Jump to content

Thrash 'Till Death


Јарослав

  

50 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ja izgleda nisam bio tr00 dok sam preslusavao te new school retro thrash bendove pa zato nisam istrajao,prodao sam skroz taj talas i mislim da imam cak odredjeni gnev prema tome.U odredjenim trenucima mi je bas prijalo da slusam to i slusao jbg,i onda mi se zgadilo i jednostavno se ne pronalazim u tome,niti imam neku zelju da dalje preslusavam bilo sta vezano za to.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve što je a priori retro je u najvećem broju slučajeva osuđeno na propast (naravno čast izuzecima kojih itekako ima) jer se ti automatski limitiraš na jednu dimenziju i kopiraš umesto da zaista stvaraš. Šta bi bilo da su Hetfild i Mastejn rešili da kopiraju Sakson i Mejden umesto da cepaju svoju priču.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Али је проблем што је треш веома ограничен жанр. Ту нема шта већ није речено. И мени ни мало не смета ако ће да има бендова који ће да раде по шемама старе школе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Али је проблем што је треш веома ограничен жанр. Ту нема шта већ није речено. И мени ни мало не смета ако ће да има бендова који ће да раде по шемама старе школе.

 

To stoji naravno ali koliko daleko može da stigne bend koji će da kaže "e, ja ću da sviram kao stari Kreator", koliko puta može to da ti bude zabavno. Jedino ako baš baš baš imaju talenta ali to je slučaj jedan na sto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@jaroslav

 

e vidis to je zabluda, bas ima stosta da se kaze evo pogledaj sta rade paradox totalno imaju svoj zvuk a za mene su jos uvek 100% tres, ili bar to sto rade revocation spajaju gomilu raznih uticaja i tres i ne-tres u jedan odlican konkretan opet pretezno tres zvuk. 

 

 

Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Гроб: E, ал' видиш, од ових бендова које сам набројао готово да нема ниједан који звучи искључиво као један једини стари бенд. Већином су то бендови који од свега узму оно најбоље, и стварају тај неки звук. Раније се знало - немачка школа звучи тако и тако, бендови са запада САД тако и тако, а са источне обале тако и тако.

 

@НиП: Да, али они нису нови бенд. Они ту своју причу вуку од самог почетка, преко 25 година, и то је скроз ок. Мени су њихови стари албуми феноменални, а исти такви су ми и нови.

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jaroslav

Niko to Stevo ne spori,ali pogledaj recimo Steelwing,oni kopiraju retro Heavy Metal na jebeno genijalan nacin,tj izadali su UBICU od albuma,ja se ne secam da sam preslusao neki bend koji kopira stari thrash a da je izdao dobar album...uvek je neki bedni prosek u pitanju koji tresherima zvuci super jer je tupa tupa tupa i moze da se loce pivo i headbanguje...

 

Cak su se i ti bendovi koji su svirali osamdesetih thrash metal na neki nacin modernizovali ne bi li pravili dobre albume jer su svesni toga da je to sto se tada svirano vec odsvirano,to bi trebali da shvate i mladi puleni koji zele da sviraju tu vrstu muzike.

Edited by BruceBruce
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па добро, Боки, то опет од укуса зависи. Ево ти, на пример, Violator и Havok. Нису открили топлу воду, свирају по ПС-у, али знају да свирају, имају убица рифове, разбијачке бубњеве, све им је лепо уклопљено...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro,ajmo onda ovako,kad se stvari postavlaju na ovaj nacin. Ja odem na heavy metal i black metal forume i kazem sledece,sta koji kurac ovi novi bendovi hoce,kad su Ironi i Bathory odavno stvorili standarde,oni su samo jebene kopije i zamislaju da su Kvortoni i Ricard Harisi.Mislim da Nemetoru koji prati black metal i koji je silni novac potrosio na kolekciju ne bi bilo bas pravo.Bruce koji je vidim fan HM dodje i kenja po thrashu,i sad treba da njegov zakljucak bude gotova stvar ili ti NIP kome je avatar In flames,malo ste pobrkali loncice prijatelji.I ja sam nekad ko klinac riljao Hm dok se nije pojavio thrash,od tada me ta muzika ne zanima ali mi to ne daje svakako pravo da ljudima koji istinski vole i prate taj zanr kenjam kako ta muzika nema odavno perspektivu ili slicno.Znaci po vama i nase bendove Pollution,Spaceeater,Toxic Trace treba vec okarakterisati kao promasene slucajeve,koji samo poziraju!Naravno da su osamdesetih izasli najkultniji albumi ali da li sad to znaci da sve treba da stane ili ne daj boze da svi bendovi treba da krenu putem koji su krenuli dve najvece metal prevare Metalika i Anthrax, kojima je novac isprao i mozak i dusu!Opet mi o originalnosti,ne treba od toga bezati ali ne treba biti originalan po svaku cenu,jer to moze da ubije muziku (primer Forbidden-a na albumima posle Twisted into form).A sad sto se tice ukusa, o njemu ne treba raspravljati,nekome se vise svidja ovaj ili onaj bend,to je sve subjektivno misljenje.Ali generalizovati jedan zanr,da je propao i bez ikakve perspektive,to je vec previse.Ne zelim ja ovde da vedrim i oblacim,ali odavno sam bespovratno zaglibio u thrash,crossover i hardcore,tako da me nekad vredjaju takve pausalne ocene.Ali generalno me boli kurac,neka svako slusa sta voli,videcemo se za 10 godina,pa da svedemo racune,gde smo i sta smo!ps:Jare,znam naravno za sve te bendove,od mnogih imam i diskove ali bilo bi previse da sam sve navodio.Zaboravio sam i Angel Steel,kao jedan od retkih starih bendova koji su drzali kvalitet!

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro,ajmo onda ovako,kad se stvari postavlaju na ovaj nacin. Ja odem na heavy metal i black metal forume i kazem sledece,sta koji kurac ovi novi bendovi hoce,kad su Ironi i Bathory odavno stvorili standarde,oni su samo jebene kopije i zamislaju da su Kvortoni i Ricard Harisi.Mislim da Nemetoru koji prati black metal i koji je silni novac potrosio na kolekciju ne bi bilo bas pravo.Bruce koji je vidim fan HM dodje i kenja po thrashu,i sad treba da njegov zakljucak bude gotova stvar ili ti NIP kome je avatar In flames,malo ste pobrkali loncice prijatelji.I ja sam nekad ko klinac riljao Hm dok se nije pojavio thrash,od tada me ta muzika ne zanima ali mi to ne daje svakako pravo da ljudima koji istinski vole i prate taj zanr kenjam kako ta muzika nema odavno perspektivu ili slicno.Znaci po vama i nase bendove Pollution,Spaceeater,Toxic Trace treba vec okarakterisati kao promasene slucajeve,koji samo poziraju!Naravno da su osamdesetih izasli najkultniji albumi ali da li sad to znaci da sve treba da stane ili ne daj boze da svi bendovi treba da krenu putem koji su krenuli dve najvece metal prevare Metalika i Anthrax, kojima je novac isprao i mozak i dusu!Opet mi o originalnosti,ne treba od toga bezati ali ne treba biti originalan po svaku cenu,jer to moze da ubije muziku (primer Forbidden-a na albumima posle Twisted into form).A sad sto se tice ukusa, o njemu ne treba raspravljati,nekome se vise svidja ovaj ili onaj bend,to je sve subjektivno misljenje.Ali generalizovati jedan zanr,da je propao i bez ikakve perspektive,to je vec previse.Ne zelim ja ovde da vedrim i oblacim,ali odavno sam bespovratno zaglibio u thrash,crossover i hardcore,tako da me nekad vredjaju takve pausalne ocene.Ali generalno me boli kurac,neka svako slusa sta voli,videcemo se za 10 godina,pa da svedemo racune,gde smo i sta smo!ps:Jare,znam naravno za sve te bendove,od mnogih imam i diskove ali bilo bi previse da sam sve navodio.Zaboravio sam i Angel Steel,kao jedan od retkih starih bendova koji su drzali kvalitet!

 

To je moje licno gledanje,tj meni vise taj zvuk ne prija i rekoh lepo gore mozda jednostavno nisam ni ziveo tu muziku kao ti,niti je na taj nacin dozivljavao,ja kapiram da si ti na tome odrastao,da to i sada zivis,i da ces umreti uz takav zvuk i to ne sporim.Samo sam rekao po svojim muzickim standardima kako gledam na to i naravno da ne mora biti tacno niti ja nekom namecem svoje misljenje. :pivopije:

Edited by BruceBruce
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Металика је већа од свега што си ти поменуо на овој и свим осталим темама. И већа и боља.

А у блек металу има неупоредиво већих разлика и могућности за свирање нових ствари него у трешу.

  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

@excel fan

uzasno nisi u pravu za blek metal jer je blek metal mozda jedini istinski ziv pravac sto se tice inovacije, novih ideja itd

 

nemetor je sam rekao da ga ne interesuje inovacija, covek voli da slusa jedan isti zvuk u hiljadu razlicitih kombinacija i te retro zajebancije, ali to nije sve sto blek metal ima da ponudi danas

 

nisam citao ostatak, napravi pasuse pa cu onda

Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je zao sto se na ovaj topic nije do sada ukljucilo vise ljudi koji vole ovaj pravac,ii je to mozda nasa realnost da ljudi prosto nema i da su se okrenuli drugim pravcima ili kao ovaj nesretni Kuruz nisu makli dalje od Metalike.Nisam ja rekao da black metal nema sta da ponudi,nego da nisam kompetentan da komentarisem taj pravac samo zato sto sam nekad imao prvi Therion i Dark Throne na plocama,kada se neki ovde jos nisu ni rodili!Nemam ja protiv da neko pokusa da eksperimentise u zanru,kao npr Blind Illusion ili Voivod,ali da se preterano ne zanese i da sve ode u cabar kao sto se to desilo sa Believer ili Sepulturom,itd!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сваке године се овде појави један четрдесетогодишњи металац који нас убеђује да немамо појма о музици и да је он слушао метал док ми нисмо ни рођени. Досадан си, човече.

  • Upvote 4
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сваке године се овде појави један четрдесетогодишњи металац који нас убеђује да немамо појма о музици и да је он слушао метал док ми нисмо ни рођени. Досадан си, човече.

 

to su metal dzombe, bre.

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro,ajmo onda ovako,kad se stvari postavlaju na ovaj nacin. Ja odem na heavy metal i black metal forume i kazem sledece,sta koji kurac ovi novi bendovi hoce,kad su Ironi i Bathory odavno stvorili standarde,oni su samo jebene kopije i zamislaju da su Kvortoni i Ricard Harisi.Mislim da Nemetoru koji prati black metal i koji je silni novac potrosio na kolekciju ne bi bilo bas pravo.Bruce koji je vidim fan HM dodje i kenja po thrashu,i sad treba da njegov zakljucak bude gotova stvar ili ti NIP kome je avatar In flames,malo ste pobrkali loncice prijatelji.I ja sam nekad ko klinac riljao Hm dok se nije pojavio thrash,od tada me ta muzika ne zanima ali mi to ne daje svakako pravo da ljudima koji istinski vole i prate taj zanr kenjam kako ta muzika nema odavno perspektivu ili slicno.Znaci po vama i nase bendove Pollution,Spaceeater,Toxic Trace treba vec okarakterisati kao promasene slucajeve,koji samo poziraju!Naravno da su osamdesetih izasli najkultniji albumi ali da li sad to znaci da sve treba da stane ili ne daj boze da svi bendovi treba da krenu putem koji su krenuli dve najvece metal prevare Metalika i Anthrax, kojima je novac isprao i mozak i dusu!Opet mi o originalnosti,ne treba od toga bezati ali ne treba biti originalan po svaku cenu,jer to moze da ubije muziku (primer Forbidden-a na albumima posle Twisted into form).A sad sto se tice ukusa, o njemu ne treba raspravljati,nekome se vise svidja ovaj ili onaj bend,to je sve subjektivno misljenje.Ali generalizovati jedan zanr,da je propao i bez ikakve perspektive,to je vec previse.Ne zelim ja ovde da vedrim i oblacim,ali odavno sam bespovratno zaglibio u thrash,crossover i hardcore,tako da me nekad vredjaju takve pausalne ocene.Ali generalno me boli kurac,neka svako slusa sta voli,videcemo se za 10 godina,pa da svedemo racune,gde smo i sta smo!ps:Jare,znam naravno za sve te bendove,od mnogih imam i diskove ali bilo bi previse da sam sve navodio.Zaboravio sam i Angel Steel,kao jedan od retkih starih bendova koji su drzali kvalitet!

 

Hotmail-How-to-use-the-Enter-key-without-sending-the-message.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...