Jump to content

Empyrium


botorius

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

E pa ja jesam lifelong fan ovih ljdui. Ne znam sta vi imali prilike da cujete, ali moja lista top akusticnih albuma svih vremena bi bila:

 

1. Tenhi - Kauan

2. Empyrium - Where At Night The Wood Grouse Plays

3. Ulver - Kveldsjänger

4. Tenhi - Väre

 

na Where At Night-u nista ne nedostaje po pitanju atmosfere, savrseno je izbrusen, dok ostali njihovi albumi mozda ostavljaju prostor za eventualno doterivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ODLICAN BEND(ILI PROJEKAT) STA VISE DA SE KAZE STETA STO VISE NE RADI.DA LI JE NEKO SLUSAO ZADNJI ALBUM?

Zadnji album imam i vise puta sam ga preslusavala. Muzicki je vrlo kvalitetan, zreo album, ali sto se lyrics tice, sve su na nemackom, a nemacki bas ne zborim najbolje, a smarajuce je prevrtati po recnicima...a uostalom nigde nisam ni mogla naci lyrics...sto je, po mom misljenju, veliki minus. A stvarno je steta sto su se raspali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo , ja se slazem sa Amentesom i Agarthom , muzika je stvarno lepa ali meni tu neshto fali , neshto shto ne mogu da definishem ...naravno , prilichno sam neobrazovana po pitanju Empyriuma jer slushah samo Where at night..........recimo , ima pesama od kojih padam na dupe (ex : Many moons ago.....) ali nikad necu biti dozivotan fan ovih likova ....u principu , najveci adut  ovog benda je, po meni , vokal onog lika, stvarno mi lichi na pevanje nekih matorih darkera (a to ja mnogo volim) prosto mi je chudna kombinacija tog nekog dooma (pre bih rekla , te neke tragichnosti) i starinskog fazona tj muzike.....stvarno ne znam kako zvuche njihove agresivnije pesme , mozda cu imati bolje mishljenje kad ih chujem ...

 

Mozda bi najadekvatniji opis bio da zvuce "medieval".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo , ja se slazem sa Amentesom i Agarthom , muzika je stvarno lepa ali meni tu neshto fali , neshto shto ne mogu da definishem ...naravno , prilichno sam neobrazovana po pitanju Empyriuma jer slushah samo Where at night..........recimo , ima pesama od kojih padam na dupe (ex : Many moons ago.....) ali nikad necu biti dozivotan fan ovih likova ....u principu , najveci adut ovog benda je, po meni , vokal onog lika, stvarno mi lichi na pevanje nekih matorih darkera (a to ja mnogo volim) prosto mi je chudna kombinacija tog nekog dooma (pre bih rekla , te neke tragichnosti) i starinskog fazona tj muzike.....stvarno ne znam kako zvuche njihove agresivnije pesme , mozda cu imati bolje mishljenje kad ih chujem ...

 

Mozda bi najadekvatniji opis bio da zvuce "medieval".

 

to bash i nije, a pored toga ja medieval volim i to mi ne bi nikako smetalo, mislim , ima pesama koje bi mogle biti medieval ali ovo je stvarno chudna kombinacija nekog akustichnog dooma i starinskog i darkerskog nachina pevanja....a moram i da priznam, moje mishljenje o Empyriumu pochinje polako da se poravlja,sada se vishe koncetrishem na njihovo sviranje i pevanje (divno slaganje glasova)....ma dobri su braca pagani smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Svi albumi su fnomenalni. Tekstovi takodje! Ma tekstovi ubijaju! Jedino sto je "Weiland" na nemackom, no i on je muzicki, mozda i najzreliji album.

A sto se prva tri tice ne mogu stvarno da izdvojim jedan koji bi mi bio bolji od ostalih! Eto, kad su ljudi umetnici u pravom smislu reci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quoSvi albumi su fnomenalni. Tekstovi takodje! Ma tekstovi ubijaju! Jedino sto je "Weiland" na nemackom, no i on je muzicki, mozda i najzreliji album.

A sto se prva tri tice ne mogu stvarno da izdvojim jedan koji bi mi bio bolji od ostalih! Eto, kad su ljudi umetnici u pravom smislu reci!te]

 

ovim zadnjim si sve rekla.inace sto se tice tekstova ja sam ih skidao sa oficijalnog sajta[/www.empyrium.deurl]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posted: 16 Jan 2004 13:41 Post subject:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Svi albumi su fnomenalni. Tekstovi takodje! Ma tekstovi ubijaju! Jedino sto je "Weiland" na nemackom, no i on je muzicki, mozda i najzreliji album.

A sto se prva tri tice ne mogu stvarno da izdvojim jedan koji bi mi bio bolji od ostalih! Eto, kad su ljudi umetnici u pravom smislu reci!

 

 

 

ovim se sve rekla.sto se tice tekstova probaj

www.empyrium.de

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...