Jump to content

Jasenovac


Bata Trokrilni

Recommended Posts

Šta mislite o ovom zloglasnom logoru smrti iz Drugog svetskog rata i koliko je poznavanje i priznavanje istine o njemu bitno za međusobne odnose Srba i Hrvata? Ja bih počeo sa jednim komentarom na često navođenu trvdnju od strane antikomunista, da je u vreme SFRJ istina o ovom logoru i ustaškom genocidu nad Srbima navodno zataškavana, što je NOTORNA LAŽ. Naprotiv, u svim udžbenicima istorije i enciklopedijama iz socijalističkog perioda stoji da je u Jasenovcu stradalo 700 hiljada Srba, Jevreja i Roma. U novim udžbenicima za srednju školu u Srbiji stoji cifra od 500 hiljada (a mislim da ne treba da pominjem šta piše u hrvatskim udžbenicima). Kao što vidimo, ne samo da je u vreme socijalizma priznavan zločin u Jasenovcu, već je naglašavana njegova masovnost (možda čak i preuveličavan broj žrtava). I onda smo mi socijalisti navodno antisrbi, skrivamo zločine nad Srbima, a istina je sledeća - da je zločin u Jasenovcu bio pre svega NACISTIČKI zločin protiv naroda koje su hrvatske ustaše smatrale inferiornim. U vreme socijalizma negovana je uspomena na žrtve nacizma i antifašističku borbu, dok je danas drugačije - stavovi bliski nacizmu se tolerišu, dok se sećanje na antifašizam zatire (pogledajte samo promene naziva ulica), a saradnici nacista proglašavaju za borce protiv njih. I posle ti koji to rade MENI kažu kako sam anti-Srbin, a ja sam mnogo veći neprijatelj ustaštva nego oni, jer je ustaštvo nacizam, pa je logično da ni srpski nacisti nisu daleko od njega.

 

Lepo su govorili pametni ljudi kad je počinjao rat 1991: "Neka se ustaše i četnici pošalju na pusto ostrvo i neka se tuku i međusobno poubijaju do poslednjeg, a narod neka ostave na miru da živi u slozi". Kamo sreće da je tako i bilo. Onda danas ne bismo poricali ni Jasenovac, ni Aušvic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Ono što su komunisti uradili jeste da su IZJEDNAČILI ČETNIČKE SA USTAŠKIM ZLOČINIMA, iako je prvih bilo 20 puta manje. Isto se ponovilo sa Maspokom i srpskim liberalima, kao da liberali imaju neke veze sa nacistima.

 

Ti isti komunisti su poslali maloljetne Srbe na Sremski front da izginu kako bi se broj Srba u odnosu na druge narode uravnotežio. Dalje uravnoteženje je definisao Đilas u listu Politika 1945. godine, govoreći da bi trebalo da se sve nacije ograniče na nekih 4-5 miliona, to jest da se, kako i sama Hana Arent govori o Lenjinu, sprovede taktika u kojoj će se ''izmisliti što je više moguće novih nacija'', i to ona tvrdi u knjizi ''Izvori totalitarizma''.

 

Na takav isti način, izmišljajući kojekakve posebnosti tipa Kosmeta, Vojvodine, Crne Gore, Makedonije od srpske nacije su napravili danas 4 nacije (CG, Makedonija, Bosna i sama Srbija) i dvije posebnosti - Kosmet, koji postade neslovenska nacija, i polunaciju Vojvodinu. To je, reče Đilas, pravi put ka ''jugoslovenstvu''. Naravno ovakvo identitetno razbijanje hrvatske nacije mu nije padalo na pamet, čak naprotiv - tamo su se tolerisali nacistički izlivi tokom čitavog trajanja SFRJ, a npr Štedimlija je učestvovao u pravljenju Opće jugoslovenske enciklopedije, pisane u Zagrebu sedamdesetih godina, i to mu je omogućio Miroslav Krleža.

 

 

Ja nisam ni četnik ni partizan, ali pogotovo nisam - komunista. Srbin, poslije svega, ne može da bude komunista a da bude normalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno je da je taj logor zlo i da se ne resavaju stvari nego guraju ispod tepiha, najpre od nasih seljacina, trebalo im je 40 godina da 'pokrenu' tuzbu... Kandise mi pocetni paragraf, ali ne znam sta vise da kazem na ovu temu - to oko Srba nacista je druga i veoma diskutabilna tema, i razgranicio bih sa hrvatskim nacistima. Sve u svemu bilo je i vise zrtava, Srba najvise, kao i na svim ostalim sukobima/konfliktima, gde smo mi poturani u smrt najvise!

 

Sto se tice Cetnika i Ustasa, nikako se ne mogu izjednacavati, a ono o pustom ostrvu je sranje - zna se ko je gori, a cetnicima su os nakacili nepotrebne epitete... U svakom sukobu imas zlocince, ali ne mozes bivsu kraljevsku gardu stavljati u neki kos sa ljudima koji nas genetski mrze i ponose se time da su Ustase i kurci palci, sto je u ovom slucaju vecina Hrvatskog naroda (ne racunam u ovu grupu Kordunase, Licane, Dalmatince i ostale, iako je i medju njima bio veoma nizak broj istih)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jasenovac, nacistički, da.

 

nemam utisak da je skrivan, niti to niti bilo šta drugo što bi komunistima dalo potkrepljenje za "SF-SN"

 

stradalo mi je tamo dosta familije sa ćaletove strane. da nije bilo poricano nikada, dokaz je da postoji i knjiga sa imenima žrtava, i to još odavno. mada mi se čini (ako ne grešim...) da ta knjiga nosi datum koji je svežiji od toliko značajne 1980.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo nešto da dodam

 

nismo ga propagirali, kao što jevreji propagiraju (ružna je reč ali DA to rade) holokaust, to je inače naša crta da tako lako zaboravljamo tj ne prezentujemo svetu celu istinu... važno je da mi znamo a šta posle sa time radimo... ništa. kao što sam gore napisala nije bio skrivan, ali nije bio ni propagiran. srpski PR sucks.

 

 

evo pa čitajte

https://cp13.heritagewebdesign.com/~lituchy...asjasenovac.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

da je bilo ikakvog razuma,ne bi mogao Štedimlija da učestvuje u pisanju Jugoslovenske enciklopedije, i da radi u Jugoslovenskom leksikografskom zavodu.

 

A ne bi ni Mesić nikad postao predsjedavajući predsjedništa SFRJ, kad mu je djed ustaša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što su komunisti uradili jeste da su IZJEDNAČILI ČETNIČKE SA USTAŠKIM ZLOČINIMA, iako je prvih bilo 20 puta manje. Isto se ponovilo sa Maspokom i srpskim liberalima, kao da liberali imaju neke veze sa nacistima.

 

Ti isti komunisti su poslali maloljetne Srbe na Sremski front da izginu kako bi se broj Srba u odnosu na druge narode uravnotežio. Dalje uravnoteženje je definisao Đilas u listu Politika 1945. godine, govoreći da bi trebalo da se sve nacije ograniče na nekih 4-5 miliona, to jest da se, kako i sama Hana Arent govori o Lenjinu, sprovede taktika u kojoj će se ''izmisliti što je više moguće novih nacija'', i to ona tvrdi u knjizi ''Izvori totalitarizma''.

 

Na takav isti način, izmišljajući kojekakve posebnosti tipa Kosmeta, Vojvodine, Crne Gore, Makedonije od srpske nacije su napravili danas 4 nacije (CG, Makedonija, Bosna i sama Srbija) i dvije posebnosti - Kosmet, koji postade neslovenska nacija, i polunaciju Vojvodinu. To je, reče Đilas, pravi put ka ''jugoslovenstvu''. Naravno ovakvo identitetno razbijanje hrvatske nacije mu nije padalo na pamet, čak naprotiv - tamo su se tolerisali nacistički izlivi tokom čitavog trajanja SFRJ, a npr Štedimlija je učestvovao u pravljenju Opće jugoslovenske enciklopedije, pisane u Zagrebu sedamdesetih godina, i to mu je omogućio Miroslav Krleža.

 

 

Ja nisam ni četnik ni partizan, ali pogotovo nisam - komunista. Srbin, poslije svega, ne može da bude komunista a da bude normalan.

 

:da::da::da:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

komunisti su sakrivali namerno celu pricu o jasenovcu da bi se odrzalo bratstvo i jedinstvo.kao dokaz da vam kazem jel ste ikada gledali partizanski film u kome se partizani bore protiv ustasa u celom filmu???nista a sta mislite zasto?

 

komunisti su saradjivali sa ustasama pre rata a i za vreme drugog svetskog rata.tita nije bilo briga za stradanje srba u jasenovcu

Share this post


Link to post
Share on other sites

tačno da nije

bolelo ga je uvo pa normalno

 

bila sam na sajtu i ukucam kevino devojačko prezime

bog te smazo koliko mi je familije tamo izginulo. više nego što sam mislila. MNOGO više. moram majci da pošaljem link da proveri ko nam je sve bio u srodstvu od tih jadnih ljudi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sa Sremski frontom su hteli da uravnoteze odnos Srba sa ostalim narodima :)

Takve gluposti mozes samo kod revizioniste Prometeja da procitas :)

 

Jer na nasem wikiju sam nasao sledece

 

http://sr.wikipedia.org/sr-el/Сремски_фронт

 

U uvodnim borbama i u proboju Sremskog fronta od 3. do 13. aprila gubici Prve armije iznosili su: 1.713 poginulih, 5.948 ranjenih i 53 nestala borca. Za to vreme, nemačke snage imale su 9.512 ubijenih, 3.273 ranjena i 5.427 zarobljenih vojnika, podoficira i oficira.

 

Tokom borbi na Sremskom frontu od 172 dana ukupno je poginulo oko 13.000 boraca Narodnooslobodilačke vojske (utvrđeno imenom i prezimenom, a podaci nisu konačni), zatim 1.100 boraca Crvene armije, 623 borca Bugarske narodne armije i 163 borca brigade "Italija".

 

Sa druge strane i Nemci su kako vidimo imali takodje velike gubitke-9 i pol k mrtvih i skoro 6k zarobljenih-malo li je

BTW cifre kazu daje tokom rata bilo 350000 poginulih boraca NOP-a i jos 400000 ranjenih i nestalih a koliko vidim gubici na isto tako velikoj bitci kao sto je Neretva su bili 10k partizana i jos 2k nestalih pa vi gledajte kao se u sve to uklapa Sremski Front sa svojim brojkama ;)

 

A sto se Jasenovca tice-strasno je to bilo

Brojke se vrte oko cifre 500000 mada zapravo nema pouzdanih informacija-imam kuci odlicnu knjigu o Jasenovcu(pisao ju je jedan Hrvat-inace pristalica NOP-a)pa cu morati malo da obnovim gradivo ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

inače, da nije bilo gubitaka u svjetskim ratovima, srpska nacija bi danas brojala 27 miliona ljudi. Dakle, ubijanjem 2,5 miliona u dva rata (a Jasenovac i Sremski front su dvije strane iste antisrpske medalje i samo nastavak terora iz Prvog svjetskog rata kada je Tito pucao na srpsku vojsku) poslije tri generacije riječ je o 15-16 miliona nerođenih Srba, što je više nego koliko ih ima danas na planeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proboj Sremskog Fronta je trajao 172 dana(oktobar 1944 pa do pocetka aprila 1945.) a bitka za Neretvu oko mesec dana(od 9.2. do 15.3.1943. godine)

 

Sremski front gubici za 172 dana sto je skoro 6 meseci su bili 13k mrtvih

Neretva gubici za mesec dana oko 10k i 2k nestalih

 

Mislim-logika nije jaca strana nekima ovde ocigledno :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

to je 13 000 REPRODUKTIVNO SPOSOBNE POPULACIJE, budalo... nisu babe i djedove ubijali, već osnivače novih porodica.. to je 13 000 novih porodica, poslije dvije generacije danas bi to moglo biti i 100 000 porodica koje ne postoje, nikad nisu zasnovane, nikad rođene. Ti si kreten dečko, bolje da probaš da diplomiraš prije 28. godine, da ne ispadne da ću ja i da doktoriram prije nego što ti osnovne studije završiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jadan Filozofski Fakultet kada takvi debili na njemu pisu doktorate :)

Evo covek postaje uskoro i doktor :) (pitam se cega-mlacenja prazne slame,mozda? :)) a za raspravu na yumetalu ispada da nekako ne koristi svoje neiscrpno znanje vec neki tamo google i desnicarske sajtove :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

tačno, ja sam visočka škola, Maca je odustao u trećem semestru... bolje ti je da radiš diplomski, pošto da statistički brojiš izgubljene generacije očigledno ne znaš, a za broj žrtava Sremskog fronta reference ti je wikipedia.

 

AJde piši taj diplomski dečko.... ne zagađuj temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

daleko bilo, samo ako si nesposoban da ga završiš ili ti prosto ne odgovara takav sistem misli pa kao Varg želiš da napustiš sve to i odeš u šumu, ili si brate glup i ne možeš jednu stepenicu ka ljudskoj zrelosti da preskočiš, iako je faks napravljen za prosječnog čovjeka prosječne inteligencije, koji bi to završio u roku i onda nastavio sa životom, ali kao što vidimo neki su jednostavno nesposobni.

 

 

 

Yakuza, ti ne znaš ni šta su to ''forme logičkog mišljenja'' :)

 

Jedino što si radio do sada je logička greška ad hominem, logička greška circulus vitiosus, logička greška eristika... :)

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

daleko bilo, samo ako si nesposoban da ga završiš ili ti prosto ne odgovara takav sistem misli pa kao Varg želiš da napustiš sve to i odeš u šumu, ili si brate glup i ne možeš jednu stepenicu ka ljudskoj zrelosti da preskočiš,

 

Rece covek kome je Deretic glavna uzdanica :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...