Jump to content

Češki metal bendovi


Zazidar

Recommended Posts

Dakle, ako bi bilo nekoga ko bi mogao da mi preporuchi neshto kvalitetno iz Cheshke bio bih jako zahvalan. Razlog je shto uchim cheshki ove godine pa mislim da ce lakshe ici uz neshto muzike :).

Za sad, otkrio sam bend XIII Stoleti koji mi se jako dopada(mada je vishe gothic rock nego gothic metal).

Kopao sam po metallumu ali nisam nashao nishtao vredno pazhnje. Znam da su uglavnom underground pa se nadam da ce se naci neko struchan za ovu temu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da te zanimaju bendovi koji imaju tekstove na češkom, pa preporučujem legendarni, jedan jedini - Trollech :lol:, pa Adultery, oba su nekakav pagan black. Članovi Trollecha imaju još par bendova, ja sam konkretno čuo za Stiny Plamenu (slično Trollechu) i Umbrtka (black metal izgleda inspirisan sivilom moderne industrije). Auuu da, Heiden je odličan bend sa tekstovima na češkom, pa imaš Beltaine (odličan nekakav melodeath ali ne baš melodeath, ali mislim da nemaju tekstove na češkom). Naravno, tu je Root, za koji si verovatno čuo, imaju oni pesama na češkom sa starijih albuma. Neko će sigurno da uleti na temu i preporuči ti Naamah, ali to ne preporučujem baš ako si slabog srca :D Silva Nigra je black metal iz Češke, hm, Silent Streams Of Godless Elegy, nekakav folky doom. Ako se setim još nečega napisaću :)

 

EDIT: Vidim Žrec je češki, folkiška opuštencija, Trist (doom valjda) iiiii Torr, black thrash zajebancija :pivopije:

Edited by Stolet

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 6 months later...

Evo idem na ekskurziju u Češku u utorak, pa sam si mislio uzeti nešto CD-ova...Tako da molim neke preporuke češkog heavyja, dooma, powera, thrasha, proga...Pa i prog rocka, hard rocka, AOR-a...Nije bitno na kojem jeziku (a i ne moraju biti češki, glavno da su koliko-toliko lako nabavljivi u češkim CD-shopovima, npr. ako imaju slovačkih ili poljskih bendova, kao što se u Hrvatskoj mogu lako naći CD-ovi bendova iz ostalih zemalja ex-YU).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 3 years later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...