Jump to content

Domaći metal kultovi devedesetih


Ајлин

Recommended Posts

Pošto su se aktivirali neki ljudi koji se mnogo čega sećaju i voljni su da podele, možda je dobra prilika da se podsetimo nekih bendova iz devedesetih.

 

 

 

Evo da počnem sa Dead Joker.

 

70139_photo.jpg

 

 

Kragujevčani, nastupali po svim većim gradovima i na BHO. Imaju samo dva demo snimka, evo linka za drugi, snimak je iz 1997:

 

http://rapidshare.com/files/240502370/Dead_Joker_-_Venture__Demo____1997_.rar

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravka by Tombba (banned) :P

 

-- Venture nije iz 97e, originalno je iz 1994 izdat za West Force. Premijerno se pojavio bas na BHO 94, za taj fest smo ga itempirali... To izdanje iz 1997 je reizdanje koje su oni sami sebi odradili. --

 

Ispravljam i na Mjetal Arhivama... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acroholia kult grind core, nastali 1991 svirali tu i tamo a i zmedju ostalog i na OBSCENE EXTREME festivalu u Ceskoj(Najjaci grind/crust/Power violence/butal dm festival na svetu).

 

96688_logo.jpg

79142392.sbxlaYLE.Achroholia.jpg

Acroholia%20-%20Intestinal%20Disease.jpg

arcog.JPG

 

Ecology - Dying of Disease Demo, 1992

Demo 2 Demo, 1992

Realities Too Far From Your Heart Split album, 1993

Demo 3 Demo, 1995

Ecology Dying Of Disease / Deception At First Sight Split album, 1996

Acroholia / Yacøpsæ / Entrails Massacre Split album, 1999

Ecocide Full-length, 2003

Edited by Speed_Dead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam Dead Joker ima 4 demo snimka i taj album Venture. Cuo sam da je taj isti album kasnije reizdat na CD-u, ali nisam siguran. Evo ovde mozete skinuti jedan demo:

Dead Joker - Cannibalistic Dissection

http://audioheaven-alexcro.blogspot.com/2009/08/dead-joker-ser-cannibalistic-dissection.html.

 

A kad se govori o bendu Acroholia dovoljno je samo videti onaj stari spot iz 92-93.

:bend: . E to je kult.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dead Joker - Venture je originalno izbacen 1994 na kaseti za West Force ( u objavljivanju je ucestvovalo nekoliko osoba a medju njima i ja , a pre Dead Jokera smo izbacili Mortuary - Amok : Unspoken Void , Mortuus / Suspiria - splittape , kao i Deeandrea - glam metal iz Bgd koji su sacinjavali izmedju ostalih i neki bivsi clanovi Demoniaca, ali u tome nisam ucestvovao jer ne volim glam )

 

Mnogo toga se moze skinuti na ovom blogu, kad odes na link samo kliknes dole na BALKAN - METAL .

 

http://www.blogger.com/profile/14094275353610750716

Edited by Tomba La Bomba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste da su pre osamdesete nego devedesete ali posto ovde sigurno ima ljudi koji su upuceniji u desavanja na nasoj sceni od pre dvadesetak godina ja bih postavio par pitanja. U stvari, ako neko moze da kaze nesto vise o bendu Stihija. Jedine informacije koje ja imam u vezi ovog benda su da je iz Beograda i da je '88 izbacio neki demo. Inace su pevali na srpskom i cini mi se da su u to vreme imali kvalitetne stvari.

I jos nesto. Ne znam koliko se pisalo o bendu Hypnosic (cini mi se da je pominjan na nekoj temi) pa bi moglo nesto i o njima malo. Ima nekih informacija na Arhivama ali ako neko ima jos nesto interesantno neka podeli sa nama. Btw, Art Of Terror je, bar meni, odlican demo.

 

Tomba, Ajlin, Feniks, Dudi...?:bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dead Joker - Venture je originalno izbacen 1994 na kaseti za West Force ( u objavljivanju je ucestvovalo nekoliko osoba a medju njima i ja , a pre Dead Jokera smo izbacili Mortuary - Amok : Unspoken Void , Mortuus / Suspiria - splittape , kao i Deeandrea - glam metal iz Bgd koji su sacinjavali izmedju ostalih i neki bivsi clanovi Demoniaca, ali u tome nisam ucestvovao jer ne volim glam )

 

Mnogo toga se moze skinuti na ovom blogu, kad odes na link samo kliknes dole na BALKAN - METAL .

 

http://www.blogger.com/profile/14094275353610750716

 

 

jel ima neko 3 pesme snimljene nakon Venture,snimljene sa drugim bubnjarem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ima neko 3 pesme snimljene nakon Venture,snimljene sa drugim bubnjarem?

 

 

Posle Venture su snimili dve pesme, jedna se zvala Like virgin whore, druga nemam sad pojma vishe kako se zvala, ali ono sto znam sigurno je da je Zlatko - bubnjar chukao bubanj i na Venture i na te dve pesme i da je tu Like virgin whore on nazivao ' shwedjanka "..

Zlatko je tad i davao intervjue za fanzine..

Nesto je tu bilo sa pevacem u pitanju, vojska valjda, pa je sa njima nastupao Fric iz Johanbeena...te dve pesme su oni tripovali kao altrenativni death - progressive death, ali nemam vishe te pesme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste da su pre osamdesete nego devedesete ali posto ovde sigurno ima ljudi koji su upuceniji u desavanja na nasoj sceni od pre dvadesetak godina ja bih postavio par pitanja. U stvari, ako neko moze da kaze nesto vise o bendu Stihija. Jedine informacije koje ja imam u vezi ovog benda su da je iz Beograda i da je '88 izbacio neki demo. Inace su pevali na srpskom i cini mi se da su u to vreme imali kvalitetne stvari.

I jos nesto. Ne znam koliko se pisalo o bendu Hypnosic (cini mi se da je pominjan na nekoj temi) pa bi moglo nesto i o njima malo. Ima nekih informacija na Arhivama ali ako neko ima jos nesto interesantno neka podeli sa nama. Btw, Art Of Terror je, bar meni, odlican demo.

 

Tomba, Ajlin, Feniks, Dudi...?:bigblue:

 

 

 

E bre tol'ko matora nisam :haha: Metal slušam od '89 tako da ništa od mene po pitanju ovih bendova.

Sad će Dudi da ih otčeprka časkom, samo čekajte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima teme o Hypnosic ali nista nije receno na njoj...

 

Sto se tice Stihije evo dema (2 pesme, od prve je ostao samo drugi deo i obe su bez naziva), pa ako neko zeli da poslusa:

 

http://www.mediafire.com/?7ftdvyk6udd

 

Ja bih se zakleo da sam ovaj vokal vec negde cuo ili me strasno podseca na nekoga ali nemam pojma... Blokada u mozgu.

Neko rece na Audio Heaven-u da je postojala kompilacija "Metal 'Til Death" na kojoj je bila njihova pesma "Preko trnja do zvezda".

 

@Ajlin - Nisam mislio nista lose niti sam imao nameru da te uvredim. Znam da su dame osetljive po tom pitanju...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zlatko - srećom pa nisam dama :P

Šalim se, nisam se uvredila taman posla, ako nekog boli uvo za godine to sam onda ja.

Pitaj Jaroslava koliko imam godina a koliko je mislio da imam dok mu nisu rekli :haha:

 

 

Vidi ga ovaj Feniks ptičurina što zajebava :P Umesto što mene zezaš sedi u ta kola pa dođi šmekeru da te vodim u kafanu, aman.

 

 

 

 

Nisam znala, ali izgleda da je Keri ex-Bloodbath sa nama na forumu. Javi se Keri :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ih ne spominjem...pa spomenuo sam da su imali splittape sa Suspiriom ( a i pre njega su imali demo snimke ), a ima josh toga o njima da se kaze....

 

Njihov materijal za splittape je nosio naziv Mind Obliteration, ima 8 pesama i vishe je death metal.

 

Pojavljivali su se i na kompilacijama, sto na domacim , sto ex-yu , sto internacionalnim - recimo pojavili su se na cd kompilaciji ( cd je 1995 bio neuobicajena pojava ) koju je objavio japanski izdavac HG Fact, a na kompilaciji je bilo cak 42 benda...od nashih Mortuus + cela kraljevacka scena + Acroholia.

 

Posle splitkasete sa Suspiriom su snimili demo Educationaly Motivating Electric Shock, na njemu je za bubnjevima bio drugi bubnjar, demo ima 10 pesama, ima i pesama na srbskom ( izmedju ostalog i grind obrada El .Orgazma - Nebo ) i za mene je to najbolji grindcore sa malo deatha ikada snimljen ovde ( bolje od Acroholie definitivno ).

 

Taj demo ima 2 verzije omota, na jednoj su na naslovnoj neki cigancici sa harmonikama a druga verzija je mnogo vishe grinderskija.

 

Gledao sam i live 1996, solidan nastup.

 

Oni su bili potcenjen bend ( kao i svi bendovi sa kraljevacke scene - Totalni Promasaj, stari Hocu?Necu!, Punished, Smudos...recimo Totalnom Promasaju je vec pomenuti japanski HG Fakt izdao cd , a to su beogradske nafurane face kao Jelena Ideja i Aca Izbor mogle samo da sanjaju da im stranci izdaju cd ) jer nisu bili iz Beograda, a mesto odakle dolazi bend nema nikakve veze sa kvalitetom benda, ali takvi smo Srbi, sve sta dolazi iz Beograda je u startu prihvacenije, kao da gitarista iz Beograda ne svira sa 2 nego sa 4 ruke, pevac ima ne 1 usta i 1 grlo nego dva para usta i grla i slicne budalashtine...

Edited by Tomba La Bomba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...