Jump to content

Mournful Congregation


Grobodan

Recommended Posts

Ovih dana se navadih na funeral doom, pa krenuh malo da ceprkam po diskografiji ovog benda. Prvo skinuh najhvaljeniji The Monad of Creation - fenomenalan, monumentalan i crn album. Ekipa iz benda svira i u strasnim bendovima Stargazer i Martire.

Pretpostavljam da ce samo Doombringer odgovoriti na ovu temu :) ali nema veze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam otvorio temu o ovom bendu, bilo je par komentara, ali je verovatno isparila... Dovoljno je cuti pesme kao As I Drown In Loveless Rain ili Opal Of The Stream Beneath The Hills i zakljuciti o kakvim genijalcima se radi. U januar izlazi novi album pa ce da vidimo, do sada MC nisu razocarali, a ono sto na myspace-u moze da se cuje obecava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se na ovom albumu sto cuh svidja dosta sto ubacuju melodije, nije jednolicno mrvljenje vec bas lepa mjuza... na doom nacin :)

Novi album 20.1., to videh.

Kakava im je ova kompilacija, sta je tu, demosi...? (izvini sto te davim, covece, ali ti si jedini doom izvor ovde ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se na ovom albumu sto cuh svidja dosta sto ubacuju melodije, nije jednolicno mrvljenje vec bas lepa mjuza... na doom nacin :)

Novi album 20.1., to videh.

Kakava im je ova kompilacija, sta je tu, demosi...? (izvini sto te davim, covece, ali ti si jedini doom izvor ovde ;) )

 

Ako mislis na The dawning of mournful hymns, to je kao 2CD na kome se nalaze demo snimci, pesme sa EP-a, splitova... takodje pod obavezno za skidanje, ako ti se svidja The Monad... i ovo ce da ti se svidi!!!! U principu sve gde vidis da pise Mournful Congregation, a da nemas, skidaj, sve vred, u celoj diskografiji nemaju nijednu slabu tackui!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo sad preslusah konacno novi MC, zadovoljan sam, oni su definitivno bend koji nikad nije razocarao, mozda mali minus ide zato sto pored instrumentala na albumu ima samo 4 pesme, od cega su dve zapravo nove. Descent of the Flames smo mogli cuti na splitu sa Stone Wings, a A Slow March to the Burial je bila na splitu sa Stabat Mater, u prevodu samo dve nove stvari! U odnosu na Monad, primecuje se da je i produkcija malo bolja, ma vrh album, sto se mene tice 10/10!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Mournful Congregation are currently in the process of recording their fourth studio album as the follow up to 2009's incredible "The June Frost" album.

The new album is scheduled for mid 2011 and will be released by Osmose Productions throughout Europe, 20 Buck Spin in the US, Weird Truth Productions in Asia & Obsidian Records in Australia/NZ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...