Jump to content

Tema za ekipu


Baal

Da li je Kuruz Delija ili Grobar?  

66 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Prisećajući se kolege Ljube Tadića sa suzama u očima.

 

- On je možda bio najveći glumac na svetu, neću reći meni najdraži...najbliža duša iz glumačke sfere. Toliko silno sam ga voleo, baš silno - izgovorio je s težinom u glasu.

Jedna priča iz njegove knjige "Do poslednjeg daha" možda najbolje dočarava kako doživljava srpsko- hrvatske odnose. Ovako ide ta priča.

 

Razgovarali su Dragan Nikolić, Zoran Radmilović i Rade Šerbedžija. Zoran Radmilović je Radeta uvek zvao Hrvat - kako si moj Hrvat, gde si Hrvat,...

 

- A što ti Radeta zoveš Hrvat, kad je on Srbin? - pitao ga je Gaga Nikolić.

 

- Ne lupetaj gluposti, konjino jedna - uzvratio je Radmilović Draganu i počeo da ga čašćava raznim imenima - Otkud Rade da bude Srbin? Pogledaj kako lepo izgleda, kulturan čovek iz Zagreba, nije baraba ko ti.

 

- Ajde Rašo - obrati se Gaga Radetu - kaži mi šta si, leba ti.

 

- Otac i majka su mi bili Srbi.

 

Zoran je zatvorio oči, kako je on to znao činiti kada je želeo nešto važno da kaže. Podigao je čašu do usana...okrenuo se ka Radetu i gotovo ga poljubio nosem u nos. Gledao ga je smešnim, prodornim pogledom i dramski, kroz zube prosiktao:

 

- Otac i majka su ti Srbi?

 

- Da - rekao je Rade.

 

- Majka i otac su ti Srbi? -ponovo je upitao.

 

- Da.

 

- Lažeš.

 

- Ne lažem

 

- Lažeš.

 

- Ne lažem.

 

Dragan je počeo pobedonosno da se smeje.

 

- Ćuti barabo, tebe ništa nisam pitao - rekao je Radmilović i nastavio - Zakuni se u Miru Banjac.

 

- Kunem se u Miru Banjac- rekao je Rade.

 

Gledao ga je i dalje ošto i napeto kao da se radi o životu i smrti. Zatim ispio na eks svoj viski i uzdahnuo.

 

- U majku mu, gde sada da nađem svog Hrvata? :lol:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolje da ostavim ovde no na PES temi, em je u pitanju FIFA em ne znam koliko su regularni gejmeri u fazonu da igraju s classic ekipama

dakle

http://classicpatch14.altervista.org/

pise sve ovde ali ukratko:

patch je za FIFU 14, koliko sam skapirao iz ove je godine, ima poseban za timove i poseban za reprezentacije, ne radi sa drugim patchevima pa sam ja to instalirao fifu 14 x2 na eksternom hardu pa ima mesta, zauzima boga oca kad se raspakuje

timova ima od 30ih do 2000, reprezentacija od 30ih pa do danas, dakle sva SP, sva EP su kompletna sa dresovima, sastavima (pa cak i neke face su ubodene), ocene su uglavnom pristojne

klubova takodje ima gomila (kapiram da ce biti i update neki 2000-) i uglavnom su podeljene generacije na 5 godina (1970-1975, 1975-80.. itd) a takodje ima odredjenih timova iz konkretnih sezone (obicno timovi sa nekim zapazenijim uspehom te godine)

ima gomila timova Partizana, Jugoslavije,Czv

ko god da se iscimao da napravi ovo, svaka mu cast. prakticno ceo zivot prizeljkujem ovakvu igricu, za svakog ko je zaludjen istorijom fudbala ovo je najbolja stvar ikada

jedina zamerka, nisu kratki sorcevi prve polovine 90ih i ranije :(

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...