Jump to content

Tolkien


Guest Sova

Recommended Posts

Guest HEFEST
Kad se dve budale sretnu na brvnu... Nađite se, neće škoditi.

 

 

Ne slažem se za Murkoka i Teri Bruksa. Jeste tvoje mišljenje jedino validno na svetu, ali samo tebi. Jer to je tvoje i samo tvoje lično mišljenje, ne možeš ga iznositi kao činjenicu.

 

 

Ovo nije samo moje misljenje nego misljenje i vecine pisaca Fantastike kao i vecine ozbiljnih citalaca iste. Samo neupuceni mogu izjaviti nesto kao sto ti izjavljujes. Ne uzimam ti to za zlo jer je u ovoj zemlji postalo pravilo da svi o svemu pricaju, a nista ne znaju. pa cak i kada nesto znaju to je toliko povrsno da je to strasno. Kod nas covek kad nauci slovo A misli da zna celu azbuku!!!

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nije samo moje misljenje nego misljenje i vecine pisaca Fantastike kao i vecine ozbiljnih citalaca iste.

Što bi ti znao - kako?

Nemaš uslova da znaš mišljenje svakog čoveka (čitaoca) ponaosob. Čak ni samo ljudi sa interneta.

Samo neupuceni mogu izjaviti nesto kao sto ti izjavljujes. Ne uzimam ti to za zlo jer je u ovoj zemlji postalo pravilo da svi o svemu pricaju, a nista ne znaju. pa cak i kada nesto znaju to je toliko povrsno da je to strasno. Kod nas covek kad nauci slovo A misli da zna celu azbuku!!!

Molim te, ne upuštaj se u ocenu moje upućenosti, kao što se ni ja nisam upuštala u ocenu tvoje, jer jednostavno nema smisla i ne možeš otići dalje od sopstvenog suda.

 

Primer: Ti se svakako ne možeš podvesti među upućene. Oh, nikako ne možeš. Što je, naravno, samo moj sud i tebe zabole uvo za njega, pogotovo zato što verovatno i nije tačan.

 

 

 

Rekoh ti - iznesi svoje mišljenje, ne kolektivno, jer i nemaš osnova za to. Toliko od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Što bi ti znao - kako?

Nemaš uslova da znaš mišljenje svakog čoveka (čitaoca) ponaosob. Čak ni samo ljudi sa interneta.

 

Molim te, ne upuštaj se u ocenu moje upućenosti, kao što se ni ja nisam upuštala u ocenu tvoje, jer jednostavno nema smisla i ne možeš otići dalje od sopstvenog suda.

 

Primer: Ti se svakako ne možeš podvesti među upućene. Oh, nikako ne možeš. Što je, naravno, samo moj sud i tebe zabole uvo za njega, pogotovo zato što verovatno i nije tačan.

 

 

 

Rekoh ti - iznesi svoje mišljenje, ne kolektivno, jer i nemaš osnova za to. Toliko od mene.

 

Izvini ako sam te uvredio. To mi nije bila namera. Ali da znam misljenje vecine znam ga i te kako. Nikad nisam rekao misljenje svih jer ti si eto na primer iznela suprotan stav. Sam Murkok je bio zgrozen uskomnoscu  u Tolkinovim delima kojih eto i nema nesto mnogo i ne nude neku bog zna koju raznovrsnost. Zbog tih svojih izjava je bio predmet podsmeha svojih prijatelja pa je odlucio svima da dokaze koliko je slabo Tolkin zagrebao po svetu fantazije. Prvo njegovo delo je Vitez sudbine i za njega je dobio mnogo nagrada kao i priznanje da je to najbolja debi knjiga u istoriji fantastike. Svaka sledeca knjiga je bila sve bolja. Napisao je gomilu knjiga i kratkih prica koje kada se satave prevazilaze Tolkina kako po kvantitetu tako i po kvalitetu za nekoliko desetina puta.

 

 

Ne znam koliko pratis sve to, ali ja se godinama interesujem za zivot i rad mnogih pisaca pa i pisaca fantastike i mogu ti reci da Tolkina niko ne omalovazava (sem Murkoka) vec ga postuju kao rodonacelnika zanra i to je potpuno u redu. Ali reci da je on najbolji je daleko od istine i stvarno smesno.

 

Ako nesto u zivotu znam to je knjizevnost i nista ne pricam zato sto je to moje misljenje, a jeste, nego zato sto to jednostavno jeste tako.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini... Procitao sam i Legende sa kraja Vremena, a nisam je naveo, jer mi je bila toliko dosadna da sam je jedva citao...Nadam se da ti to moze dokazati da ljudi imaju razna misljenja. Uzgred, od Bruksa sam procitao serijal o Sanari.

Inace, meni je Martin omiljeni pisac EF-a, ali necu ici dotle da tvrdim da je bolji od Tolkiena. ta da radim, tesko da cu se sloziti sa tobom, posebno sto navodis Bruksa i Murkoka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ja sam samo citao Tolkina od cele EF... Aj nek mi neko preporuci nesto dobro, sta bi sledece procitao posle Tolkina?...

 

Rodzer Zelazni: Hronike Ambera, obavezno. :D

Murkok - Elrik od Melnibona

od Barkera - Midian...

 

:D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rodzer Zelazni: Hronike Ambera, obavezno. :D

Murkok - Elrik od Melnibona

Meni su obe ove knjige toliko bile smorne da sam dok sam čitao Hronike Ambera mislio da sam na LSD-iju (ili nekoj halucenigenoj drozi), a dok sam čitao Elrika, mislio sam da ružno sanjam.

Mislim, patuljci po šumama, a vilenjaci gospodari planina... bezveze...

 

Naravno, ne kažem da FëanorSonOfFinwë ne treba pročitati. Nek' pročita obe knjige.

 

Ja lično preporučujem nešto što je mnogo drugačije od Tolkina, ali totalno originalno.

George R R Martin "Igra Prestola" (i uopšte ceo serijal)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su obe ove knjige toliko bile smorne da sam dok sam čitao Hronike Ambera mislio da sam na LSD-iju (ili nekoj halucenigenoj drozi), a dok sam čitao Elrika, mislio sam da ružno sanjam.

Mislim, patuljci po šumama, a vilenjaci gospodari planina... bezveze...

 

Naravno, ne kažem da FëanorSonOfFinwë ne treba pročitati. Nek' pročita obe knjige.

 

Ja lično preporučujem nešto što je mnogo drugačije od Tolkina, ali totalno originalno.

George R R Martin "Igra Prestola" (i uopšte ceo serijal)

 

 

..reče neko ko ima nick Dark Elf. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Meni su obe ove knjige toliko bile smorne da sam dok sam čitao Hronike Ambera mislio da sam na LSD-iju (ili nekoj halucenigenoj drozi), a dok sam čitao Elrika, mislio sam da ružno sanjam.

Mislim, patuljci po šumama, a vilenjaci gospodari planina... bezveze...

 

Naravno, ne kažem da FëanorSonOfFinwë ne treba pročitati. Nek' pročita obe knjige.

 

Ja lično preporučujem nešto što je mnogo drugačije od Tolkina, ali totalno originalno.

George R R Martin "Igra Prestola" (i uopšte ceo serijal)

 

 

U zivote!!! Hronike Ambera nisam ni hteo uopste da spominjem jer je toliko bolja knjiga od Gospodara Prstenova da je smesno uopste negirati to!!!

Osecao si se da si na LSD-u zato sto ta knjiga pruza pravi osecaj fantazije i treba biti izuzetno skoncentrisan dok citas neke delove knjige. To je apsolutno najfantasticnija knjiga svih vremena. Ako citas knjige fantastike onda bi trebao da znas sta cini Fantasy zanr onim sto jeste, a ne da mlatis bez veze.

 

Erlik ti je smorna knjiga??? Strrrrrraaaasno!!! Odbijam da dam komentar. Za Hronike Ambera mogu da shvatim da je nisi razumeo, jer to i nije knjiga za svakoga, ali Erlika si trebao da skapiras. Bez ljutnje, ali stvarno strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zivote!!! Hronike Ambera nisam ni hteo uopste da spominjem jer je toliko bolja knjiga od Gospodara Prstenova da je smesno uopste negirati to!!!

Osecao si se da si na LSD-u zato sto ta knjiga pruza pravi osecaj fantazije i treba biti izuzetno skoncentrisan dok citas neke delove knjige. To je apsolutno najfantasticnija knjiga svih vremena. Ako citas knjige fantastike onda bi trebao da znas sta cini Fantasy zanr onim sto jeste, a ne da mlatis bez veze.

 

Erlik ti je smorna knjiga??? Strrrrrraaaasno!!! Odbijam da dam komentar. Za Hronike Ambera mogu da shvatim da je nisi razumeo, jer to i nije knjiga za svakoga, ali Erlika si trebao da skapiras. Bez ljutnje, ali stvarno strasno.

 

Ma' man! :D

Odlično si mu rekao.:)

 

Ja bih samo dodao da se svi zapitaju što nikom nikad nije uspelo da snimi ijedan film po Zelaznijevoj knjizi? Doduše snimljen je film po ''Damnation Alley'' romanu, ali kad su ga pustili Rodzeru, ovaj je opljunuo po njemu najstrašnije, iako je za vozila koja su korišćena u filmu uložena solidna lova. Film je naravno bio debakl, iako ima finih delova.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zivote!!! Hronike Ambera nisam ni hteo uopste da spominjem jer je toliko bolja knjiga od Gospodara Prstenova da je smesno uopste negirati to!!!

Osecao si se da si na LSD-u zato sto ta knjiga pruza pravi osecaj fantazije i treba biti izuzetno skoncentrisan dok citas neke delove knjige. To je apsolutno najfantasticnija knjiga svih vremena. Ako citas knjige fantastike onda bi trebao da znas sta cini Fantasy zanr onim sto jeste, a ne da mlatis bez veze.

 

Erlik ti je smorna knjiga??? Strrrrrraaaasno!!! Odbijam da dam komentar. Za Hronike Ambera mogu da shvatim da je nisi razumeo, jer to i nije knjiga za svakoga, ali Erlika si trebao da skapiras. Bez ljutnje, ali stvarno strasno.

 

Što si se uzbudio tol'ko? :)

Lepo sam se ogradio i rekao da dečko ipak pročita obe knjige jer njemu se možda sviđaju.

(treba čitati - uvek)

 

A to, koji je pisac od koga bolji sad da se raspravljam niti imam vremena, niti imam volje.

Imao sam kad sam bio prvi srednje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Što si se uzbudio tol'ko? :)

Lepo sam se ogradio i rekao da dečko ipak pročita obe knjige jer njemu se možda sviđaju.

(treba čitati - uvek)

 

A to, koji je pisac od koga bolji sad da se raspravljam niti imam vremena, niti imam volje.

Imao sam kad sam bio prvi srednje.

 

 

Ok starce Foco od stotinu ljeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...