Jump to content

* * * * - 6 votes

Psihoterapija

• This topic is locked This topic is locked
387 replies to this topic

#381 truliandedzombileš!

truliandedzombileš!

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 4116 posts

Posted 17 april 2018 - 20:36

View Postmiter, on 15 april 2018 - 11:30, said:

Sirotinji, dovoljno je samo sunca i hleba

i da ubode ponekad, kad treba

to je srpska psihoterapija :zuba:
obrnuto, bajo moj

kada je sunca, hrane u izobilju, dobrog vina
jebe se čoveku da radi...

može i u džunglama indije da jede voće i meditira, puca mu kurac za bogate švede.
Pozdrav!

last.fm

#382 Demon Seed

Demon Seed

Outside of Metal

• iskreni članovi
  • 15486 posts

Posted 17 april 2018 - 20:41

Pa jos dok je i hasis bio legalan, banja
If it itches, play it.

https://rateyourmusic.com/~DemonSeed

#383 truliandedzombileš!

truliandedzombileš!

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 4116 posts

Posted 17 april 2018 - 20:51

jašta.

lepo se vidi uticaj klime na sve - jasno se može prepoznati skandinavski i mediteranski stil u filmu, metalu, umetnosti generalno...
uticaj klime na formiranje religije je presudan...

nije čudo što je protestantizam, kao najrigidniji oblik hrišćanstva, pustio korenje na severu, dok je na jugu lagano pravoslavlje grešio sam ko ga jebe ili katoličanstvo grešio sam deset oče naš i ko ga jebe... daj bevandu i pršutu.
a uopšte jedna anti-prirodan stav hrišćanstva što potiče iz pustinje je priča za sebe.
Pozdrav!

last.fm

#384 Demon Seed

Demon Seed

Outside of Metal

• iskreni članovi
  • 15486 posts

Posted 17 april 2018 - 21:12

View Posttruliandedzombileš!, on 17 april 2018 - 20:51, said:

protestantizam, kao najrigidniji oblik hrišćanstva

explain pl0x

Ja od dokaza prilažem ovo:

:bigblue:

and it has to be medical experiments
If it itches, play it.

#385 truliandedzombileš!

truliandedzombileš!

Master of Metal

• iskreni članovi
  • 4116 posts

Posted 17 april 2018 - 21:40

da se razumemo, meni je protestantizam i najiskrenija varijanta hrišćanstva, ako ništa drugo zato što se čisti od ukradenih paganskih tradicija,
samo hiljadu godina prekasno.
i sam sam kršten u protestantskoj crkvi i primio prvu pričest, ali već sa tih 11 godina sam to učinio na jedvite jade i zbog poklona. :haha:

može protestantizam da bude liberalniji i skloniji promeni, jer nema tako čvrste institucije kao katolicizam (odnosno osnava i jeste oduzimanje moći čoveka nad čovekom), neke crkve se kreče i liberalnim farbama u smislu gej brakova, gej sveštenstva, transrodnih osoba takođe...
ali u svojoj suštini, poimanju morala i greha, su strožiji od svih ostalih grana hrišćanstva.
sveštenstvo koje nema moć, je i sveštenstvo kome se ne ispoveda i koje ne nudi oprost greha, već to čovek mora direktno od boga da traži
sve to čini (ja bih pre rekao, lepo se uklapa u ranije mentalitete oblikovane klimom) strožije društvo, veći pritisak okoline, strože vaspitanje, veći broj uspešnih, obrazovanih, kolektivno bogatija društva, ali na drugoj strani mnogo više i nesrećnih, depresivnih i onih koji na kraju sami sebi presude.

takođe, za svaku liberalniju granu ili sekticu, dolazi dve koje su uber rigidne, do srži bukvalne u čitanju biblije... eno ih puna amurika.

jedini ljudi koji veruju da je zemlja stara 7k godina, pa čak i ostavljaju mogućnost da su prvi ljudi živeli hiljadu godina a da ih ja poznajem su protestanti, ok im da službu drži transrodna osoba, ali dok ne spori ideju mlade zemlje (ili kako se to već zove). :haha:
Pozdrav!

last.fm

#386 Demon Seed

Demon Seed

Outside of Metal

• iskreni članovi
  • 15486 posts

Posted 17 april 2018 - 22:10

Jbg ipak su i to hrišćani :D :D

Čovek čak ni ne mora da traži oprost greha ni od sveštenika ni od boga, po defaultu je u harmoniji s Gospodom samo ako je verujući. To nudi takvu fleksibilnost da radiš koe oćeš i da tumačiš kako hoćeš, da je to super :D

Ne bih isključivo Protestantizmu pripisao uštogljenost i depru Engleza, ali si i ti napisao u skladu sa time taj deo u zagradi... Malo forsiraš klimatske faktore ali to mi se i sviđa jer se uklapa u priču o evoluciji... :obrv:

Vazda bilo razuzdanije plođenje u tropskim i plodnijim krajevima...
If it itches, play it.

#387 Toki89

Toki89

Anonimus of Metal

• iskreni članovi
  • 739 posts

Posted 19 april 2018 - 04:05

Definitivno geografija utiče na mentalitet naroda. No, manjak sunca nije nužno loš, šta više. U pustinji ništa ne rađa, prisiljen si da loviš, stalno se seliš, i nemaš izlaz na more, a samim tim i pristup trgovačkim putevima = nema mogućnosti za razvoj civilizacije.
Britanija je cela u poljima, livadama, okružena morem ,što je na neki način štit od napadača, i zato je bila supersila 18-19 veka. Amerika je nova država, za nju ne važi to toliko, amerikanci su potomci britanaca željnih rizika i novih mogunosti, evropljana koji su bežali od socijalizma i kriminalci raznorazni.
Rusija je vrlo velika i slabo povezana sa ostatkom sveta, vrlo zavisna od poljoprivrede i stočarstva, i  vrlo bogata resursima = odlično tlo za komunizam. Istočna evropa koja je fizički bliska Rusiji je obolela od komunizma takođe.
Srbija je bila i pod uticajem komunizma, a vekovima pre toga, i pod uticajem Osmanskog carstva. Ima obradive površine, prolaze bitni putevi kroz nju, ali to mnogo manje vredi sad u 21-veku, kad poljopiveda čini mali deo GDP-a, kada je saobraćaj modernizovan i kada je ceo svet povezan na internet.

#388 Demon Seed

Demon Seed

Outside of Metal

• iskreni članovi
  • 15486 posts

Posted 19 april 2018 - 10:07

I kad je bolje da se uveze koNpir no da se kupi domaci

Ili npr. ako se zajebes pa kupis paradajz koji "je za pijacu a ne za jelo" pa zaglavis par dana trovanje pesticidima :D

Ne valja ni manjak ni visak sunca nego najbolje kad je taman, kao danas ©_©

Inace pracenje GDP kao slike napretka ekonomije je jos jedna golema prevara, sam GDP ne mora strogo da ima veze sa standardom zivljenja, Kina npr. ima do jaja GDP, a sranje GDP u odnosu na plateznu moc, "potrosacku korpu", kako god.

Svi da smo robovi koji rade za leba i vodu, mogao bi opet do jaja da raste GDP, ako je gonic robova dobar HR menadzer :haha:

Edited by Demon Seed, 19 april 2018 - 10:07.

If it itches, play it.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

BoHeGeHa Dark Blue 2.1.1 © Thomas Yugar (Chemical Chaos)
Official upgrade for IPB 2.3.x © Michael ( Dev Fuse )
3.X © Upgrade by Dumbledore ( Tppskinning )