Jump to content

Blackmore's Night


blondie

Recommended Posts

Mnoooogo ih volim, Ritchie Blackmore, vec standardan kvalitet njegove muzike, i PRELEPA Candice Night, sa glasom andjela, furaju neku minstrel fazon srednjevekovne muzike... sve to zvuci VAUUUUU.

Renaissance faire, fires at midnight, times they are changing...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnoooogo ih volim, Ritchie Blackmore, vec standardan kvalitet njegove muzike, i PRELEPA Candice Night, sa glasom andjela, furaju neku minstrel fazon srednjevekovne muzike... sve to zvuci VAUUUUU.

Renaissance faire, fires at midnight, times they are changing...

 

E pa pixxel, vidjeces u novom REX-u nesto specijalno za tebe...

biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

He, he... ovo je bas zabavno. Blondie pljuje po satanistickim i anti-hriscanskim grupama na drugom forumima a ovde hvali nekog ko pravi 100 % Wicca muziku smile.gif Uglavnom ne talambasa o tome, ali omoti o tome svedoce veoma eksplicitno, plus sto mi je neko iz The Pagan Federation svojevremeno to potvrdio. Jeste dobra muzika, ali to je veoma direktno orijentisan projekt ciji je cilj da muzicki docara pagansku srednjovekovnu Evropu i zato tako i zvuci smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

He, he... ovo je bas zabavno. Blondie pljuje po satanistickim i anti-hriscanskim grupama na drugom forumima a ovde hvali nekog ko pravi 100 % Wicca muziku smile.gif Uglavnom ne talambasa o tome, ali omoti o tome svedoce veoma eksplicitno, plus sto mi je neko iz The Pagan Federation svojevremeno to potvrdio. Jeste dobra muzika, ali to je veoma direktno orijentisan projekt ciji je cilj da muzicki docara pagansku srednjovekovnu Evropu i zato tako i zvuci smile.gif

 

smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

Slusaj decko... Ja licno ne volim nista sto se tice satanizma i ne milism da u toj gluposti ima ista pozitivno. S druge strane ja ne pljujem po antihriscanskim grupama, jer me apsolutno ne interesuje u sta neko vjeruje sve dok mene ne prozove. Ne svidjaju mi se ni bendovi koji pjevaju o Isusu ako bas zelis da znas.

Muzika Blackmore`s Night je predivna, meni licno se svidja. I jeste, opni time docaravaju pagansku Evropu. Bas me briga ako iza tog samog projekta licno Papa ili Djavo stoji, sve dok je dobra muzika. Ne vrijedja me, u krajnjoj liniji... biggrin.gifa: Za tvoju informaciju, oni obradjuju renesansne kompozicije (paganizam ili ne, ne kapiram sta je tu toliko bitno?), stvari kojesu komponovane prije 500 i vise godina. Koriste srednjovjekovne instrumente i sjajno to rade.

Ne razumijem ovu tvoju opasku uopste. Sta, kao bend mora pjevati o Isusu da bi po meni bio dobar?

Kazem, mrzim satanizam, ali sve ostalo sto nema veze s tim... I predstavlja cistu umjetnost... Mnogo me interesuje. Oni fenomelnu atmosferu prave svojom muzikom i bas tako, sjajno docaravaju ta vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blackmore jeste zakon,ali moram da priznam da mi se ovo nikako nije svidelo,totalno nije moj trip.

 

Mozda zato sto mislis da iza svega ovoga stoji jedna velika zavjera, neki djavoli koji pokusavaju da nas vrate u srednji vijek... 8O 8O 8O 8O biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Ozbiljno... Ma meni su stvarno super. Nemoguce da ti se ne svidja vokal Candice Night?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vokal jeste lep,i ja nemam nista protiv neke ambijentale,ali mi se jednostavno ne dopada.Slusao sam sva tri albuma,i okej je cuti poneku stvar,ali da slusam ceo album smorilo bi me poprilicno.

 

Pa da... U ogranicenim kolicinama, svakako. Osim naravno Zakk Wyldea, i nesto thrasha... To moze biti bas zdravo. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi nimalo dosledna, a iskreno, tvoji postovi na razlicitim forumima su u kontradikciji. Sredi najpre malo zbrku u svojoj glavi pa onda mozemo da razgovaramo smile.gif

 

Sta da ti kazem, volim sve... Od black metala do Britney Spears. Kontradiktornost.

A sredjena sam ja, samo ne znam otkud ti to da ja zelim s tobom da razgovaram? :? 8O biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja uopste ni govorio o tome sta ti volis, a kad smo vec kod toga to bi bila uzaludna tema posto bas i nisi pokazala da imas neki ukus. Ja sam govorio o suprostavljenosti tvojih izjava na raznim mestima.

A kad smo kod razgovora tu su bitne dve stvari. Prva je da uopste nije bitno sta ti zelis, a druga da ni ne mozes da tazgovaras sa mnom posto je najveci deo onoga sto kazes besmisleno. Sorry...

A BN su kak ogod da okrenemo odlican bend/projekt i to je verovatno jedino u cemu se ja i ti po bilo cemu slazemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja uopste ni govorio o tome sta ti volis, a kad smo vec kod toga to bi bila uzaludna tema posto bas i nisi pokazala da imas neki ukus. Ja sam govorio o suprostavljenosti tvojih izjava na raznim mestima.

A kad smo kod razgovora tu su bitne dve stvari. Prva je da uopste nije bitno sta ti zelis, a druga da ni ne mozes da tazgovaras sa mnom posto je najveci deo onoga sto kazes besmisleno. Sorry...

A BN su kak ogod da okrenemo odlican bend/projekt i to je verovatno jedino u cemu se ja i ti po bilo cemu slazemo...

 

Pa o ukusima ne treba raspravljati, jel` tako? I mislim da ovdje takodje ima dosta ljudi koje slusaju sve, od bluesa, metala, rocka itd. Srecemo se tako po forumima... biggrin.gifa: Znaci, moj ukus nije toliko los, ima nas svakakvih. A suprostavljenost mojih izjava si zapazio na temi o smederevskom festu gdje sam pricala o May Result i uopste satanistickim

stvarima koje mi se ne svidjaju. Ne znam sta je tu toliko suprostavljeno...

I dalje... rekao si mi da sredim zbrku u glavi i da tek tada mozemo razgovarati, jel` tako? A ja kazem da i nisam toliko zainteresovana za raszgovor s tobom, tako da jeste bitno sta ja zelim. Jer ako se meni ne prica s tobom onda necu da pricam, ako mi se prica sto bas sada radim onda to i radim. Dakle, za pricu je potrebno dvoje, a ti si se meni obratio, mene citirao... Sredi zbrku i svojoj glavi, dragi... biggrin.gifa:

Fino sto se slazemo po pitanju Blackmore`s Nigh. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno je da o ukusima ne vredi raspravljati, no ovde nije rec o ukusu vec o neukusu. Sto se ostalog tice mozes da se dopisujes sama sa sobom, posto nisam ni procitao sta si dalje napisala...

 

Hehehehe... Cisto sumnjam, baby... tongue.giftongue.giftongue.gifbiggrin.gifbiggrin.gifa: biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno je da o ukusima ne vredi raspravljati, no ovde nije rec o ukusu vec o neukusu. Sto se ostalog tice mozes da se dopisujes sama sa sobom, posto nisam ni procitao sta si dalje napisala...

 

Hehehehe... Cisto sumnjam, baby... tongue.giftongue.giftongue.gifbiggrin.gifbiggrin.gifa: biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rizikujem da skrenem totalno sa teme ali ovo moram da kazem.

 

Gwydione, ako nisi primetio do sada, ovo je tema o muzici, tj. o Blackmore's Night, a ne o tome koja ti je omiljena vrsta toalet papira i zato prestani da seres. Licno, meni je apsolutno nebitno koje su veroispovesti clanovi nekog benda, dokle god je muzika dobra. To ne znaci da mi se svidja to sto SLAYER (primer) rade, ali su odlicni muzicari, i uvek cu otici na njihov koncert. Kada bih vodio racuna o takvim stvarima, sta bih onda slusao? Samo one bendove i muzicare koji su apsolutno bezgresni, a samim tim bih morao i sebe da preispitam, itd. Slusam ono sta mi se svidja, a ne ono sta drugi misle da treba da slusam. Cini mi se da se o ovome vec mnogo puta raspravljalo, ali tebi neke stvari ocigledno ne ulaze u glavu. U redu je, nisi ti kriv, takav si rodjen.

 

Ako vec zelis sa nekim da se svadjas, izvoli na private, napsuj mu se mile majke, kazi sta ti se svidja a sta ne kod tog nekoga, i ostavi ljude na miru da pricaju o stvarima koje nemaju veze sa tobom i tvojim problemima koje imas sa drugima na yumetal-u. Odrasti covece!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpre, ne vidim odakle ti uopste hrabrost da mi se tako obracas? Stavicu te na listu sa Hironom pa cemo da vidimo kako ce da bude kada se sretnemo. Naravno da se ovde govori o muzici, ali... o tome se govorilo i na drugom forumu pa zasto onda nisi tamo tako nesto rekao kada je krenula ona eskalacija najprimitivnijih i najglupljih postova koja sa muzikom nije imala veze? Toliko o tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto se tice benda imam ja od njih cak i neke zive snimke...

Samo mislim da cu da ih prestanem da slusam posto kada vidim ko i hsve sada slusa lici mi na ono kao kad su nekad pripadnici izvesne, sada zvanicne, nacionale manjine koji se uglavnom bave popravkom kisobrana i brejk-densom poceli da nose izvesne majice sa zelenim krokodilom. Potom te majice vise niko ko drzi do sebe nije nosio... a sve po onoj biblijskoj o biserima ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpre, ne vidim odakle ti uopste hrabrost da mi se tako obracas? Stavicu te na listu sa Hironom pa cemo da vidimo kako ce da bude kada se sretnemo. Naravno da se ovde govori o muzici, ali... o tome se govorilo i na drugom forumu pa zasto onda nisi tamo tako nesto rekao kada je krenula ona eskalacija najprimitivnijih i najglupljih postova koja sa muzikom nije imala veze? Toliko o tome...

 

Hrabrost? Pa cuj decko, pricas s nekim ko ima cetiri godine ratnog staza... biggrin.gifa: Ne vidim kakva mi to hrabrost treba? Ti si kao strasan? Ajde ajde... I kako ti se to obracam? Stavi me na koju god listu zelis, ali ne kapiram o cemu govoris i kakve veze ima hiron s pricom... Njega ovdje nisam vidjela ima sto godina...

Ovdje pricamo o Blackmore`s Night, njihovoj muzici koja je fenomenalna, a ti si poceo o nekim paganima i sl. Ja da pocnem pricu o jogurtu ti bi okrenuo razgovor na kocice za paradajz.

Moji postovi o Smederevu su imali veze s muzikom posto ja JESAM TAMO BILA A TI NE, koliko znam. I sve te moje postove je podrzala velika vecina ljudi s yumetala (Azza, Hiron, WS, Scum, Vojvoda, Jules... i njih jos 3-4) a takodje su me podrzali i ljudi koji su nastupali u Smederevu. Pratili su sta se desava na temi i slali mi pp, ili smo pricali telefonom.

To mi vidis mnogo vise znaci od tvog misljenja da su moji postovi najprimitivniji i najgluplji... To vjerovatno mislis i za sve one koji su pisali slicno kao ja ili su tako mislili.

I ako imas problema nemoj se meni obracati, ne studiram medicinu.

Ovo je tema Blackmore`s Night, a ne Smederevo koje ti je toliko trn u dupetu postalo da me juris po svim temama i forumima.

Dakle, Blackmore`s Night...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto se tice benda imam ja od njih cak i neke zive snimke...

Samo mislim da cu da ih prestanem da slusam posto kada vidim ko i hsve sada slusa lici mi na ono kao kad su nekad pripadnici izvesne, sada zvanicne, nacionale manjine koji se uglavnom bave popravkom kisobrana i brejk-densom poceli da nose izvesne majice sa zelenim krokodilom. Potom te majice vise niko ko drzi do sebe nije nosio... a sve po onoj biblijskoj o biserima ...

 

Imam zelju da ih gledam uzivo... I mislim da bi smederevska tvrdjava bila perfektna za njihov nastup. Govorim bez ironije, majke mi.

A ovaj drugi dio tvog posta uopste nisam skapirala.

Znam samo da za B. Night znam vec par godina, a oni su na sceni od 1997. Pa i nisam mnogo propustila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...