Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Tako bih voleo da na ovom forumu otvorim temu sa anketom u kome biste birali jedan od ova dva treš albuma: Rust in Peace ili Master of Puppets, ali jbg. ne mogu. Bilo bi baš zanimljivo ko bi skupio više glasova.

 

Mislim da je Rust in Peace u tehničkom smislu lako superiorniji album, pogotovo što je na njemu mnogo jači gitarski dvojac nego na Masteru.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuruže, verovatno ti nije baš tako drago kad čitaš šta Lars ima da kaže o Mejdenima :bigblue:

 

Što da mu ne bude drago, to sve i važi za rane Mejdene.

 

Objektivno, kad pošteno (i strogo!) isfiltriraš i procijeniš Maiden diskografiju, tu postoje 4 izuzetno bitna i monumentalna albuma, prva tri + Somewhere In Time. Oni su esencija, koncentrat, ono što pomjera granice i vuče naprijed.

 

Naravno, i Powerslave, RiP i 7th Son su vrhunski albumi bez dileme, ali to je ipak samo nadogradnja i razrada već (samo)postavljenih standarda i koncepta.

 

Edit: Hah, a pod RiP mislim na PoM, naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde ovako.. prva polovina oba albuma gotovo izjednačena, ali druga polovina Mastera jedno šes' puta bolja od RIP-a, zapravo mislim da ni jedan album u povjesti nema tako dobru drugu polovinu kao Master, mslm Heroes, Orion, Leper, Damage INC. pa gde ćeš jebeno bolje od ovoga!!!

 

Što se tehničke strane tiče ne sporim da je Megadeth na višem nivou, ali treba uzeti u obzir i to da je Master izašao četiri godine ranije (a tada je definitovno na tom polju bio ako ne najbolji, onda barem medju najboljima definitivno), ja bi pre taj aspekt ostavio u poredjenju sa AJFOM, kada je i Metalika još više muzički i tehnički sazrela, ali najbitnije od svega da nije zaboravila da piše PESME!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuruže, verovatno ti nije baš tako drago kad čitaš šta Lars ima da kaže o Mejdenima :bigblue:

 

pa ne, što bi

Mejdeni su ogroman bend

 

ali, naravno, ni prineti monstrumu iz Kalifornije, bendu većem od metala

Edited by Underkuruz
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

što, baš je dobra lista

klasik do klasika

 

 

 

album milenijuma

što, baš je dobra lista

klasik do klasika

 

 

 

album milenijuma

 

Kog bre milenijuma? Onog u kom su nastale sve lepote metala (a opušteno i svih drugih muzičkih pravaca, takodje uključujući i njihovih prvih pet albuma)??

 

Taj album može biti samo nebitno, zaboravljeno nedelo jednog (do tada) veličanstvenog benda!

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ponovim nešto rečeno malopre - ko na temi o Metalici očekuje umne diskusije u 2017. godini i sa ovakvim stanjem foruma, nije mi baš jasan

Human i ja se sprdamo, možeš misliti

 

eto vam toliko tema, novih albuma i bendova, pa uživajte, ovde trolujemo jedno te isto u krug, možeš misliti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...