Jump to content

Amorphis


Cold

  

30 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Želim da čujem mišljenje starih fanova o Tuonela-Am Universum-Far from the Sun periodu.

 

Nazad u dan... Meni je Tuonela bio kul za to vreme ali ipak letdown posle Elegy, Am mi je bio još slabiji sa par hitova velikih i ostalo za popunjavanje prostora a Far sam jedva preslušao po izlasku.

 

Kakva kobna greška.

 

Posebno Far puno slušam poslednjih godina, baš mi je kako ime kaže: kao neki dragulj zaboravljen i od benda i fanova, stoji daleko od sunca u toj svojoj lepoti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

videlo se otprilike mišljenje i po rezultatima ankete tamo na prvoj strani :D

 

meni lično Am > Tuonela uvek bilo, iako mi je i Tuonela bila gotivna ali Am mi je baš kompletan i stilski zaokružen album, dosta vrh pesama (Grieve Stricken Heart <3), svi oni saksofoni i pizdarije, mnogo gotivim atmosferu tog albuma

 

Far... mi je lično mnogo simpatičan i nekoliko pesama su baš baš jake ali ima i nekih zbrzanih stvari i jeste u to vreme bio najslabiji Amorphis jebiga

 

mada, nijedan od njih nisam čuo u kompletu 100 godina, trebalo bi ih opet izvrteti da ulazim išta dublje u analizu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, ukusi se razlikuju.. meni npr. Tuonela predstavlja pocetak uzasnog perioda Amorphisa ali je kao album i vise nego odlican.. tj. da su mogli da imaju stvari na nivou sa Tuonele, taj period ne bi bio tako los. Am i ostalo odatle, sve do Eclipse prakticno da nikada i ne pustim, a od tada, iskreno, jedini album zaista vredan pomena mi je Skyforger, ostalo manje vise za zaborav takodje. Po meni je neki redosled Elegy, Tales from a Thousand Lakes, Eclipse,Tuonela, Skyforger, Silent Waters, Karelian i onda sve ostalo tu negde na istom nivou, mada je opet onaj najnoviji album bolji od tog perioda posle Tuonele npr.

Edited by Eidolon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko, AM i Far From The Sun su mi trenutno dva omiljena Amorphis albuma.

 

Tuonelu volim takođe (kao uostalom i sve albume prije The Beginning of Times), ali mi je ipak ispod njih.

 

AM me je oduševio i kad je izašao i iste sekunde mi je postao jedan od omiljenih, a Far From The Sun mi je bio prilično razočarenje i ne znam ni sam zašto mi nije odmah ušao u uho, ali sam ga poslije određenog vremena svario i nakon toga me nikad nije napustio osjećaj da je riječ o monumentalnom albumu, jednom od njihovih najboljih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Tuonela omiljeni album oduvek.

Jeste to dosta drugačije od ranijih stvari i jeste na neki način mekaniji i sve to, ali je to album koji mi je najbolje legao. I dan danas ga najviše slušam. AM i Far su mi promašaji, imaju možda ukupno 2 stvari koje su odlične sve ostalo je neki prosek i nebitno pomena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko, AM i Far From The Sun su mi trenutno dva omiljena Amorphis albuma.

 

Nekako me vuče da ih slušam jer sam npr Elegy, Tales ili Eclipse čuo stotinama puta.

That being said, np: Elegy.

 

jedva čekam da Grob ponovo otkrije Load

 

Nije problem ako mi legne, što da ne.

Doduše šanse za to su kao što ću promeniti pol ali jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je Sin / Pecado večni soundtrack za to doba

 

Da, baš ima tu sporu, dreamy atmosferu kasnog ljeta...neposredno prije nego što se nešto loše dogodi...a što sada samo visi u zraku, ali svi osjetimo da je samo pitanje vremena...

:bigblue:

 

Mada je meni Sin/Pecado večni soundtrack za svako doba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...