Jump to content

Love Hunters


Runner

Recommended Posts

Kako se to obicno kaze na pocetku: „pretrazih citav forum i ne nadjoh temu o ovome bendu“.

 

Dakle, danas nepostojeci novosadski bend Love Hunters, po mom misljenju jedan od najupecatljivijih domacih bendova koji su isplivali na povrsinu tokom zadnje decenije proslog vijeka. Mahom cvrst i povremeno distorziran zvuk, specifican vokal Milana Mumina i poprilicno hermeticni tekstovi inspirisani razlicitim zivotnim temama bi bile osnovne karakterisitke ovog benda. Formirani u Novom Sadu jos krajem 80-ih, svoju punu afirmaciju na domacoj alternativnoj rock sceni dozivljavaju polovinom 90-ih.

 

Diskografija:

1994 – Everclassic

1995 – Oh, Evolution

1995 – Total Rickverzzo (stari demo snimci)

1996 – Donau (CD sa prva dva albuma)

1996 – Live Hunters – Out of Tune

1997 – Azimuth

2000 – Harley Krishna

2002 – One Hunt (album sa obradama)

2004 – Live in Bistro

 

lovehuntersen0.jpg

 

Prestali su sa radom 2005. godine. Frontmen Milan Mumin danas zivi u Njujorku, gdje ima neku svoju ekipu sa kojom svira po tamosnjim klubovima. Proslog ljeta je kratko boravio u Srbiji, pa je sa ovdasnjim muzicarima nastupio i na Exit-u.

 

www.myspace.com/muminmilan

www.lovehunters.co.yu

 

Ziveli jednu tauzendku!

 

:pivopije:

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Runner:sreca tvoja pa ne visis na ovom pod-forumu toliko,pa da ti progledam kroz prste (editvoan je pod-naslov)...

 

 

 

Od Love Hunters-a su mi OK prva 2 albuma,cak su mi jedni od retkih domacih bendova koji su mi se svideli (dovoljno toliko da kupujem njihove kasete,idem na njihove koncerte...) :bigblue:

Ono "a pa-la-la-la-la-laaaaaaaaaa" iz Street Life-a im je legendarno (svako valjda ko je cuo za Love Hunters zna za taj deo) :)

 

Mocna mi je njihova stvar There Is Something In The Dark.Cak me je ona i privukla da pocnem da ih slusam :da: Kad sam je prvi put cuo na njihovom koncertu u ZR-u ucinilo mi se da je neka sasvim druga pesma i da su je oni obradili,sto me je odusevilo tada i tako sam poceo da ih slusam :)

 

 

Posle vec sa onim albumu od recikliranog papira (valjda Azimuth),kad su vec poceli da prosipaju neke politicke fore,a nekako i stil promenili,mi se nisu toliko svideli :no:

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Runner:sreca tvoja pa ne visis na ovom pod-forumu toliko,pa da ti progledam kroz prste (editvoan je pod-naslov)...

 

Ok, skontao sam kasnije tu foru u pravilima.

 

Posle vec sa onim albumu od recikliranog papira (valjda Azimuth),kad su vec poceli da prosipaju neke politicke fore,a nekako i stil promenili,mi se nisu toliko svideli

 

Jeste, to je taj album "Azimuth", sa tankim papirnim omotom. Meni je to bas dobar album, ako ne i omiljeni od Huntersa, jer su tu dobro napanjili gitare, a tu je i ona polu-balada "There", za koju je napravljen zanimljiv spot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ni ne znam za to izdanje :ph34r:

 

Jeste, to je taj album "Azimuth", sa tankim papirnim omotom. Meni je to bas dobar album, ako ne i omiljeni od Huntersa, jer su tu dobro napanjili gitare, a tu je i ona polu-balada "There", za koju je napravljen zanimljiv spot.

Ne znam,kad je izasao taj album (posle uspeha predhodna 2 i posle njihovog probijanja) ovaj treci mi je bio...nekako razocaravajuci...

 

Nekako su se promenili i vise mi nije bilo to - to :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

U diskografiji koju si naveo nedostaje njihovo prvo izdanja, poznato kao "nulti album" pod imenom "There's No Centuries", obajvljen 1988. samo na kaseti.

de se ovog seti...izaslo je samo na kaseti,da,secam se da sam citao loknerovu recenziju u tadasnjem pop rocku,cini mi se da ih je opisao kao prosecan bend,tako nesto.koliko se secam,nijedna pesma odatle nije posle svirana

 

ne znam sto sam napisao ono za pesme,nesto sam pomesao :redface: dakle:

 

THE LOVE HUNTERS iz Novog Sada su jos jedan sastav koji se pojavio u ediciji Mr.Montenegra.Kompozicije su im na engleskom jeziku,no muzicki nisu narocito zanimljivi.Opus THE LOVE HUNTERSa sastoji se od uglavnom laganijih i opustenijih numera,no ne verujem da bi se,ukoliko biste ih culi,kod vas pojavila zelja da kasetu premotate na pocetak jos koji put.

Nije bas sjajno,ali dobro-nastavili su da rade,pa su se i popravili

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Nekadašnji lider Love Huntersa će u četvrtak, 26. februara, održati koncert u Living Roomu.

 

Mumin će sa pratećim bendom Undercover Maniacs svirati hitove Huntersa i neke nove pesme sa albuma snimanog u Njujorku, koji bi trebalo da bude objavljen uskoro.

 

Cena ulaznice je 200 dinara, a početak u 22.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Знао сам да ћеш ми помоћи. То само Талви може. :)

Имам га негде на дисковима, али ко сад то да чепрка.

Ај, ако ти није тешко, накачи кад си слободан.

 

И мени најдража ствар од њих.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...