Jump to content

Deep Purple


Phantom Lord

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Ne bih da se ponavljam, nema sta reci, slazem se sa svima, a recimo da je meni omiljena pesma Perfect Strangers, koju nigde ne mogu da nadjem........
Tu pesmu imas na gomili izdanja(i to mislim na originale). Ako te interesuje mogu da ti prosledim spisak.... pa i pogledam da li ima da se nadje negde....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Ne bih da se ponavljam, nema sta reci, slazem se sa svima, a recimo da je meni omiljena pesma Perfect Strangers, koju nigde ne mogu da nadjem........

 

Probaj naci verziju sa albuma 'Live at Olympia' iz 1996. Znatno je bolja nego original (bar meni i mom gitaristi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

deep purple su sa mr blackmore-om na celu ispisali definiciju hard rock-a (in rock, machine head, fireball...) i postavili standarde za live nastupe (made in japan)...

 

hail dp!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

dosta je razocaravajuce slusati/gledati ono sto sada rade... gilan koji kaslje vise nego sto peva i posle se pravda prehladama i sl. i novog gitaristu koji em ne moze da prismrdi blackmore-u nego je cak i toliko drzak i bezobrazan da u svim pesmama svira svoje solaze... uzas i katastrofa...

kapiram ja i kad je neko alav za parama (i sve je to mozda i ok???) ali sta im sve to sada treba nakon "vrlo veoma" uspesne karijere

i gde je tu dostojanstvo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je 'Purpendicular' najjaci studijski album sa Gillanom (iako mi je njihov omiljeni studijski album 'Stormbringer'), ali ovo poslije toga je lose, Gillan je stvarno los - cinjenica je da vec odavno ne sviraju 'Child In Time' uzivo, Morse je pretanak i stvarno iritira sa svojim solama (mada je imao par dobrih momenata na 'Live At Olympia'), i najbolje bi im bilo da prestanu sa radom... Nadam se da ce me 'Bananas' natjerati da mislim drugacije...

P.S. 'Live In Japan' - nema dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deep Purple je institucija, legenda Hard Rocka i prvobitnog Heavy Metala

Meni je njihov najbolji album In Rock ne toliko zbog kvaliteta pjesama koliko zbog onoga sto je znacio tj. to je album koji je bio jedan od rodonacelnika Hard Rocka a kasnije i Heavy Metala

Najbolja je svakako Mark II postava: Gillan, Blackmore, Paice, Glover, Lord - a John Lord je upravo ono sto je DP izdvajalo iz mora drugih grupa jer sta taj covjek radi sa klavijaturama je genijalnost, narocito za to vrijeme.

Najbolje pjesme su mi Speed King, Highway Star, Sometimes I Feel Like Screaming ( najbolje sto su uradili u prosloj deceniji ), Burn, i sve balade

 

Takodje da dodam: da li znate ijednog rockera, punkera, metalca, pa i slusaoce drugih zanrova koji ne znaju kako zvuci Smoke On The Water?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Vidim slabo pominjete fazu od reuniona 1984. Albumi kao Perfect Strangers ili Battle Rages On. Mene su bas ti albumi naterali da zavolim Purple i one stare klasicne albume. Anya je fenomenalna pesma, slozicete se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bome, mene bi ti albumi samo natjerali da povratim.

Da se razumijemo, na tim albumima ima izuzetnih stvari, ali opet je to druga liga zapad u odnosu na ono što je tad bilo vrh hard rock zvuka, a da ne pominjem koji je to pad u odnosu na stari Purple. Ja nisam neki fanatik, da ću sad reći samo originalni period iz '70-ih je dobar, ovo ostalo ne valja, ili ne znam ni ja šta, ali po meni, ti albumi nisu imali pravi koncept i usmjerenje, a i muzički i produkcijski su poprilično neinspirisani...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mark II i Mark III postave dakle perio izmedju 1969-1976 je najbolji period Deep Purple-a: albumi In Rock, Fireball, Machine Head, Who Do We Think We Are, Burn i Stormbringer su genijalni, oni stoje kao obrazac z Hard Rock i tadasnju Heavy Metal muziku.

Ovo kasnije nije ni primaci tome ali svakako da ima dobrih pjesama: Perfect Strangers, Wasted Sunsets, Love Conquers All, ili recimo sa Purpendiculara Sometimes I Feel Like Screaming itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bome, mene bi ti albumi samo natjerali da povratim.

Da se razumijemo, na tim albumima ima izuzetnih stvari, ali opet je to druga liga zapad u odnosu na ono što je tad bilo vrh hard rock zvuka, a da ne pominjem koji je to pad u odnosu na stari Purple. Ja nisam neki fanatik, da ću sad reći samo originalni period iz '70-ih je dobar, ovo ostalo ne valja, ili ne znam ni ja šta, ali po meni, ti albumi nisu imali pravi koncept i usmjerenje, a i muzički i produkcijski su poprilično neinspirisani...

 

Ne slazem se. Mislim da je Perfect Strangers odlican album po svim merilima, a da je naslovna stvar nesto najjace sto su ikada snimili. Jedino sto mi se tamo ne svidja je Hungry Daze, mada je jak onaj deo "when we came out to Montreaux... but that's another song" smile.gifsmile.gifsmile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kako te nije sramota?!

Ian GILLAN

A što se tiče banana, sad sam pojeo dve, pa ne bih baš...

Ponedjeljak 25. avgust je datum zvaničnog izlaska albuma pa se neću zalijetati da ga skidam preko Kazaa, valjda će se naći u prodavnici. To se sigurno nabavlja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...