Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Album je zabavan, bolji nego što sam očekivao.

 

Ne razumem baš poređenje sa Loadom, ovo nema veze sa Loadom, ni sa thrashom, više je neki Hard n Heavy sa Metallica šmekom i Thin Lizzy harmonijama.

 

Dream No More najgotivnija, onako striperska pesma sa zaraznim refrenom.

 

Vozi i bude dinamično do Dream No More posle malo padne, Halo of Fire je baš cringe od pesme, posle bude još nekih dobrih trenutaka - Murder One i Spit out the Bone.

 

Pošto Hatfield ume da peva i talentovan je songwriter ima nešto mesa na pesmama, ostatak benda u nekom bunilu, ali James izvuče nekako stvar.

 

Spotovi su užaš, tekstovi su onako malo gimmick i infantilni ali ok. Sve u svemu zabavan album.

 

Može.

 

Nema ni jedan yeah o yeah Hatfield momenat koliko sam ja primetio.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na kraju samo nedelju dana nakon izlaska u potpunosti promenio misljenje: ovaj album je sjajan! U potpunosti uzivam u njemu i neke pesme koje su mi se iskreno na pocetku gadile su mi postale jako dobre... ne znam kako to da objasnim. Meni je i Magnetic dobar album, ali ovo je daleko bolji album od njega. Em su pesme bolje, mnogo mi je prirodniji i daleko je bolje isproduciran. One prve 3 su sjajne, pored njih moji favoriti su Dream, Halo, Confusion, Revenge i naravno Bone. Ove ostale su mi malo slabije ili slabije, ali svaka mi ima nesto sto mi se dopada: rif, refren, odredjeni deo... Odlican album!!!

 

Priznajem jeo sam govna, bas tim recima, radio sam to i to jer sam bio slep pored ociju :haha: :haha: :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na kraju samo nedelju dana nakon izlaska u potpunosti promenio misljenje: ovaj album je sjajan! U potpunosti uzivam u njemu i neke pesme koje su mi se iskreno na pocetku gadile su mi postale jako dobre... ne znam kako to da objasnim. Meni je i Magnetic dobar album, ali ovo je daleko bolji album od njega. Em su pesme bolje, mnogo mi je prirodniji i daleko je bolje isproduciran. One prve 3 su sjajne, pored njih moji favoriti su Dream, Halo, Confusion, Revenge i naravno Bone. Ove ostale su mi malo slabije ili slabije, ali svaka mi ima nesto sto mi se dopada: rif, refren, odredjeni deo... Odlican album!!!

 

Priznajem jeo sam govna, bas tim recima, radio sam to i to jer sam bio slep pored ociju :haha: :haha: :haha:

 

Slažem se (u odredjenoj meri :bigblue: ), jbg stare ljubavi zaborava nemaju.. Ne nije ovo kao ranije (sasvim očekivano), ali neke pesme zaista i ako su mi u početku zvučale krajnje tupavo, ipak imaju nešto zarazno kada ih pustim, što je u današnje vreme prava retkost... uhh opet me uvati neki 'Tallica trip, sad mi se pored ovog vrti i (veličanstveni) crni album, šteta samo što ima dosta tih Load momenata, koje organski ne podnosim, vrteće se ovo još koje vreme, ipak je reč o NAJVEĆEM bendu!(i drago mi je da opet mogu to reći, a da ne progutam knedlu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu NAJVECI IKAD u to sada nema sumnje :)

 

I ja da se ispravim i pokajem, album je odlican stvarno, ne znam kad sam ovoliko nesto vrtio i sto je najbolje sve mi se vise slusa. Sad mi je i CD2 odlican, manunkind i murder mi jedine ne odgovaraju nikako, ostalo da.

Ipak pjesme koje su cista 10ka i najbolje daleko, su mi

Moth, Halo, i Now that we're dead

Sad mi je i Atlas stvarcina....

Bas prijatno iznenadjenje

Stvarno im svaka cast...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo, sa svakim slušanjem sve bolji i bolji!

 

Favoriti: Moth Into The Flame, Halo On Fire, Atlas, Dream No More, Am I Savage i Spit Out The Bone (dakle, pola albuma :bigblue:).

 

Inače, ovom spisku lagano dodajem i Confusion (fenomenalna! nije mi jasno kako mi odmah nije zapala za uho) i Now That We're Dead.

 

A i Hardwired im je vrlo blizu, bolja mi je hiljadu puta nego kad sam je prvi put čuo.

 

U suštini, 9 ili 10 što odličnih što fenomenalnih stvari na albumu od 12.

 

NAJVEĆI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...