Jump to content

Snimanje albuma: šta, gde i koliko?


METAL Man

Recommended Posts

izdavanje albuma ne košta, bar ne bi trebalo, pogotovu ako još i sam finansiraš snimanje. trebalo bi da dobiješ procenat od prodaje, a ne još da platiš, ako i na to pristanemo, onda u kurac! osim ako ne plaćaš izdavaču da ti nadje tekstopisca, kompozitora, aranžera, producenta, i promoviše u svojim emisijama, tako funcioniše sa narodnjacima... mada, priča se da su i neke kuće koje nisu iz te priče, čak se i hvale svojom naprednošći i zapadnim načinom rada, u fazonu, daj soma jura, mi naštancujemo 500 diskova, pa delimo pare, ako se sve proda, na nuli ste, al onda pravimo drugi tiraž od još 500, pa ćete tu da zaradite :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo ja imam snimljen materijal, mislis da izdavacka kuca o svom trosku stampa diskove bilo kome? Zasto onda gomila bendova nema izdat album zvanicno vec kace album za download na myspace i sl.

Edited by METAL Man
nemoj kvotovati odmah ispod

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da, zaboravio sam, ovi što ne traže pare za izdavanje, ne daju pare od prodaje, sav prihod od prodaje ide njima... mada, koji prihod?..

a bendovi kače pesme na internet zato što im se ne isplati da ovde izdaju album, jer em su uslovi jako loši, kao što rekoh, em niko i ne kupuje diskove, tako da svi gledaju da nadju stranog izdavača, sa worldwide distribucijom, ili bar što jačom distribucijom, a internet je način kako se do tih izdavača dolazi. a ako i ne dodješ do njih, bar svako može da skine album i da te sluša, opet dobiješ više publike, a ionako ništa ne bi dobio od prodaje diskova.

a imaš i ovu varijantu sa ritmom nereda, ovedrive-om, što su kao izdali za exit, u stvari, stavili su na sajt exita besplatan download, ali imaš jako ime kao što je exit iza sebe, tu je u stvari fazon što je exit jaka promoterska kuća, i onda uzimaš pare od koncerata, tu još i može da se uzme neka kinta... ako si ritam nereda :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kad smo vec ovde, da ispromovisem i ja D.A.B.ing. studio u Beogradu, uz parolu, "Nismo najjeftiniji, ali cemo Vas najmanje kostati" :D

 

Snimke, slike i spisak opreme mozete videti ovde http://www.myspace.com/dabingstudio

 

Cena je po dogovoru u odnosu na to koliko neko ima i sta za to zeli da dobije. Dogovara se na licu mesta u studiju kada evetualno zaiteresovani dodje da vidi gde smo i sta smo, i da popije sok/pivo/kafu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

ovako, po meni je odlichan studio Stretch na karaburmi (BG)! Snimali smo u njemu, mnogo dobra produkcija, naravno, ukoliko se radi album dosta je bolje!

 

Shto se cene tiche, uvek postoji kompromis, mada, najjeftinije shto su radili je 8 evra sat, to je stvarno smeshno za takvu produkciju i tako dobre ljude...

 

 

Ukoliko moderatori misle da je promovisanje, neka slobodno obrishu ovaj deo, ali eto, chisto da ljuti chuju produkciju, imajte u vidu da je zvuk loshiji, jer je youtube, i nije radjen album, niti je konachan mix...

 

poz!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Da malo oživimo temu...

 

Digimedia ponovo ima letnju akciju sniženja cena (studijski dan 100-120 eur), a uvodi i Produkcione pakete (Pesma, Singl, Maksi, EP i Album) - kompletna produkcija željenog broja pesama, snimanje, miks i izbacivanje finalnog materijala, uz angažman producenta i snimatelja.

 

Samo ću vam reći da Album košta od 880 eur (8 pesama) pa naviše, a ostale informacije možete pronaći na sajtu: http://www.digimedia.rs/leto2011

 

Svratite do studija da bacite pogled i popričate sa ekipom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...