, npr. Njih često pominjem jer su mi strašno "dragi") pa do danas, narodi i civilizacije beleže misteriozne posete "malih zelenih". Pa ako su toliko zli i krvožedni, što nas ne potamaniše do sada?

 

Mislim da je čovek još na nižem stupnju svesti da bi shvatio sva čudesa univerzuma, pa se ponaša kao naši daleeeki preci, koji nisu razumeli šta je to munja i odakle dolazi ta zastrašujuća, nebeska sila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko ima samo galaksija,i ima li kraja uopste?

moze li da se izajde na neki kraj svemira....

Naravno da nema i naravno da ne može da se izađe na kraj nečega što nema kraja.

 

Mnogi kažu da je ljudima problem da shvate da svemir nema kraj. To nije tačno po mom mišljenju. Ljudima je problem da shvate da svemir ima kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odacu vam jednu tajnu.

Ja sam sa Sirijusa, tj. moje svetlosno bice dolazi iz tog sistema, a blizak mi je i Orion, odatle imam neke rodjake, kazu.

 

Tu sam da posmatram. Moja uloga i nije toliko vazna, koliko nekih mojih drugih zemljaka, koji su se pojavljivali u istoriji vase rase.

 

Zeg-bua - el- manni9e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo male zanimljivosti,davno je u jednom dnevnom listu izlazio feljton koji sam pratio...

 

Mi ne vidimo zvijezde,nego svjetlost koja od zvijezde putuje ka nama. Tako da je velika vjerovatnoca da se neka zvijezda ugasila prije milion godina,da vise ne postoji,ali "mi je i dalje vidimo",odnosno vidimo samo njenu svjetlost,koja putuje milionima godina brzinom od 385000 km/s. To je otprilike udaljenost od Mjeseca do Zemlje.

 

Znaci...

1 svjetlosna sekunda= Razdaljina od Zemlje do Mjeseca

 

1 svjetlosna godina= 31 536 000 svjetlosnih sekundi.

 

Posto pricam o milionima svjetlosnih godina,pomnozite ovu zadnju cifru sa milion i dobicete otprilike predstavu o kojoj razadljini govorim. :meshuggah:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali jbt! Prvo pitanje vezano za svemir je da li postoje vanzemaljci! :udri:

To je licni stav! Ja nisam videla nijednog, al ne mogu da mislim da smo jedini u svemiru pored toliko drugih ne samo planeta, nego galaksija uopste!

Svemir je zanimljiv zbog drugih stvari. Zbog sila i procesa koji ne postoje na Zemlji i samim tim mi je teze da ih shvatim! A onda nebule! Kako su samo lepe! I cudne. Najbliza nama se "ugasila" pre oko 6000 godina, a i dalje je vidimo! Neutronske zvezde, i to je prica za sebe! Mozete li da zamislite materijal cija zapremina koja staje u kafenu kasicicu tezi tonu i vise?

A onda teorije o sirenju svemira i sta sve moze da proistekne iz toga. Po jednoj teoriji nastaje "efekat harmonike", po drugoj nastupa cepanje prostor/vremena! Sta dodjavola?!

To je zanimljivo u vezi svemira, pustite jebene vanzemaljce da nas nadju, posle cemo razglabati o njima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj da! Zaboravljam se! :)

Bese to sajentoloska teorija da su ljudi zamorci, tako nesto? Kao "posadili" su nas na Zemlju i sad gledaju sta cemo da uradimo. Kao Maje su ih provalili, pa su zato zbrisani, da ne upropaste ogled. I sve je kao u filmu Matrix. Kazu jos da su Teslu poslali ovamo, da je on bio njihov, zato sto smo mnogo spori i glupi i dok se ne razvijemo oni bi se smorili! Zato nam dadose struju da se igramo :)

Pa, Varg, koji je plan? Sta cete da nam uradite posle 2012? :)

I da, pozdravi mi Teslu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek nikada nece moci da putuje otvorenim svemirom,postoji mnogo prepreka.Prva i najveca je kosmicka radijacija od koje nema zastite.Druga je ta da bi dug boravak u bestezinskom stanju poremetio ljudima centar za ravnotezu,kosti bi im postale krte i lomljive.Sve bi to uticalo na rad organizma nepovoljno naravno.Tako da je najbolje da se covek 'mani' corava posla i istrazuje iz svog 'dvorista'

 

Najsvetlije nebeske skupine poznate danasnjici su takozvani Kvazari,od kojih su 'najslabiji' 5 biliona puta svetliji od sunca.

Tu su neutronske zvezde,njihov nastanak je prilicno zanimljiv,ja sam se nacitao ovih sranja,gomile enciklopedija pa bi mogao da pisem naucne radove na ovu temu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj da! Zaboravljam se! :)

Bese to sajentoloska teorija da su ljudi zamorci, tako nesto? Kao "posadili" su nas na Zemlju i sad gledaju sta cemo da uradimo. Kao Maje su ih provalili, pa su zato zbrisani, da ne upropaste ogled. I sve je kao u filmu Matrix. Kazu jos da su Teslu poslali ovamo, da je on bio njihov, zato sto smo mnogo spori i glupi i dok se ne razvijemo oni bi se smorili! Zato nam dadose struju da se igramo :)

Pa, Varg, koji je plan? Sta cete da nam uradite posle 2012? :)

I da, pozdravi mi Teslu!

 

Previse si rekla, moracemo da te kidnapujemo i izbrisemo nesto memorije sa harda, ali ne brini, nista ne boli ;)

Tesla uzvraca pozdrav i porucuje Srbima: ''Pamet u glavu!''

 

A za neke dalje planove ne smem da govorim, nije mi to nadleznost..ja sam samo mirovni posmatrac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...