Jump to content

Zemlja


hypnos

Recommended Posts

Koliko je otprilike stara zemlja?od cega je sacinjena,prvi oblici zivota i kako se sve to odvijalo.....mene je to uvijek zanimalo.

pri pomisli da postoji toliki br planeta mi smo onda zaista toliki srecnici da smo se nasli na pravoj poziciji (ni blizu a ni daleko od sunca,ono sredina).....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je otprilike stara zemlja?od cega je sacinjena,prvi oblici zivota i kako se sve to odvijalo.....mene je to uvijek zanimalo.

pri pomisli da postoji toliki br planeta mi smo onda zaista toliki srecnici da smo se nasli na pravoj poziciji (ni blizu a ni daleko od sunca,ono sredina).....

e vidis

ja sam pao iz geografije i naravno naucio sam je

e ja bi ti sve napisao

ali jbg mrzi me :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe..to ocigledno zanima mnoge..ali neverujem da ce iko ikada sigurno znati..

mozda se u blizoj i daljoj buducnosti otkrije.

 

Ja nem` pojma..znam da je mnogo..i malo o prvobitnim organizmima i evoluciji zemlje znam..to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvobitna atmosfera sacinjena je od molekula punih vodnika i kad je poceo funkcionise kiseonik mnoge vrste su izumrle jer nisu mogle da se prilagode.

 

15-20 milijardi postoji Svemir zemlja mozda 4-5 milijardi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve te cifre, milioni i milijarde godina mi deluju kao igranje, ili lupanje. Kada pocnem da razmisljam na tu temu, o nastanku svemira, vremenu, zivotu.. shvatim da tako mogu da postavljam beskonacan broj pitanja. Nema kraja pitanjima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Izvanzemljaci :)

Meni su te teorije hmmm... interesantne. Ima jedna koja govori da možda ipak sve nije tako staro, odnosno da se sve to nije tako davno izdešavalo (pre toliko miliona, milijardi,...godina). Kako je život nastao baš ovde... Izgleda da su ovo najoptimalniji uslovi za život u svemiru, pa bi na tako nekim planetama trebalo da ga tražimo. :)

 

Mene interesuju evolucijski skokovi, kako to neki naučnici nazivaju.I nagla odumiranja nekih životinjskih vrsta. Užasavajuća mi je pomisao da bi jednog dana ljudska vrsta mogla da prestane da postoji. Ostaje da se nadamo da će naša deca i unuci, praunuci, čukununuci itd... biti dovoljno pametni da urade nešto po tom pitanju.

 

Poenta svega je, znači, ljubav. Stoga vodite ljubav a ne rat. :D

Edited by Mistress Burzum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvanzemljaci :)

Meni su te teorije hmmm... interesantne. Ima jedna koja govori da možda ipak sve nije tako staro, odnosno da se sve to nije tako davno izdešavalo (pre toliko miliona, milijardi,...godina). Kako je život nastao baš ovde... Izgleda da su ovo najoptimalniji uslovi za život u svemiru, pa bi na tako nekim planetama trebalo da ga tražimo. :)

 

Mene interesuju evolucijski skokovi, kako to neki naučnici nazivaju.I nagla odumiranja nekih životinjskih vrsta. Užasavajuća mi je pomisao da bi jednog dana ljudska vrsta mogla da prestane da postoji. Ostaje da se nadamo da će naša deca i unuci, praunuci, čukununuci itd... biti dovoljno pametni da urade nešto po tom pitanju.

 

Poenta svega je, znači, ljubav. Stoga vodite ljubav a ne rat. :D

 

Imamo iste misli... :mhihi:

 

I jos, kad pocnem da razmisljam o postanku i razvoju, pomislim koliko ce jos to sve trajati, jer ipak kad nestane Sunce, nestaju i planete. Gledala sam i emisiju gde ce se za par milijardi godina nasa Galaksija sudariti sa drugom, i opet sve nestaje...

Kako god okrenes, sve je ovo konacno...a ja...prosto ne mogu to da zamislim... hah, ne mogu da zamislim ni da mene nece biti, a kamoli Zemlje...xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imamo iste misli... :mhihi:

 

I jos, kad pocnem da razmisljam o postanku i razvoju, pomislim koliko ce jos to sve trajati, jer ipak kad nestane Sunce, nestaju i planete. Gledala sam i emisiju gde ce se za par milijardi godina nasa Galaksija sudariti sa drugom, i opet sve nestaje...

Kako god okrenes, sve je ovo konacno...a ja...prosto ne mogu to da zamislim... hah, ne mogu da zamislim ni da mene nece biti, a kamoli Zemlje...xD

:pivopije:

 

Ma sve su to pretpostavke. Nekad stvarno mislim da nas namerno plaše jer strah, kao što znamo, kontroliše mase.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je jednom jako zanimljiva emisija, cini mi se na B92, gde je jedan cuveni astrobiolog pricao o tome kako zivot na Zemlji vodi poreklo iz svemira. Proucavali su sastav kometa i ocekivali da ce naci samo neorganska jedinjenja, medjutim, ne samo da su pronasli organske komponente vec i neke bakterije, nize oblike zivota...

Ali on svoju teoriju zasniva na pandemijama nekih atipicnih virusa, kao sto je slucaj sa Spanskom groznicom koja je pobila milione ljudi. Kakve to veze ima sa bilo cim? Pa virus se istovremeno pojavio na razlicitim delovima planete, a kasnije cak i u nekim eskimskim plemenima, koja su u potpunosti bila izolovana od civilizacije, sto predstavlja jedan veoma neobican put prenosa virusa. Takodje i sama struktura tog virusa se razlikuje od ostalih virusa influence kojima od pripada.

Na osnovu toga on iznosi svoju teoriju o tome da su za neke od najvecih virusnih pandemija odgovorne komete koje su sa sobom na Zemlju donele te viruse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledah nocas emisiju o marsu , donesoshe koju vrecicu peska i njegovim zagrevanjem na 800 su dobili talog i pijacu vodu . takodje postoji element helijum 3 koji je dosta kul i radi svakojaka chuda .

 

brdo resursa nekih za koje chek i ne znamo..

 

predstoji trka ovih zemaljskih sila ko ce tu vishe da ushtekari marsa da dobije vishe resursa , ako se zagledate primeticete da je obama vec postao zrikav shto jedim okom stalno mesec osmatra

Edited by Rle

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...