Jump to content

Barren Earth


Despot!

Recommended Posts

Evo baš jutros dobih CD sa Peacevilla.

Novi bend Barren Earth upravo je objavio EP ''Our Twilight''.

Ukratko, 4 pesme totalno u starijem Amorphis fazonu. EP bukvalno zvuči kao prirodni nastavak ''Elegy'' ere.

Ali, i dva ex člana Amorphisa (basista i klavijaturista) su u Baren Earth-u tako da se i dalo očekivati. Pored njih tu je i pevač Swallow the Sun-a i bubnjar Moonsorrow-a.

Muzika je stvarno vrh! Pored očigledne nadogradnje na Elegy-like fazom ima i par novih elemenata.

Recommended!

Sledi intervju :pivopije:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Meni ovo na prvo slusanje mlako, isto kao i EP. Ono, na momente umeju fino da prizovu taj "Elegy" duh, zaista, ali tek na momente i imam taj problem sto mi je album nekako ravan, nema nekih udarnih delova koji bi ti se zabili u mozak momentalno i naterali te da ga opet pustis. Ali 'ajde, obrnucu jos koji put, svakako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je da ne budemo samo Sloba i ja na ovoj temi:)

Meni ja album savršen i ni malo mi ne zvuči mlako. jeste u neku ruku nastavak ''Elegija'' ali meni je to super.

 

Evo ga i intervju ali to je bilo urađeno još u novembru prošle godine za EP. Prosto čudno kako do sad nismo link postavili:

Barren Earth interview

Edited by Despot!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da treba da napustimo temu da miranovic i sloba budu sami u mraku :)

To možemo mi svaki dan:)

Ne, al' stvarno je pozitivno da još neko voli (ili bolje rečeno da bar primeti) Barren Earth.

Rvo, juče sam potvrdio još jedan intervju sa njima, tako da čim bude gotov postavljam link

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Neka, neka, nije previse :)

Heh, bilo bi stvarno odlicno kad bismo ih negdje ukacili live... Ovaj bend ima jako puno potencijala i nadam se da ce potrajati, odnosno da ce sve krenuti kako treba i da ce interes za njih uspjeti da se odrzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...