Jump to content

Amorphis

• Please log in to reply
3386 replies to this topic

Poll: Amorphis

This is a public poll. Other members will be able to see which options you chose

My Kantele - akustična ili električna?

You cannot see the results of the poll until you have voted. Please login and cast your vote to see the results of this poll.
Vote Guests cannot vote

#1 Cold

Cold

Anonimus of Metal

• članovi
  • 92 posts

Posted 12 avgust 2002 - 11:09

Imam njihov 'Karelian Isthmus' i svidja mi se bend...
..cuo sam da je 'Tales from a thousand Lakes' remek djelo :?
Moze li mi neko reci nesto vise o tome(i svoje misljenje o bendu,naravno Posted Image  )

REZULTATI ANKETE:

Spoiler

Edited by Talvi, 11 oktobar 2015 - 19:28.

Everything here is so cold
Everything here is so dark
I remember it as from a dream
In the corner of this time

#2 scissors

scissors

Master of Metal

• članovi
  • 2639 posts

Posted 12 avgust 2002 - 12:22

Uzimajuci u obzir stari amorphis, mogao bih reci da su dijelom death metal, ali su ipak GOTHIC metal. a novi albumi nemaju nikakve veze sa death metalom... mislim da si malo pogrijesio forum, ali nema veze, kao sto gore rekoh...

moj favorit je defitivno "Tales From The Thousand Lakes" i pjesma "Black Winter Day" koja je mi je i najbolja pjesma ovog benda. Njihov "problem" je taj sto su previse se mjenjali sa albuma na albumu i na novom "Am  Universum" su oslabili totale - izbacili su death vokal i ostao je samo onaj melodicni, mada album kao album je sasvim dobar, ali ipak ispod njihovih ranijih ostvarenja.
Ako volis "Tales..." pronadji bend PANDEMONIUM (nalazi se ovdje na death forumu, par tema ispod) i podsjecaju na Amorphis u toj fazi i zaista su odlicni...

toliko od mene biggrin.gif  8)                    
FINALLY FREE! \m/

user posted image

Scissors webzine RIP! (1999-2005)user posted image

#3 Cold

Cold

Anonimus of Metal

• članovi
  • 92 posts

Posted 12 avgust 2002 - 15:24

Eh,izvinjavam se ako sam promasio forum...mislio sam da su death(tako mi makar zvuci ovaj 'karelius..' album) :oops:
sto se tice Pandemoniuma,slusao sam ih(imam nekoliko postova na toj temi biggrin.gif ),odlican bend biggrin.gifa:                    

#4 Feanor

Feanor

Priest of Metal

• članovi
  • 987 posts

Posted 12 avgust 2002 - 15:37

Tales je melodicni death/doom. Moj favorit je elegy, svidja mi se i tuonela, iako nema veze sa prvobitnim amorphisom.                    

#5 Turin

Turin

Master of Metal

• članovi
  • 2505 posts

Posted 12 avgust 2002 - 18:11

"Tales From A Thousand Lakes" je odlican album, inspirisan finskim folklorom (btw sad se upravo nalazim u Finskoj, koja se naziva zemljom hiljadu jezera) vise u tekstovima nego u muzici. Vokal je death growl, a muzika je definitivno doom, a ne gothic. Neke pesme su tradicionalne finske prepevane na engleski jezik.

Jos bolji (i najbolji u karijeri po mom misljenju) je Elegy album. Vise je doom atmosfera i mnooogo vise folka koji se sad oseca i u muzici (uglavnom par tema, neke odsvirane na klavijaturama, neke na kanteleu - tradicionalnom finskom zicanom instrumentu). Bend na ovom albumu ima jos jednog pevaca koji peva clean i kombinuje se sa drugim koji peva death growl. Tekstovi su fenomenalni i predstavljaju uglavnom prepevane narodne pesme iz Kanteletar-a, koji je grupa pesama vise lirskog karaktera, (dok je Kalevala ep), i bavi se brigama, ljubavlju i teskim zivotom seljaka u proslosti.
Amorphis ima i prizvuk hard rocka 70-tih.

Posle Elegy sledi My Kantele EP koji ima nekih eksperimentisanja sa elektronskim zvukom.

Sledeci album je Tuonela (ime za zemlju mrtvih iz Kalevale) i nema vise growla (mozda i ima malo, posto sam ga preslusao ali mi je sve izbledelo), ali je dosadniji i manje originalan od prethodnih.
AM Universum je elektro rock album koji ne lici na raniji AMorphis, kvalitet tekstova je znacajno opao,kao i kvalitet svirke, nema vise catchy folk melodija, i jedini pevac je krestavi clean vokal karakteristican za finske grupe (na primer Sentenced od Down-a i ovog novog).

Eto toliko, nadam se da sam pomogao pri odabiru albuma. Moj favorit je definitivno Elegy.                    
Only when the last tree has been cut down and the last river has dried up will man realize that reciting red indian proverbs makes you sound like a fucking muppet

#6 +DamyaN+

+DamyaN+

Anonimus of Metal

• članovi
  • 156 posts

Posted 12 avgust 2002 - 21:09

Tales from a thousand lakes.....njam,njam......jedan od najboljih albume ikada....nabavi to obavezno....nisi promashio forum.....Moj favorit Black Winter Day!                    
Sloboda, Kolektivizam, Anarhija!

#7 Tormentor

Tormentor

Anonimus of Metal

• članovi
  • 725 posts

Posted 12 avgust 2002 - 22:17

Karelian Isthmus-odlican doom/death
Tales From Thousand Lakes-najbolji doom/death album ikada snimljen.
Jos je i Elegy valjao a posle toga su promenili muziku iz korena i otisli u kurac,ali svejedno,pokazali su da su sjajni muzicari.                    
Nema nista.

#8 Cold

Cold

Anonimus of Metal

• članovi
  • 92 posts

Posted 12 avgust 2002 - 22:57

[quote="Tormentor"]Karelian Isthmus-odlican doom/death
quote]
Slazem se biggrin.gifa:  biggrin.gif                    

#9 Dani

Dani

Master of Metal

• članovi
  • 3325 posts

Posted 12 avgust 2002 - 23:49

Moj favorit Black Winter Day!

I moj isto! biggrin.gifa:
Pesma je odlicna!!! biggrin.gifa:  biggrin.gif                    

#10 scissors

scissors

Master of Metal

• članovi
  • 2639 posts

Posted 13 avgust 2002 - 02:34

Black Winter Day je himna ovog benda biggrin.gifa:  biggrin.gifa:
p.s. kada sam prije 4 god prvi put cuo ovu pjesmu (dok sam zaista slabo bio u metalu) i skinuo je sa nekog sajta i vidio zove se "BLACK winter day", a i pisalo u njoj kao da je "black metal" ja sam utripovao da je amorphis black metal bend smile.gif  smile.gif  laugh.gif                    
FINALLY FREE! \m/

user posted image

#11 smrt

smrt

Anonimus of Metal

• članovi
  • 25 posts

Posted 22 avgust 2002 - 20:14

Aaaaaaaaaaaaaa, ovo je bogami super bend! I omoti su im strava.                    

#12 Luciferka

Luciferka

Anonimus of Metal

• članovi
  • 17 posts

Posted 28 avgust 2002 - 17:24

BLACK WINTER DAY!!!!!! Definitivno je mogu nazvati jednom od mojih najomiljenijih pesama.... FANTASTICNI SU!                    
Will I ever see them back again, or did they all die by my hand?!

#13 azal

azal

Priest of Metal

• Moderatori
  • 22188 posts

Posted 03 septembar 2002 - 04:30

"Elegy" je jedan od onih retkih albuma koji se skroz savrsen od pocetka do kraja.

azal                    

#14 ASKE

ASKE

Anonimus of Metal

• članovi
  • 473 posts

Posted 04 septembar 2002 - 11:43

E, a tek kako sviraju uzivo...
Oh! Bas sa Elegy On Rich and Poor je zvucala odlicno uzivo ovog avgusta                    
Le bonheure qu'on a vient du bonheure qu'on donne

#15 Dani

Dani

Master of Metal

• članovi
  • 3325 posts

Posted 04 septembar 2002 - 21:51

Niko nije spomenio pesmu "My Kantele",nije losa... tongue.gif  8)                    

#16 Hamsun

Hamsun

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 3288 posts

Posted 04 septembar 2002 - 21:58

Poslednji album i nije nesto... :ne:  :roll:  :ne:  :roll:  :ne:  :roll:  :ne:                    

#17 scissors

scissors

Master of Metal

• članovi
  • 2639 posts

Posted 05 septembar 2002 - 03:42

pa zadnji album je ok, ali nisu metal nikako...
slusljiv je, ali nije nesto extra                    
FINALLY FREE! \m/

user posted image

#18 Hamsun

Hamsun

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 3288 posts

Posted 05 septembar 2002 - 14:27

biggrin.gifa:  biggrin.gifa:  biggrin.gifa:  biggrin.gifa:  biggrin.gifa:                    

#19 Nesha

Nesha

Anonimus of Metal

• članovi
  • 449 posts

Posted 21 septembar 2002 - 12:08

Slusao sam ovaj poslednji ,laksi album i nije los.                    

#20 scissors

scissors

Master of Metal

• članovi
  • 2639 posts

Posted 23 septembar 2002 - 05:08

eh, samo da hoce da se vrate na muziku kakvu su svirali na "Tales..." (kamo srece  :ne: )                    
FINALLY FREE! \m/

user posted image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

BoHeGeHa Dark Blue 2.1.1 © Thomas Yugar (Chemical Chaos)
Official upgrade for IPB 2.3.x © Michael ( Dev Fuse )
3.X © Upgrade by Dumbledore ( Tppskinning )