Jump to content

Barren Earth


Despot!

Recommended Posts

najbolje da sada svaki nekada zanimljivi bend i njihova današnja prosečna izdanja pravdamo sa "kurcobolja".

onda i mene boli kurac da slušam te prežvakane i ispovraćane zvukove

 

što kaže čovek, anonimusi mogu da kopiraju druge i sebe i vrte isti kurac do kraja sveta ili pak velikani koji su upravo na tome izgradili ime. lemi je bogotac zato što se ne menja.

ali velikani koji su poznati po inovativnosti... mogu naravno da pljunu sebi u lice i da počnu svirati osiromašenu verziju sebe do kraja sveta, svako ima slobodu, al meni je to uvek tužno i ne mogu pristati na to. maks, amorfis, sada i mastodon... te vožnje nek idu bez mene.

Edited by truliandedzombileš!
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate, ako Mastodon, koji je jedno 53 puta manji bend od Amorphisa, može da snimi kurcobolja album i da kao takav sasvim fino prolazi u narodu, onda ne vidim problem

 

btw, ste izvalili kako se na ovoj temi, kada BE spremaju nešto novo, uvek pokrene Amorphis priča? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

a Mastodon i Amorphis su baš tako uporedivi po veličini, u tri lepe

 

jeste Amorphis kultniji i stariji ali je Mastodon mnoge stvari pokrenuo u metalu 21. veka i itekako ima svoje visoko mesto tu, probaj da recimo baciš poreko bare to poređenje pa ćeš videti :haha:

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolje da sada svaki nekada zanimljivi bend i njihova današnja prosečna izdanja pravdamo sa "kurcobolja".

 

A zapravo to ni u kom slučaju i nije kurcobolja, već potpuno obrnuto. Krajnja proračunatost po pitanju toga šta će im donijeti najmanje rizika.

 

I to je sasvim legitimno, oni žive od toga i prehranjuju porodice i niko nema pravo da to osuđuje. Jebena je pozicija tih bendova koji postanu dovoljno veliki taman da može da se živi od muzike, ali ne postanu dovoljno veliki da novac više nije važan i da mogu da se zajebavaju. Realno, 99% nas bi se slično ponašalo u takvoj situaciji.

 

Ali to ne mora da znači da ću ja to i dalje da pratim i kupujem ako se nastavi tim štanc-pravcem.

 

probaj da recimo baciš poreko bare to poređenje pa ćeš videti :haha:

 

:da:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Pa da, meni tona Elegyja od gitarskih melodija preko tripovanja na klavijaturama, baš ga čujem. Doduše mislim da Kasper piše dosta mjuze ali on nije ni bio na Elegy :haha: ima i tone proga a za to je verovatno zadužen bubnjar Moonsorrowa, on je ogroman prog fan. Ja čujem i dosta dooma, možda sam biased ali kao da su hteli da ubace i Hamferda zbog novog pevača, recimo Shapeless derelict je Hamferd totalni. Sve u svemu, dosta lepo izdanje, nikad nisu bili jedan od onih suvišnih projekata ali realno nijedan album im nije masterpiece mada je svaki baš vredan slušanja. Doduše uvek ih vrtim po izlasku a onda kasnije kada mi se sluša takav zvuk pustim stari Amorphis :haha: videćemo kakvo će vreme biti prema ovom novom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako bih uporedio sa nekim bendom onda bih rekao da najvise lici na neke starije swano radove. amorphis i on su uvek voleli slicne klavijature da koriste, tj lozili se na te 70s zvukove.

 

Frozen Processions mi bas Swano-esque

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 month later...

treba ovo skloniti sa ovok podforuma :D

 

odlican je novi album. Zvuci kao da Opeth dzemuje sa Ayreonom :)

 

Dosta lici na Witherscape, realno.

 

prog death sa klavijaturama u prvom planu, jedino sto je malo mutnjikava produkcija iz nekog razloga, mozda mi rip sranje.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Odlican album, mozda i najbolji njihov. Veoma ukusno kombinovanje gitara i klavijatura. Slazem se sa kolegama iznad vezano za kljucne uticaje. Mozda ovom bendu nedostaje samo malo prepoznatljiviji personal touch ali sve ostalo je na svom mestu. Produkcija je po mom misljenju divna, sve je vrlo razgovetno i toplo, cak pomalo i old school. Dodatni plus za cinjenicu da je kvalitet konzistentan tokom citavog trajanja albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...

Da se vratim na ovo jer sam im dosta slušao diskografiju u međuvremenu. Prethodnik je odličan instrumentalno ali mi se clean vokal ništa ne sviđa, odvratno je teatralan, melodramatičan, sa nekim groznim ukrasima tradicionalnijeg metala, sve ono što ne volim. Zato je na novom dečko pokidao, mnogo prirodnije, svedenije i sigurnije. I zato mi je poslednji njihov najbolji do sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ja to nisam primetio na prethodniku (nije ni da bi mi smetalo xixi) ali po meni je nesigurnije isti otpevao, vidi se na novom da je usao u fazon i po meni ga lepse otpevao.

Meni je za cunt's hair bolji prosli ali i novi je perverzija, jedno od kljucnih izdanja prosle godine u mojoj knjizi. Zao mi samo sto mi se cini da bend nekako prolazi svima ispod radara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...