Jump to content

Red Hot Chili Peppers


Sinstrel

Recommended Posts

E,sto odma' ne rece naziv pesme?

Cula sam za tu stvar,ali je nisam slusala(izrazavanje mi je na nivou malog Djokice).

Inace,obozavam I could have lied(to je jedna od prvih RHCP pesama koje sam zavolela).Chak znam i da je odsviram(sto je mnogo komplikovano.....).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne znam otkud ideja da se RHCP ne vole? :?

Ja ih volim,i to puno!

Inace,sta fali pesmi Californication?Da li je iko procitao reci...meni se poenta pesme jako dopala,mada se sad ne secam tacno sta je bilo u pitanju :oops: davno sam procitala,doneo mi drug.

Znam da uopste nije tako naivna ko sto deluje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,sto odma' ne rece naziv pesme?

Cula sam za tu stvar,ali je nisam slusala(izrazavanje mi je na nivou malog Djokice).

Inace,obozavam I could have lied(to je jedna od prvih RHCP pesama koje sam zavolela).Chak znam i da je odsviram(sto je mnogo komplikovano.....).

 

Pa i nije bas teska, a solaza je MNOGO DOBRA, jedna od onih zbog kojih me Frusciante obara s nogu! A sto se tice SOUL TO SQUEEZE- sta da ti kazem, potrazi, pa je skini kad vec sviras,ima mnogo lep i efektan,a lak uvod!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Pa shta fali Californication albumu.Oni su sa tim albumom obezbedili ulaz u istoriju.I Blood Sugar Sex Magic je dobar.Pa i One hot minute,a oni prethodni su neka faza funka ,pa ih je malo teze slushati,ali su im tekstovi oduvek bili dobri.

Zaboravio si na mothers milk vec su tu napustili funk

 

Novi spot-Cant stop,odlican je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni oni nikad nisu smetali do ovog poslednjeg albuma koji je zivi shit! :x Nervira i strasno je dosadan... inace ranije su imali ok albuma ono dok su bili neki rock ili hard rock...

By the way shit :x posle BSSM i californicationa je to njihov najbolji album.

I nikad nisu bili hard rock,ne lupetaj mala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote, pricate ko gomila devojcica sa poderanim kolenima -svako ko stvarno voli RHCP ce vam reci da njihovi pravi albumi su iz 80-ih-Red Hot Chili Peppers(84)-Freaky Stiley(86) i Uplift mofo party plan(87) sa pesmama kao sto su No chump love sucker,Funky monks,Grand pappy du plenty,Green heaven i Police helicopter.Njihov najbolji period pre Frusciante-a-sa Jack Ironsom na bubnjevima i pokojnim Hilel Slovakom na gitari.Sto se tice tvrdnja da napustaju funk-to je BULLSHIT-jer Peppersi ce uvek biti Cali surf-funk-punk i funk je njihov smisao postojanja-to su njihove reci-By the way je sranje!!!!! :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Publicitet, njihova medjusobna privlacnost, ko ce znati.. Verovatno pomalo od svega, da bi razumeo svu tu situaciju moras da budes Amerikanac i moras da bas zivis Peppers filozofiju, ja to licno razumem iako mislim da je bolesno. Inace, Peppersi su se zvalavili i pre Navara, mislim na poljubac Flea i Frusciantea u spotu za Give it away, a tu je i bila neka kampanja zajedno sa Jane's Addictionom pod sloganom Nothing shocking(tako se zvao drugi JA album) i na naslovnoj stranici nekog muzickog casopisa su se zvalavili Flea i Navaro...

 

Ludi Ameri,

Ludi Peppersi,

ali ih ja svejedno gotivim.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam njihovu cijelu diskografiju ali licno mislim da je ono sve do Mothers Milk bio prosjek(po mom ukusu).Ti prvi funk albumi su im trajali po 30 minuta.ne kazem da tu nema dobrih pjesama ali ukupno gledano novi peppersi mi se vise svidjaju i nekako su kompletniji.neko je naveo Police Helicopter kao strasno dobru pjesmu. smile.gif To nije pjesma nego zajebancija u trajanju od minut i po

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ljudi, sta je ovo, sto niko ne pise o Peppersima... Ako treba, da ova tema ne bi zamrla, ja cu sam da pricam sam sa sobom na njoj...

Hmm, sta da pricam...

Kiedis i Slovak su se upoznali jos u srednjoj skoli, kada su podelili sendvic od jaja, kasnije su postali odlicni prijatelji, oforimili bend, snimili tri cudna albuma (gledano sa danasnje tacke gledista, meni je i inace muzika 80-ih bila uglavnom cudna, ali je volim), pa kada su napokon stekli ime, Slovak je overdozirao, Kiedis se posvadjao sa bubnjarem Jackom Ironsom koji je otisao iz benda, a Kiedis je otisao na skidanje sa kokaina u Meksiko (sta spominje u pesmi Soul to squeeze...

...

(NASTAVAK SLEDI)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ljudi sta da se kaze, ja sam npr pocela od peppersa, danas ih gotovo retko kada slusam, jer me interesuju drugi pravci, ali oni su bend koji je uvek bio pun neke pozitivne atmosfere, njihovi koncerti j*** kevu imam ih par snimljenih. Naravno i imam sve njihove albume i stvarno je uzitak slusati Flea-ove solaze na bas-u on je inace otvorio i skolu dzez-a biggrin.gifa: . Albumi kao sto su BSSM, Mother's milk, OHM, i danas se kopiraju ali ljudima tesko uspeva da ih skinu. Bend je poprilicno Ok i danas, jer ovde neki ljudi jednostavno ne shvataju sta stvarno znaci prodati se :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa: Napokon jos neko da se javi... Sta da kazem o prethodnom postu, osim da mi se svidja svaka rec biggrin.gif , Peppersi su kings of postive energy, ali znaju da ovladaju i pomalo tamnom stranom te pozitivne energije (ko razume shvatice :mrgreen: )... Flea je po meni najbolji basista... Ima relativno dobru tehniku, ali on sve svoje resurse fenomenalno iskoriscava, ima genijalne ideje...

P.S. Melinda ne bi trebala da prekidas da ih slusas... :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote, pricate ko gomila devojcica sa poderanim kolenima -svako ko stvarno voli RHCP ce vam reci da njihovi pravi albumi su iz 80-ih-Red Hot Chili Peppers(84)-Freaky Stiley(86) i Uplift mofo party plan(87) sa pesmama kao sto su No chump love sucker,Funky monks,Grand pappy du plenty,Green heaven i Police helicopter.Njihov najbolji period pre Frusciante-a-sa Jack Ironsom na bubnjevima i pokojnim Hilel Slovakom na gitari.Sto se tice tvrdnja da napustaju funk-to je BULLSHIT-jer Peppersi ce uvek biti Cali surf-funk-punk i funk je njihov smisao postojanja-to su  njihove reci-By the way je sranje!!!!! :evil:

 

'Funky Monks' je sa BSSM. Jebiga, valjda i taj album valja nečemu, kad ga je kupilo 10 miliona ljudi... Mora da tu ima nešto sumnjivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja ga bas na vreme i snimih biggrin.gif jer i ja vise nemam Metropolis

Ali pored koncerata davali su i super spotove jedan od mojih omiljenih Taste the Pain-inace i pesma je jedna od mojih omiljenih, Catholic school girl rules, Jungle man, Knock me down...svidja mi se sto sam bas tamo uhvatila spotove koje sam godinu dana trazila biggrin.gifa: -bila su to teska vremena smile.gif a inace i onaj nastup sa Woodstocka pa u Rusiji-sve je to deo moje kolekcije koju pazljivo cuvam biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif inace koncerte mozes CTRAX-u naci i na 3 kanalu ako ih jos daju biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...